Tunizija

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

tema odprta - 27. feb 2007 8:03 | ogledi: 3.997 | odgovori: 24

Pozdravljeni!

Letos bi šli na dopust v Tunizijo - celina. Če ima kdo kakšne koristne informacije, kateri hotel...oreko katere agencije...

Bi bila zelo vesela, saj je ponudba hotelov kar velika in se je res težko odločit.

Bi pa šli v začetku julija za 14 dni.

Hvala

Bojana

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

27. feb 2007 8:22

Intelekta lidka

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

27. feb 2007 8:28

Ja Intelekta je super...ampak ima v ponudbi samo Djerbo. lp Bojana

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

27. feb 2007 8:34

Jaz že leta potujem z Globturjem, letos gremo tudi v Tunizijo. Priporočam. Gremo pa zadnji teden septembra in prvi teden oktobra, takrat več ni take velike vročine. Kyara

sasaz  

član od: 4.10.2001

sporočila: 85

27. feb 2007 8:35

Jaz priporočam, da kupite samo letalsko karto preko Kompasa (vsaj lansko leto so imeli čarterske polete s Tunizijsko letalsko družbo), sami pa preko interneta rezervirate hotel. Bi znalo biti precej ceneje. Če pa nimate otrok, pa vam svetujem, da malo potujete po državi, ker je zelo zanimiva. Pri hotelu s 4 zvezdicami ne pričakujte preveč luksuza, ker jim čistoča ni ravno najbolj pomembna zadeva... Sasa Zibert

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

27. feb 2007 9:49

Predlani smo bili preko RELAX-a. Cenovno zelo ugodno, organizacija na nivoju, tudi kar se tiče prevozov do letališča in nazaj. Priporočam safari (dva dni), drugače pa tudi sama agencija tam organizira nekatere oglede (za doplačilo). Imajo tam tudi svoje predstavnike oz. vodiče. Pozdrav, rdecapesa

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

27. feb 2007 11:06

Živjo. Pred dvemi leti sva bila s fantom v Tuniziji med 2.9. in 1.10. Vreme je blo glih prou (če bi šla avgusta, bi umrla od vročiln). Šla sva z agencijo Snček (Citypark) in se nastanila v Sousse, hotel **** Riadh palms. Hotel je bil katastrofalno velik, ima svoje bazene in svojo plažo; iz hotela greš mimo bazena, pa si že na plaži ........ Sem bila super zadovoljna, z čisočo, hrano (še posebej), postrežbo, vljudnostjo..... Soba je bila prostorna, z tv in kopalnico, dolgimi zatemnjenimi zavesami (za tiste, ki imamo radi temo med spanjem). Vsak dan en kup novih čistih brisač, pospravljanje postelje in ostalega ...... ma, ni da ni ne morm prehvalit Pa še All inclusive sva mela, tko da sva bla k boga :) Toplo priporočam Za dodatne info in slike, se javi na zs lp Pitončica

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

27. feb 2007 11:27

Če potuješ v dvoje svetujem potovanje-safari, ker vidiš celo državo. V tem primeru spiš vsak dan drugem hotelu, voziš pa se z džipi. Je komot varianta in sploh ni nobenega problema. Tudi družine se za to odločajo. Tunizija se od S do J razprostira namreč čez več klimatsko-vegetacijskih pasov, kar je zelo zanimivo. Krasne so tudi oaze (puščavske- Douz, Tozeur in visokogorske - Chebika in Tamerza). Če potuješ z družino in otroki in če ti je ljubši tak način dopustovanja, pa se odloči za kakšno stacionarno varianto. Možnosti izletov so pestre, kakor tudi animacija za otroke v hotelih. Vročina, nad katero se radi protožujemo, pa tudi v vrhuncu poletja niti ni tako huda, ker gre za suho vročino. Hotelske uslugo so lahko zelo različne, od lepih in čistih hotelov, pa do slabših. Menim pa, da če že greš v Afriko, moraš videti deželo in ljudi, ne pa samo ležati ob bazenu...Pač osebno ne padam na all inclusive variante, ker si potem vezan na ure hranjenja in čepenje ob hotelu, to mi je muka. Po Tuniziji sem potovala z Atlas toursom, vodič pa že nekaj let živi dol. Bilo je super. Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 27. feb 2007 11:35:39

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

27. feb 2007 11:46

Tudi jaz priporočam safari, če ne boste šli naokoli v svoji režiji. Pred več kot 10 leti smo bili na absolventskem izletu v Nabeulu, imena hotela žal ne vem. Bil je lociran ob plaži, lep in čist, 10 minut od centra. Šli smo okoli 1. oktobra, če bi lahko izbirala, bi šla kakšen teden prej. Kozmeja

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

27. feb 2007 12:35

Pred dvema letoma smo bili na Djerbi. Zelooooo lepo. Hotel mora imeti vsaj 4 zvezdice. Tudi naš jih je imel in bilo je zelo čisto,osebje zelo prijazno skratka super.Hrana dobra, obilna in raznovrstna.Splača se najeti tudi avtomobil(ni drag in mi smo dobili čisto novega)čeprav vodiči to odsvetujejo.Prometa je malo in lahko si ogledaš veliko več kot če greš z avtobusom, da ne govorimo o ceni.Ni nam bilo žal in v enem dnevu smo naredili 1000 km. Seveda je bila v avtu tudi klima. Tunizijo lahko samo priporočam. Tudi mi smo bili z Intelekto zadovoljni. Lep dopust vam želim! Romanad

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

27. feb 2007 12:39

Tudi jaz toplo priporočam safari (sem prej pozabla omenit) midva sva zelo uživala, pa fajn vodiča smo mel :) Kar pa zadeva All inclusive, je blo v najinam hotelu tako, da so bili obroki v razponih 2-3 ur (npr. zajtrk od 6.00 d0 9.00) med glavnimi obroki, pa so bile variante malic: razni kotički kjer si si lahko kadarkoli vzel sadje, tortice, kavo, sok, palačinke, krofe ....... lp Pitončica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti