Prigrizki

lili A.  

član od: 11.4.2006

sporočila: 218

tema odprta - 29. dec 2006 2:37 | ogledi: 6.237 | odgovori: 15

Za novo leto bi rada naredila hladen bife. Mi lahko svetujete ?

Hvala Lili

lili A.

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

29. dec 2006 4:00

Tudi jaz ga bom, pa bom improvizirala , malo tatarca, kakšno mrzlo pečenko, domačo šunko in klobase, francosko in riževo solato, pečeno papriko, pa še kaj. Kyara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. dec 2006 10:44

Morda tu gor kaj najdeš, Mamamia Hladne predjedi - roastbef, naložen v obliki cveta, prelit s sokom, ki je nastal med pečenjem -zvitki iz rostbifa in špargljev - lososovi zvitki s smetanovim hrenom - bučkini zvitki s sirom in sušenimi paradižniki (ali z zeliščno skuto, ali z gorgonzolo) - zvitki iz pršuta (rezine pršuta s tanko plastjo skute, okrašeno z olivo ali grozdno jagodo in sirom) - sušene marelice, ovite v slanino, enako suhe slive; lahko je ovito tudi v pršut; se ogreje v pečici - kumare, polnjene z zeliščno skuto,narezano na koleščke - solata iz ajdove kaše - solata s kus kusom in zelenjavo - lignji v solati - stekleni rezanci z rakci in perutnino v solati - mešana morska solata - zeleni rezanci z morskimi sadeži - lososov zloženec - sirova plošča, okrašena z orehi, olivami in grozdjem - mocarela, narezana na kolobarje, med rezinami paradižnika, okrašeno z baziliko - zeljni zvitek - marinirana škarpena - mariniran mlad sir z olivami - pastetke (skledice iz listnatega testa) z različnimi nadevi -krofki z različnimi nadevi (paljeno testo ,kot za princeske, le da so nadevi slani) - pršut z melono - goveji pršut z mladim sirom - čolnički ? liste belgijskega radiča napolnimo s skutno peno - meso in zelenjava v aspiku - tacosi z mletim mesom in zelenjavo - tortilje s fižolovim nadevom in sirom mamamia

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

29. dec 2006 13:45

Mamamia, kako si ti pridna! Superca!!! Tu pa lahko vsak najde kaj za sebe. Sem že napisala, kaj od tega bom tudi jaz uporabila, da ne bo tako enostavno in vsakdanje. Hvala lepa in lep dan vsem. Kyara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. dec 2006 14:48

Jaz imam več takih seznamov za posamezne hode - hladne in tople predjedi, juhe, glavne jedi, posebej seznam prilog, pa zelenjave, in sladic - to vedno prav pride, tak železni repertoar, sploh če ni časa za iskat po knjigah in revijah... mamamia

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

29. dec 2006 16:20

Mamamia, a lahko malo bolj razložiš "različne nadeve", prosim!! Pri pastetkah in krofkih. Imaš pa obširen železni repertoar...vsaka čast! Ej, zakaj mi smeški enkrat delajo, drugič pa spet ne...sem ti hotela par pikapolonic poslat. Lep pozdrav in hvala! jasna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. dec 2006 16:26

Nadeve naredim iz skute, z dodatkom različnih zelišč, rdeče paprike, sesekljane zelene paprike, da je nadev bolj zelenkast; potem naredim kakšen nadev s tunino, sardinami ali slanimi fileji, pa francoska solata je super, včasih kakšen nadev z morskimi sadeži, sploh škampovimi repki, ki so meni najljubši, pa kakšna riževa solata; ali kakšna kombinacija z dimljenim lososom; tudi tatarski biftek z dodatkom kisle smetane in zelenega peteršilja zna bit dobra kombinacija; tudi fileji bele ribe s kakšno lahko jogurtno polivko so primeren nadev za pastetke in krofke; večinoma se ravnam po trenutnem nagibu oziroma po tem, kar imam doma; je pa res, da take zalogajčke zelo rada delam, čeprav je z njimi veliko dela, saj so zelo praktični za jesti, sploh če gre za kak hladem bife ali zgolj prigrizek Pozdravček, Mamamia mamamia

Tarja83  

član od: 17.11.2006

sporočila: 273

29. dec 2006 20:14

A se da pri nas kupit že narejene pastetke? Al je to še eno čudo tujine? Lepo praznujte vsi in vsem mnogo uspeha,zdravja,ljubezni in seveda dveh nujnih stvari- denarja in kulinarike! Srečno 2007! Tarja Tarja83

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. dec 2006 20:54

Tarja, pastetke sem že gotove videla v MB v Intersparu, tudi majhne košarice iz krhkega testa. Sicer pa se pastetke iz kupljenega, globoko zamrznjenega listnatega brez težav naredijo, tudi različnih oblik. Krofki iz paljenega testa pa se lepo naredijo iz že kupljene zmesi za princeske, če se komu - tako kot meni na primer - ne da sam se ukvarjat s paljenim testom. MAmamia mamamia

lili A.  

član od: 11.4.2006

sporočila: 218

29. dec 2006 20:57

Mamamia, Najlepša hvala, res si se zelooo potrudila. Lepe praznike in vse naj v letu 2007 Srečno lili A.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti