M3

brigitao  

član od: 28.12.2006

sporočila: 21

tema odprta - 28. dec 2006 9:52 | ogledi: 5.502 | odgovori: 180

Deblo je dolgo 8m in čez sredino meri 19 cm. Koliko m3 lesa je to?

Že dolgo je od tega ko sem se to učila pa sem pozabila. Nekaj sem iskala že na internetu pa ne morem nič najti, zato sem se obrnila na vas. Zahvaljujem se vam za odgovor.

LP

brigitao

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. dec 2006 10:20

volumen=ploščina kroga krat višina=0.906832 m3 Če se ne motim, je že celo večnost nazaj, ko sem imela matematiko na urniku. Loni Makaroni

tajkec  

član od: 7.3.2005

sporočila: 55

28. dec 2006 10:28

Mal si narobe zračunala. Vzela si premer kroga, moraš pa polmer, torej 3.14x((0,19m/2)na kvadrat)x8m=0,2267m3 lp tajkec Sporočilo je spremenil(a) tajkec dne 28. dec 2006 10:29:12 Sporočilo je spremenil(a) tajkec dne 28. dec 2006 10:30:58

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. dec 2006 10:54

draga brigitao, koliko časa si pa "iskala po internetu"? 2 ali 3 sekunde? Aja, ali znaš sekunde pretvoriti v ulomek, tako da je v imenovalcu ura? Za božjo voljo, daj se malo sama potrudi. Količine moramo znati uporabljati vsak dan in vsak, ki se je prebil čez osnovno šolo mora to vedno znati. Brez izgovorov. Vendelina jr.

polde  

član od: 8.9.2006

sporočila: 9

28. dec 2006 11:18

Draga Vendelina! Brrigitao je spraševala za konkreten odgovor in ne za tvoje litanije. Ne rečem da nisi polna znanja. Zato pa ga deli z drugimi, ali pa raje molči. Velik koš (kaj koš, kontejner) strpnosti ti želim v letu 2007. polde

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. dec 2006 11:23

Daj, lepo te prosim, eno je strpnost, eno je pa čisto navadna mentalna lenoba, ker se nekomu ne da niti ponoviti bazične matematike, niti ne pogleda na vrsto sajtov, kjer so naloge iz osnovne šole in ki so bili na tem forumu že večkrat omenjeni. Guglanje je mati modrosti Vendelina jr.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. dec 2006 11:27

tajkec, maš prav, ma formulo sem pa zadela, se je valjala nekje v mojih sivih celicah. Loni Makaroni

brigitao  

član od: 28.12.2006

sporočila: 21

28. dec 2006 12:52

Tajkec Najlepša hvala za pomoč. Jernej kar zaprite ta forum, če ne se bomo še skregali zaradi tega, pa ravno v teh prazničnih časih. Vsem želim veliko zadovoljstva in strpnosti v letu, ki prihaja. brigitao

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

28. dec 2006 13:19

Loni...moj mož bi z veseljem prodal hlode smreke ali bukve,če bi bil izračun tak....naračunala si skoraj 1 kubik lesa.Mogoče si pa bila odkupovalec lesa v prejšnem življenju,kaj se ve...če bi se sedaj lotila tega posla,bi te moj mož na rokah prinesel k nam domov,tako te bi bil vesel....aja pa srečno novo leto draga Loni. kuharca37

TotiStajerc  

član od: 1.1.2007

sporočila: 1

2. jan 2007 14:22

Eni se očitno premalo zavedajo, da določeni ljudje pač niso (morda tudi nebodo) dosegli njihovega nivoja na določenem področju. Sam sem nekaj časa dajal inštrukcije eni gospodični, pa se mi je zdelo butasto to, da teh reči ne obvlada. Upam si trditi, da bi se tukaj marsikatera od "glasnih" znašla v položaju te gospodične. Zato ne podcenjujte drugih in ne precenjujte vaših sposobnosti. Morda le kot nasvet to, da lahko za različna področja uporabite strica googla :) Prijeten pozdrav ! TotiStajerc

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

2. jan 2007 14:33

Vendelina jr. je napisal/a:
draga brigitao, koliko časa si pa "iskala po internetu"? 2 ali 3 sekunde? Aja, ali znaš sekunde pretvoriti v ulomek, tako da je v imenovalcu ura? Za božjo voljo, daj se malo sama potrudi. Količine moramo znati uporabljati vsak dan in vsak, ki se je prebil čez osnovno šolo mora to vedno znati. Brez izgovorov. Vendelina jr.
Jaz pa mislim, da ni problem v tem, da ljudje ne bi znali uporabljati googla ali kakega drugega brskalnika (ker ga v veliki večini znajo), samo ne znajo iskati pravih informacij. Brigitao pač najbrž ni vtipkala v google "volumen valja" (že prvi link ti ponudi pravo formulo in razlago). Prepričana sem, da marsikdo pri iskanju hitro obupa, ker ne vedo KAJ iščejo. Tudi meni se kdaj zgodi, da česa ne najdem, pa čeprav pri iskanju brez problemov uporabljam tri jezike, zato pa z veseljem ljudem svetujem, kako nekaj poiskati, predvsem zato ker vem iz opazovanja svojih staršev IN sestre, da si vsi ljudje niso tako blizu z računalniki in internetom kot morda jaz ali pa ti, Vendelina jr. Sasenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti