Nesramnost preko interneta

tema je zaklenjena

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

tema odprta - 29. sep 2006 10:47 | ogledi: 3.210 | odgovori: 25

Obračam se na vas,ker ste že marsikomu pomagale z nasveti(čeprav to ni kulinarična tema) in ker vem,da je med vami tudi nekaj pedagoških delavcev.

Imamhčero,ki obiskuje 7 razred OŠ in je odlična učenka,po srcu zelo dobra(veliko ji pomeni prijateljstvo),vsakemu je pripravljena pomagati(sploh pri matematiki ,ki ji najbolj leži).Všoli skratka same pohvale iz strani učiteljev.Tu pa se pojavi problem.Vistem razredu so tudi tri njene sošolke,ki je ne marajo in jo na vsakem koraku onemogočajo .Pišejo na internetno stran za mladostnike,kjer jo "obkladajo " z zelo grdimi izrazi,ki jh tu raje ne bi navajala.In sedaj sem kot mama,ki ima rada svojega otroka,ne bi se pa rada preveč vtikovala,da ne bo potem še slabše-kako naj reagiram.Ali se naj pogovorim z starši teh deklet,ali naj vso stvar zaupam tudi razredničarki.

Hčera se je namreč zaprla vase,je precej žalostna in velikokrat pride iz šole objokana.Kaj bi na moje mestu storili ve?Naj povem da hčera se drugače zna postavit za sebe,ampak šikaniranju preko internetne strani se ne more.

kalcicl

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. sep 2006 10:53

Po moje je najbolje, da se sprva na štiri oči pomeniš z razredničarko, potem pa skupaj skušate najti rešitev. Vsaka medalja ima vedno dve plati, je pa hudo, ko se soočiš s takim načinom gledanja na svojega otroka. Mogoče je potrebna samo kakšna malenkost, da se deklice prenehaj "ne marat". Sicer imam sama lastne izkušnje z obkladanjem s popolnimi neresnicami, podtikanji in lažmi preko interneta tako na moj račun kot na račun mojega moža. Najbolj žalostno je, ko si povsem nemočen, se pa samo čudiš, koliko domišljije premorejo nekateri.... Mamamia mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. sep 2006 11:13

Je ta spletna stran del šolskih spletnih strani? V primeru, da je, se je, po mojem mnenju, OBVEZNO treba povezati s šolo. Najprej z razredničarko, potem še z vodstvom in odgvornimi za spletno stran. Vzpredno pa pogovarjati s hčero (kar seveda že počneš), o tem, zakaj so take (zavidanje,....). Če gre za neko splošno spletno stran, bo težje. V tem primeru bi bilo po moje seveda nujno, da se pogovoriš s starši teh deklet, ker so ODGOVORNI za početje svojih mladoletnic. Najbrž se jim kaj dosti ne sanja, kaj se na spletni strani dogaja. In - seveda, nikakor ne zaidita (ti in hči) na njihov nivo, čeprav človeka piči, da bi vrnil milo za drago, kajne? Če sem ti kaj pomagala, krasno, sicer vprašaj še kaj. rimljanka

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

29. sep 2006 11:14

hmm, kaj pa webmasterji? mislim, to so skrbniki intenetnih strani, kot naš Jernej na Kulinariki... take stvari se ponavadi zablokira, če pa to ne pomaga pa zablokiraš dostop disidentom; se da to naredit tudi tako da ne morejo pod novim imenom nazaj gor... probaj dobit skrbnika pa mu sporoči, kaj se dogaja. po mojem bo ukrepal vsaj kar se forumov tiče... drugače pa: iz lastnih zkušenj vem, kako je to v šoli; tudi sam sem bil odličnjak in sem pomagal, komur sem pač lahko, in je fovšarija rodila zbadljivke, šikaniranja itd. pa sem preživel - navadil sem se jih in jih ignoriral, pa sem drugače zelo občutljiv po naravi... če ne prej, mine ko zapustiš OŠ. glavo pokonci in zaupanje vase, Drejček

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. sep 2006 11:16

Tole, kar si ti tule napisala, je pojav, ki se ga preprosto ne sme ignorirati. Gre za nasilje nad vrstnikom (angleško se temu reče bullying) in nasilje ne mine, se ne ustavi in se ne zmanjša, če se mu ne postavi po robu. Ne gre čakati na to, da bodo tiste nasilnice nehale (ker nikoli ne bodo, zrasle pa bodo v zoprne kokoši), tvoje dete bo pa trpelo. Verjetno si že videla tiste plakate, s sliko fantka, ki nima ust in potem poziv, da naj spregovori. Gre za akcijo Unicefa (in ker gre za mednarodno neprofitno organizacijo, ki deluje z namenom osveščanja, tale navedba nima značilnosti tržnega oglaševanja), ki govori o nasilju nad vrstniki in tudi temu, kako se ga ubratniti. Jaz bi na tvojem mestu čim prej poklicala na sedež slovenskega Unicefa in povprašala po napotikih in naj ti dajo kontakt s strokovnjaki, ki vedo najbolje, kako se ubraniti napadov, kako preprečiti nadaljevanje napadov in kako kaznovati napadalce. Upam, da ti bodo znali pomagati, da bo tvoja deklica spet vesela. Vendelina jr.

IČA  

član od: 9.1.2006

sporočila: 232

29. sep 2006 11:19

Dekleta opozori, da boš naslednjič pošto posredoovala njihovim staršem in šoli, ki jo obiskujejo. Če se bo nesramnost nadaljevala ukrepaj z vsemi argumenti. Lp Iča

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

29. sep 2006 11:23

Imam podobne izkušnje. Tudi name se je spravljajo nekaj osebkov, kar je pa najbolj žalostno je to, da so bili dovolj stari, da bi od njih pričakoval malo resnosti. Kej preveč se o lažeh na internetu ne da narest. Lahko izveš kdo opravlja s tisto spletno stranjo mu poveš situacijo, in če ima ta človek malce srca, bo kaj ukrenil glede tega. Jaz se drugače na take in podobne zmerljivke nisem kaj preveč ozirala in sem se jih naučila ignorirati. Največ veselja imajo take "zbadljivke", ko vidijo, da so nekomu prišle do živega. Ker praviš, da je tvoja hči sicer zelo prijazna ima zagotovo veliko prijateljev, ki jo imajo radi. Povej ji, da se zaradi takih stvari res ni treba sekirati. Osnovna šola je grozna, ampak kmalu pride potem srednja in nato še faks, kjer se zares sklepajo prjateljstva za življenje. Vem, da je to najslabša možna tolažba, ampak tako pač je... P.S.: Če ne veš koga kontaktirati glede tiste strani mi pošlji na ZS stran pa bom pogledala komu bi se dalo pisati. EDIT: Ufff, sem dolgo pisala, da so me 3je prehiteli :D No, vsi smo ti dali podobne nasvete... Upam,d a se čimprej uredi stvar! pozdravček, Urša Sporočilo je spremenil(a) urssa dne 29. sep 2006 11:26:31

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

29. sep 2006 11:25

vsekakor pa mores kaj naredit pa za kar koli to bo .... ker ko je enkrt en mali otrok ful zatrt se tud (recimo ce je v osnovni) ... v sredni nebo znala normalno vključit ker nebo zaupala in bo imela tudi naprej probleme v zivljenju

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

29. sep 2006 11:25

Obrni se na šolsko svetovalno službo, te imajo običajno boljše prijeme od razredničark. jankica

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

29. sep 2006 11:49

poišči, kje piše administrator, in to je to Drejček

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

29. sep 2006 11:55

Tega je ogromno, sem prepričana, da se skoraj vsak malce nadpovprečno dober učenec sooča s tem. (Jaz se nisem v OŠ ker sem bila bolj lena, sem bila pa zato v srednji odlična in se je dogajalo podobno - sošolke so me zmerjale kar na glas med odmori - pač samo zato, ker nisem "špricala" pa vedno sem imela domačo nalogo. Čeprav sem jo dala za prepisat in sem bila prijazna - ej, to jih še bolj podžge). Tvoja hčerka je že zdaj nad nivojem teh sošolk, tako, da se ti po moje ni treba bati, da bi to imelo kakšne trajne posledice za njo. Seveda bi blo pa fajn govorit z razredničarko in starši teh deklic (samo, če so tudi starši kakšni čudaki, boš prej dosegla še slabše stanje). Pa še hčerka je ravno v občutljivih letih je tudi treba pazit kako kaj rečt in komu.... in tudi jaz predlagam, da se obrni na administratorja na internetni strani, naj blokira temo. Kdor se zadnji smeje, se najslajše smeje - ko bodo delili spričevala, bodo pri tvoji deklici petice, ki jih nihče več ne bo mogel izbrisat. Pa še tole: vsaka palica ima dva konca, grde besede najbolj prizadanejo tistega, ki jih je izrekel! lp Scorpy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti