Hujšanje????

MAJAA  

član od: 23.8.2006

sporočila: 208

tema odprta - 21. dec 2006 14:03 | ogledi: 9.855 | odgovori: 89

če se po novem letu odločim in se resnično (planov je bilo že več) začnem zdravo prehranjevat (kar v času praznovanj vsaj zame ni možno), kar pomeni manj maščob in sladkorja,količinsko manj.....ali je res, da se telo - organizem na zmanjšanj vnos hrane navadi in hujšanje se ustavi, saj telesu po nekem času začne zadostovat zmanjšan vnos hrane. isto naj bi bilo z vadbo. začetnih 15-20 min na dan, kmalu postane premalo, da bi še naprej hujšali. nekje sem ti dve teoriji prebrala in moram rečt, da mi to ni čisto nič všeč, saj bom morala, če bom hotla hujšat, hrano čedalje bolj omejevat, kar bo vodilo že v stradanje in čedalje več vadit na dan ( v urah in ne več minutah)

JE TO RES, kajti če je, se ne odpovem nobeni čokoladi več, pa tudi na orbitrek ne stopim več?

Da bi se večno odpovedovala in potila za samo 3-4-kg manj, potem pa bi teža obstala.......ni šans!

pa lep pozdrav

MAJAA

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

21. dec 2006 14:27

Mislim da ti dve teoriji ne držita vsaj pri meni ne.Jaz sem imela enak problem kot ti,pa sem začela jesti manj v večih obrokih na dan in redno gibanje hoja 20minut na dan, toliko da se spotiš. Po 18 uri ne jem nič veš,stradanje ni rešitev ker vse skupaj še poslabša. Tudi jaz se nisem odpovedala pribolškom. Želim ti veliko uspeha pri tvojo odločitvi. lp runo01

MAJAA  

član od: 23.8.2006

sporočila: 208

21. dec 2006 14:38

runo01, koliko časa pa ješ manj? MAJAA

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. dec 2006 14:44

Najprej razčisti v glavi, kaj hočeš. Od danes na jutri ti itak ne bo nič ratalo. Če boš še naprej tako negativno gledala na vse skupaj, pa tudi ne. Pa ne delaj neumosti, kot sem jih jaz, sem se skoraj izstradala, nisem niti od daleč pogledala nobenega cukra, oglikovih hidratov... na koncu je bil spisek stvari, ki sem jih jedla, zelo kratek. In temu primerno je bilo tudi moje tako psihično in fizično stanje. Loni Makaroni

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

21. dec 2006 14:58

Na začetku bo malo težje potem se tako navadiš ti in telo in ti prav lepo uspeva ,pa ne iti v kakšne skrajnosti.Ko začneš jesti manj enostavno ne potrebuješ več. Pa še to naj povem ,da je lepo imeti nekaj na sebi ne same kosti. runo01 Sporočilo je spremenil(a) runo01 dne 21. dec 2006 15:01:55

darja2  

član od: 29.9.2006

sporočila: 249

21. dec 2006 15:09

KAJ PA LOČEVALNA DIETA. TI POVEM JE SUPER, LAHKO JEŠ PRAKTIČNO VSE TUDI SLADICAM SE TI NI TREBA ODPOVEDAT. S STRADANJEM NE BOŠ PA NIČ DOSEGLA. LAHKO DA BOŠ SHUJŠALA SAMO POTEM BOŠ KILE ŠE HITREJE DOBILA NAZAJ, TO NI REŠITEV. ODLOČI SE ZA 90. DNEVNO LOČEVALNO DIETO, IZ LASTNIH IZKUŠENJ TI POVEM, DA BOŠ SHUJŠALA OD 18-25 KIL. darja2

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. dec 2006 15:12

Draga Majaa, že to tvoje negativno razmišljanje ne vodi nikamor. Loni me je malce prehitela, sicer bi ti napisala enako kot ona. Najprej razpucaj sama s seboj, potem se šele loti hujšanja. Nima se smisla matrati 14 dni, potem pa spet po starem. Na hitro izgubljeni kilogrami so dvakrat hitreje pridobljeni, zato ne nergaj in ne hlastaj po nemogočem. Hujšat začni šele, ko boš 100% prepričana da si to res želiš. Takrat ti bo tudi uspelo. lp Vesna

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

21. dec 2006 15:16

Ja, kot so rekle punce pred mano, najprej moraš imeti razjasnjeno v glavi. Če boš razmišljala v stilu "nima smisla, da hujšam, ker tako ne morem, vsemu se pa res ne bom odpovedala in cele ure telovadila", potem je res boljše, da ne začneš... Ko se boš pa enkrat odločila, začni postopoma. Drži se nasveta, ki ti ga je dala runo01, pa ti bo uspelo! jasna

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

21. dec 2006 15:36

Draga Majaa, kot so ze rekli, najprej moras biti cisto sigurna, da hoces res hujsati. Res je pa tudi, da ne sme iti dol prehitro, kot je rekla Reca, ker bo slo nazaj se hitreje. pomembno je zaceti pri manjsanju obrokov, vazno pa je tudi, da nikoli ne stradas. Ceprav si na dieti si pa lahko tudi enkrat na teden privoscis kaj bolj kaloricnega (to je ponavadi v nedeljo). Ce se telo navadi, da dobi manj kalorij, zacne vse tiste izkoriscati in se hujsanje ustavi. To, da je potrebno hrano vedno bolj omejevati, je cisto narobe! Se nekaj pa, zgleda da to "stradanje" od 18. ure zvecer do zjutraj tudi ni ravno najboljse. Veliko srece!!! Jerneja USA

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

21. dec 2006 16:24

MAJAA,to kar si napisala, dokaj drži.Tudi sama sem o tem brala.Dejstvo je, da ne smeš stradati,ker se potem res zgodi to,kar si napisala.Prelisičiti moraš svoje telo s tem, da še vedno normalno ješ,vendar manj.Tako telo ne bo dobilo signala,da nima hrane(takrat preklopi na varčevanje in dejansko ne kuri zalog)Ješ manj in večkrat,pa še malo telovadbe zraven,pa bo! Velja pa tudi to, kar so napisale predhodnice.Dovolj volje,pa ti bo uspelo! lp, ela

MAJAA  

član od: 23.8.2006

sporočila: 208

21. dec 2006 16:25

hvala za vaše nasvete, čeprav mislim, da z mojim hujšanjem še dolgo ne bo nič. jaz zase namreč mislim, da niti ne jem velikih obrokov, pa še to sta samo 2-3 na dan. res pa je, da prevečkrat sežem po čokoladnem in to prav zvečer pred spanjem in tudi čez dan po kakšnem (enem, kvečjemu dveh) bonbonu,piškotu, tako da imam eno škatl-vrečko za 7-10 dni...pijem malo, en liter je že uspeh. ker pa delam v dveh izmenah, se tudi obroki (tudi količinsko) malo razlikujejo. en teden gonim orbija, ko sem v službi zjutraj, pa nič...........v glavnem,... kot pravite,......glavna je glava, ostalo pride samo po sebi, upam, da nekoč tudi pri meni. želim vam lepe praznike in vse lepo v letu 2007 Maja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti