Brita vodni filter

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

tema odprta - 11. okt 2006 22:06 | ogledi: 12.745 | odgovori: 45

Kaj mislite o tem? Kaj pomaga ali je to larifari? V Sparu je zdaj v akciji za 4390 SiT. Torej? Bi bila hvaležna za bilokakšno informacijo, saj me zadeva že nakaj časa zanima. Hvala in lp, Karmen.

jessy6

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

11. okt 2006 22:25

obstaja tudi čistilni filter za vodo,ki ga priklopiš na pipo,žal tega še nimam,ga ima prijateljica,voda pa je,kot da bi pil izvirsko vodo in čista že na pogled (naredili primerjavo) ni pa to brita Vesna Leben Sporočilo je spremenil(a) ligojna dne 11. okt 2006 22:25:52

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

11. okt 2006 22:52

Ja, samo to moraš verjetno priklopit ko delaš vodovodno napeljavo, torej na začetku gradnje? Ali se to da kar enostavno na pipo? Koliko pa stane tak čistilni filter? In kje se ga da kupit? Hvala. jessy6

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

11. okt 2006 22:56

Če se ti na filter ne nabere peska in raztreči cev! Pol imaš pa poplavo!(žal se je to naredilo pri prijateljici,celo leto se ni posušilo ,tolk se je namočlo čez noč! lep pozdrav val

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

12. okt 2006 0:11

lahko se montira na obstoječo ali dodatno pipo sistem ima vgrajen čip,Uv žarnico in filter...LED zaslon nam pove,kdaj je potrebno UV žarnico in filter zamenjat Sporočilo je spremenil(a) ligojna dne 13. okt 2006 13:14:20

neznan uporabnik

12. okt 2006 0:20

Jaz sem kupila filter Britta ravno prejšnji teden .. a zdaj pa je v akciji al kaj .. Moram reči, da mi okus sfiltrirane vode ni preveč všeč (se bo treba navaditi), je pa nepojmljiva razlika pri kuhanju čaja, kave .. Kava ima boljši vonj, okus, na čaju pa ne plava več čudna mešanica bogsigavedičesa. In, kakor sem videla pri prijateljih, ki imajo britto že dlje - čez čas lahko vidiš na dnu filtra-posode umazanijo, ki se je nabrala skozi mesec (pesek, smeti, ...) Kar pa je zame dokaz, da filter dela. In potem se lahko samo zamisliš nad tem, kako packarijo pijemo :-/ jancka

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

12. okt 2006 7:56

Že dolgo uporabljam Britta filter (veliko pijem za žejo vodo) in moram priznati, da sem z njim zelo zadovoljna. Filtrirano vodo uporabljam za kuho in za pitje. Okus filtrirane vode ni nič drugačen, kot okus vode izpod pipe, je pa bistveno boljši kot okus ustekleničene vode (to sem opazila na potovanju, ko sem vzela s seboj ustekleničeno vodo in jo tudi zlila proč, ker se mi je zdela grozna). Vsekakor priporočam nakup Britta filtra, čeprav so filtri, ki jih menjujemo mesečno, precej dragi. Pozdrav, Alenka alenka5

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

12. okt 2006 8:28

Ima tudi Zepter takšne,ki se priklopijo, pri predstavitvi sem videla, da je razlika, vendar je začetna cena že bila uh..pa hiltri,ki se menjujejo uh...up..pomeni visoka cena..pa še 50% odpadka vode je..

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

13. okt 2006 10:15

Filter Britta imam že dobro leto in skoraj ne pijem druge vode. Ob menjavi filtra je res bolj čuden kisel okus zaradi praha aktivnega oglja, ki še prehaja v vodo. Pomaga, če prve tri vrče vode zlijete stran (ali pa v rože, ki jo imajo tudi zelo rade). V primerjavi z ustekleničeno vodo se pri filtru ni treba matrat s prenašanjem iz trgovine domov. No, nekaj časa sem hodila iskat vodo k sorodnikom, ker je pri njih oboljša - izpod hribov, ampak zdaj se pa s tem ne ubadam več. Lepo prefiltriram in to je to

Zvončica  

član od: 20.7.2006

sporočila: 170

13. okt 2006 11:23

Filter Britta je superca. Imamo ga od julija. Na samem začetku mi je voda imela okus kovine, ampak se je bilo treba navaditi. In sedaj je enkratno. Strašno rada pijem vodo in veliko le-te gre skozi filter. Tast je imel problemov z ledvicami in od kakor uporablja filter Britta pravi, da se počuti zelo dobro in da nima nobenih težav z ledvicami. Osebno meni, da sama zadeva ni lari-fari. Lep pozdrav in uživajte v vikendu. Zvončica

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

13. okt 2006 12:13

Prijateljica ima Britto in je zelo zadovoljna. Pravi, da ne opazi razliko v okusu. Meni pa ima tako čuden, kovinski okus, da še z zaprtimi očmi ločim vodo iz pipe in Britte. Nekako mi ne potegne tale voda iz Britte... stana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti