Juhe na slovenskem

neznan uporabnik

tema odprta - 20. jan 2002 18:24 | ogledi: 4.557 | odgovori: 19

Za seminarsko bi potreboval literaturo o juhah na slovenskem.

Če slučajno kdo ve kje (razen v knjigi Slovenske narodne jedi) bi lahko našel kaj več o juhah, po pokrajinah ali običajih se priporočam.

Nujno !!

Charli

neznan uporabnik

20. jan 2002 20:26

* Kmečki glas ima vse knijige za vas http://www.czd-kmeckiglas.si/ - Istrska kuhinja - Kraška kuhinja - Briška kuhinja - Prleška kuhinja - Prekmurske dobrote - Pa mogoče še kaj - Koroška kuhinja (Mohorjeva družba, Založba Oxford, 502sit) Sporočilo je spremenil(a) Mario dne 24. jan 2002 20:08:41

neznan uporabnik

23. jan 2002 18:50

Ker je ravno tema o juhah bi vas prosila za malo pomoc. Ze velikokrat sem za druzino skuhala govejo juho. Ne vem, kaj je narobe. Ali je motna ali pa nima pravega okusa. Je morda odvisna od kosa mesa, ki ga das v lonec? Ali pa od mrzle ali vroce vode, ki jo vlijes? Vedno dam v juho vso zelenjavo, kaksno kocko, malo vegete, meso od stegna ali vratovine ali pa bocnik. Kar pac dobim. Za vsak nasvet bom hvalezna. lp Ljubica Krzisnik

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

23. jan 2002 19:49

Hojla Beti! Ne vem če ti bo veliko pomagalo, vendar probaj tale nasvet. Jaz za govejo juho poleg vsega naštetega vzamem eno celo čebulo (skupaj z rjavimi vendar čistimi listi vred). Jo prerežem na polovico. Obe polovici položim na prerezano površino na električno rinko in ju zapečem do črnega (mora se zapaliti) ter ju dam v juho, ko začne le ta vreti. Zžlico poberem iz juhe pene, ki so se pojavile ob vretju, nato pa juho kuham na tako malem plamenu, da se ravno opazi, da juha vre. Res se kuha kakšnih 15 minut dlje, je pa zato juha lepo bistra. Ažokoh! Matjaž Gomilšek

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

23. jan 2002 20:16

Zivjo! Pravijo, da ima juha boljši okus, če damo meso kuhati že v mrzlo vodo z zelenjavo, če pa želimo bistro juho, potem moramo dati meso v že vrelo vodo... Mislim, da je tako in ne obratno! Poleg tega pa moramo tudi kosti blanširati preden jih damo v juho, sicer je le ta zelo grde barve. Upam, da bodo nasveti kaj pomagali, vsaj tako pravi moja mama... Ana Ledinek

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

23. jan 2002 20:26

če hočete dobro juho, morate meso položiti v mrzlo vodo in počasi segrevati, da čim več soka izteče v vodo....če pa hočete dobro meso iz juhe, pa ga morate položiti v vrelo vodo, da takoj zakrkne in sok ne izteče...... Herman Teron

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

24. jan 2002 8:15

Pozdravljeni! Se strinjam s Hermanom... V silni želji, da bi pomagala, se mi je prikradla ta napaka... Tisto s kostmi pa vsekakor drži!!! Ana Ledinek

neznan uporabnik

24. jan 2002 13:43

Matjaz: Nisem Beti ampak Balti. Tudi jaz zapecem cebulo, vendar olupljeno in zelo peceno. Nikoli pa se nisem pobrala pen z juhe. Morda pa je trik v tem. Moja mama se je vedno jezila, ce je juha prekipela, ces, da je taboljse iz juhe uslo. Ni nam toliko za okus mesa, kot za sam okus juhe. Koliko casa naj se juha kuha? Dve ali tri ure? Bom preizkusila kako bo brez pen. Veverica, Hetero: Ker imamo rajsi dobro juho, bom meso polozila v mrzlo vodo. Hvala vsem in na dobro juho Ljubica Krzisnik

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

24. jan 2002 15:56

Hojla Balti! Oprosti. Zatipkal sem se! Poskusi dve uri in pol, če je stara govedina. Ažokoh! Matjaž Gomilšek

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

24. jan 2002 19:52

Še enkrat se oglašam... Peno je potrebno pobrati z juhe, ker je baje "strupena"... Tako je govorila moja babica! Ana Ledinek

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

24. jan 2002 22:17

Moj kolega kuhar vedno kadar kuha govejo juho, po vrhu naloži 2-3 prazne lupinice od jajca, da plavajo kot čolnički in v njih se nabira tista grda rjava pena. Juha je vedno čista! Ravno zadnjič sva se pogovarjala o tem, pa se je čudil, ker sem rekla da prvič slišim... no vsaj nisem edina! Probat ni greh! Anča

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti