Zamrzovanje prepražene čebule

jadro  

član od: 10.8.2007

sporočila: 10

tema odprta - 24. jul 2008 15:38 | ogledi: 9.064 | odgovori: 5

Glede na to,da delam do poznega,me zamima,če je že kdo prepražil čebulo in jo zamrznil.

Lepo prosim,za kakšen odgovor in se vam že v naprej zahvaljujem

jadro

skrzolin  

član od: 15.7.2008

sporočila: 89

24. jul 2008 15:56

Pred leti smo imeli višek olupljene čebule in ker nismo vedeli kam z njo, smo jo spražili in zamrznili v primernih porcijah. Bila je dobra, porabili smo jo brez težav. Lp skrzolin

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

25. jul 2008 7:22

Pražene čebule ni potrebno zamrzovati. V kolikor jo pražiš, v večji količini olja ali masti, do zlatorjave barve, jo s penovko pobereš iz maščobe, malo odcediš in hladno pospraviš v kozarce ali vrečke. Takšno je moč najti na policah bolje založenih trgovinah.Zastekljeno čebulo pa z maščobo vred daš v primerno posodo in v hladilniku bo vzdržala vsaj teden dni. ati zlati

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

25. jul 2008 8:54

Praženo čebulo sem poskusno shranila v kozarec, pa je v kleti po ca dveh mesecih začela plesniti. Če je nimaš veliko, je kar obstojna. Preostalo količino sem nadevala v vrečke, potlačila na debelino ca 1cm in zamrznila. Ploščo sem po potrebi lomila.

LP, V.

Sporočilo je spremenil(a) VilmaS dne 25. jul 2008 10:10:27

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

25. jul 2008 8:58

Se lepo obnese! Jaz sem imela lani veliko cebule in ko je zacela letos pomladi delati poganjke sem jo preprazila in zamrznila v majhnih kolicinah za enkratno uporabo. Odlicna je za cebulno juho, pa minestre, tudi navadna goveja juha ima z zlicko prazene cebule lepso barvo in okus. Pa se kje se porabi, skratka dobra resitev. Lp lucka

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

25. jul 2008 22:41

Jaz sem imela pred leti problem z gnitjem doma pridelane čebule. Kar je bilo še možno porabiti sem prepražila in zamrznila v pekačih na tanko, te zamrznjene plošče sem nato dala v vrečke in lomila kose glede na potrebe. Prepraženo zamrznjeno čebulo sem uporabila, enako kot da sem jo ravnokar prepražila. Sedaj občasno prepražim večjo količino čebule, kateri dodam domačo vegeto, ohladim in shranim v kozarčku v hladilniku. Uporabno je kakšen teden, primerno pa za omake, juhe, skratna za marsikatero jed na žlico. Upam, da sem komu pomagala. lp lipa1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti