Nougat torta - rama ii

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

tema odprta - 18. apr 2007 10:09 | ogledi: 8.427 | odgovori: 29

Je slučajno že kdo delal nogatovo torto, ki je objavljena v Ramini drugi knjižici receptov? V kremi je precej margarine (400 g), pa nisem prepričana, če je zadeva res dobra. Drugače pa, če ima kdo izkušnje za kakšno dobro nougatovo kremo, bi bila zelo vesela, če mi jo zaupa.

Aja, pa še to me zanima. V izdaji revije Dober tek TORTE je objavljena tudi mango torta, kjer je v kremi belo vino. Mislim, da se vino skuha kot puding potem pa se doda stepena smetana. Kaj mislite, kako ta okus vina paše v tortno kremo. Meni ne diši najbolj in me je malo strah, da tudi gostom ne bi blo vredu.

Klea

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

18. apr 2007 10:53

Klea, te mangove torte ne poznam, sem pa že delala rizlingovo torto z vinsko kremo in je bila zelo dobra. Tudi Raminega recepta ne poznam. Čeprav ne spadam med tiste, ki pri 1 dl olja v testu tulijo "Kako mastno!", pa se mi 400 g maščobe - pa še margarine - zdi res precej. Ampak: ali ni krema pri torti Nutella v bistvu nugatova krema? teta torta

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

18. apr 2007 10:59

V bistvu nutella krema in nougat krema ni isto. Mamamia je na enem forumu enkrat napisala, da sta v nutelli sladkor in margarina že dodana, zato ni način priprave enak. V bistvu mene ta margarina ne moti tolko zaradi "maščobe", ampak zaradi okusa. Nougat moram porabit, ker mu bo rok potekel, pa ne vem kako naredit dobro kremo. Klea

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

18. apr 2007 11:14

Malo sem "poguglala" in na strani od Schwartaua našla naslednjo kremo: 150 g jedilne čokolade 400 ml smetane 100 g nugata 50 g masla 1 žlica ruma Čokolado malo nalomimo ali nasekljamo, dodamo ostale sestavine in segrevamo, da se vse stopi. Dobro ohladimo in stepemo. Seveda nisem poskusila, a po sestavinah bi moralo biti v redu. Sicer pa pri večini nugat tort delajo z Nutello ali njenimi nadomestki. teta torta

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

18. apr 2007 12:30

Jaz sem že pekla to torto. Namesto margarine sem dala maslo. Torta je res dobra.Nesla sem jo za darilo k sosedu in vam povam, da je bila zelo težka, pa tudi zelo draga. Nugat se pa kupi v posodicah po 200g in se ga stopi. Lep pozdrav, Klavdija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. apr 2007 13:05

Klea, tista mangova torta je prva liga, sem jo delala prav iz tiste izdaje. Ni izrazitega okusa po vinu, vanilijevemu pudingu da eno tako fino aromo. Lahko pa količino vina zmanjšaš, če se bojiš premočnega okusa. Pa sladkasto vino uporabi, ne kakšnega suhega.

 

Glede nugata pa - pri nas doma smo nori nanj in ga kupujem v Avstriji kar v kilogramskem bloku. Malo za praline, malo za kreme, tudi za napolitanke in za kakšno testo, pa ga hitro zmanjka.

Če delam torto, delam vedno s pravim nugatom, ne z nutelo ali čem podobnim. Je sicer malce dražja varianta, ampak vredna svojega denarja. Je pa tudi stvar okusa.

Mamamia

mamamia

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

18. apr 2007 13:51

Veš, mamamia, sem si mislila, da se boš kaj oglasila pri nugatu, saj vem, da si ljubiteljica. Mene niti nugat niti Nutella ne ganeta preveč. Dam pa pražene mlete lešnike v čokoladno kremo za torto. teta torta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. apr 2007 13:58

Ja, nugat in marcipan sta mi sila ljuba, ampak ju žal ne smem jesti, kolikor bi hotela....tu in tam se pregrešim (no, saj so tudi posledice zdaj tu, moram nazaj na strožjo dieto). Praženi lešniki v čokoladni kremi so pa seveda pika na i. Žlahtnost, bi temu rekli (zdaj sem se spomnila tega izraza, ki sem ga iskala za prejšnje pisanje, za opis razlike v okusu kreme, če jo delaš z nutelo ali  pravim nugatom - z nutelo je dobro in sočno, to drži, ampak uporaba pravega nugata pa da žlahtnost....vrag je vedno v podrobnostih, kajne?)

 

Za naslednji tortni izziv sem si pa zadala zadeti pravo kombinacijo čokoladno-pomarančnega nadeva za čokoladno-pomarančno torto...Kakšen namig?

 

Mamamia

mamamia

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

18. apr 2007 14:07

Uf, mi je kar odleglo za mangovo torto. Hvala! Če ni prevelika skrivnost bi te prosla, če mi lahko zaupaš še kak tvoj preverjen recept za kremo za mojo nougat torto. Hmm, Klavdija je napisala da se nougat stopi. Sklep da nad soparo (mikrovalovke namreč nimam). Klea

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. apr 2007 14:41

Klea, nugat kar s tisto plastično posodo spustiš v toplo vodo, v navodilih piše za koliko časa, in potem delaš z njim naprej.

Lahko pa ga topiš tudi tako, da ga zmešaš s čokolado, ko to topiš nad soparo. Za kremo z nugatom ti šepošljem recept, moram preverit količine, saj vsega ne vem na pamet.

Mamamia

mamamia

sonjaskof  

član od: 4.12.2006

sporočila: 48

18. apr 2007 15:15

Mamamia, ravno danes je bil v reklami od Merkurja objavljen recept za čokoladno pomarančno kremo. Mislim, da bi bila uporabna tudi za torto, čeprav je na sliki v kozarcu. Če reklame niste dobili, ga lahko prepišem. LP, Sonja sonjaskof

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti