Rumeni madež

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

18. maj 2007 11:36

Ce je bela majcka, bi jaz poiskusila z varekino, preverjeno ucinkovito (na bombaznih majckah). Mateja

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

18. maj 2007 16:22

za vse vrste madežev obstajajo tudi Stain Devils (Dr. Beckmann). To so 50ml plastenke. Vsak madeš ima svojo plastenko. Naprimer ena je za maščobo&olje, trava&šminka,....Res je enkraten jaz sem s tem že več stvari ščistla, travo rjo, sladoled, vida u.

sterkuš  

član od: 19.5.2007

sporočila: 103

20. maj 2007 11:00

tudi jaz sem sem imela te težave,ampak to sem odpravila s tem,da uporabljam deo rol on sebamed,ki ne vsebuje nobenih aluminije,še zlasti pa ne aluminiumchlorohydrata,ki povzroča madeže in pa tudi raka na dojkah. romi1 romi1

Karmen33  

član od: 25.1.2007

sporočila: 31

27. maj 2007 14:48

JAz večino madežev dol spravim z Dashem. Če res ne gre, pa uporabim K2r tablete proti madežem. Dr. Beckmann -jaz z njim nimam dobrih izkušenj, nič mi ni spravil dol. (imam pa živahne otroke). Z dashem spravim vse dol, samo če npr. pustim madeže nekaj dni, ali pa en teden- kakšna izjemna stvar, ki je ne perem veliko, potem dam tableto za madeže. K2r mi spravi vse dol. Važno pa je tudi blago, ki ga imaš, na posamezno blago se madeži sploh ne primejo globinsko, ampak samo površinsko, gre za poseben način obdelave bombaža. Lp, K. Priporočila bi deodorant sebamed. Čeprav jih sama niti ne uporabljam, občasno uporabim deodorant Escada. Uporabljam pa milo sebamed, ker imam občutljivo kožo in je odličen ali pa drugi izdelki te znamke. Karmen33

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

27. maj 2007 14:52

Jaz uporabljam eno belilo za belo in tudi za barvasto perilo že 6 let. Vsesorte sadje , trava in blato gre dol. Tudi plesen sem že sprala iz ene majčke. Ponavadi barv ne razžre.

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

27. maj 2007 15:18

matejac je napisal/a:
Ce je bela majcka, bi jaz poiskusila z varekino, preverjeno ucinkovito (na bombaznih majckah). Mateja
Tudi jaz to priporočam. Zadnjič sem belo majico popacala s pomarančo (in seveda ne takoj očistila) in ni šlo z nobenim čistilom dol. Pa sem namazala z Varikino in je sedaj je zopet bela. Pri tem pa ni bilo nobene poškodbe tkanine ali obrisa čiščenja. tasau

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. maj 2007 8:22

Po vseh študijah in diskusijah, tudi na kulinariki, uporabljam Bionsenov sprej (tisti, ki ima kristalčke, pa sam doliješ vodo, mislim, da 5x), sem imela leta in leta navaden kristal v kamnu, pa ni kar naenkrat ni več zalegel, na ostale zadeve sem pa alergična. Loni Makaroni

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

28. maj 2007 11:18

Sy je napisal/a:
Jaz uporabljam eno belilo za belo in tudi za barvasto perilo že 6 let. Vsesorte sadje , trava in blato gre dol. Tudi plesen sem že sprala iz ene majčke. Ponavadi barv ne razžre.
kako pa se imenuje to belilo? vida u.

ela85  

član od: 28.5.2007

sporočila: 1

28. maj 2007 16:04

da ne bom odpirala nove teme, vprašam kar tukaj... se da iz perila sprati madež od alkoholnega flumastra? s čim? ela85

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti