Kruh privilegi ali ...?

Bernarda85  

član od: 17.7.2006

sporočila: 209

tema odprta - 27. sep 2006 13:07 | ogledi: 3.491 | odgovori: 53

Pred kratkim je bilo na tv oddaja o ceni kruha. Zato me zanima:

-koliko dajte za kruh?

-koliko krat na teden ga kupujete?

-kateri kruh kupujete?

-ali se vam zdi kruh predrag/prepoceni kot osnovno živilo?

-ga pečete sami in koliko vas stane peka doma?

-kaj če se kruh še prodraži, ga boste še vedno kupovali ali ga boste pekli sami? itd.

Zdi se mi kar zanimiva tema, glade na to da kruh jemo skoraj vsak dan

Bernarda85

Temo je spremenil(a) Bernarda85 dne 27. sep 2006 13:08:42

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

27. sep 2006 13:13

ruh je sigurno predrag. Saj razumem tam kjer dajo razna semena gor in podobno, ampak navaden bel kruh bi pa lahko stal kakšen tolar manj. Pri nas imamo samo "dobrega" soseda, zato je težko izbirati kaj več, ampak sem prav vesela, ko je kakšen dober kruh v akciji. Kruh kdaj spečem sama, vsak dan pa se mi ne da. Ga bomo kar še naprej kupovali, saj veš, se bomo prej čemu drugemu odrekli. matilda

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. sep 2006 13:21

kruha ne kupujem, ker ga pečem sama, ali na roke (navadno med vikendom, včasih tudi kako popoldne:) ali v kruhomatu (med tednom), stane me pa približno 45-60 sit moka, voda, sladkor in sol mogoče kakih 5 tolarjev max., včasih dam med, to je mogoče še en tolar zraven, pa elektrika in včasih semenke in kosmiči, tako da računam da moj kruh stane od 50 do 100 sit na kilo oz. 900 g. Če delam sladki kruh z rozinami in oreški, je pa že malo več, verjetno. čez 300 pa po moje ne gre, tudi če je taboljši:) Kadar kupiva kak kruh, je to navadno hiper štručka pri sosedu, da zmaževa vsak eno med nakupovanjem, kamor greva vedno lačna:) Včasih sem kupovala še kornšpice, pa se mi zdaj ne zdijo več enako dobri - ne vem, ali sem se jaz razvadila od domačega kruha, ali so spremenili recept ali pa so dali pečt drugi pekarni. Ni več isti in ga ne kupujem več. Včeš mi je soriški in sosedov ali stoletni, ju skoz mešam (od kupljenih). Kdaj sem nazadnje kupila štruco ali hlebec kruha v trgovini pa ne bi vedela, že dolgo nazaj, pa definitivno ne za naju:) Na teden pečem različno, včasih vsak drugi dan (v gl. pozimi), včasih pa enkrat na teden (v gl. poleti). Nisva velika kruhojedca, ker rada pečem veliko raznih prigrizkov, pa je to potem bolj popularno:) Čeprav tudi kruh kar gre. Problem je v tem, da sva samo dva, kruh v kruhomatu pa je lep in ima krasno teksuro v glavnem samo, če daš pečt veliko štruco (iz pol kile moke). Tako nama dostikrat malo ostane, sploh ker fant navadno pozabi, da je še kruh doma:) jaz pa itak nisem preveč kruhasta:) V bistvu niti ne vem, koliko je kruh v trgovini, vem samo za te male kruhke, ki jih kdaj kupim, če kam grem, sproti. Glede na stroške, se mi zdi, da je pri kruhu največja razlika, večja kot recimo pri testeninah, tam se domačih skoraj ne splača delat, cenovno gledano... Mislim, da bom v vsakem primeru pekla kruh še naprej doma:) Ker je boljši, vem kaj je not, predvsem pa je hitreje. Moko, sol in kvas imam itak vedno na zalogi, vodo seveda tudi in tako kruh naredim hitreje kot pa da bi šla v trgovino, čeprav jo imamo blizu... tako da bi lahko rekli, da delam kruh iz čiste lenobe, hehe:) Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

27. sep 2006 13:28

Za sina in moža kupujemo bele žemlje, zase ržene hlebčke ali črn kruh, enako za hčero. Gre pekovsko pecivo bolj v promet kot običajen kruh. Zadnjih nekaj mesecev pa vsaj enkrat na teden pečem kruh v kruhomatu, črnega ali takega z zrnjem. Včeraj mi je pa uspel podvig - moki za bel kruh sem dodala curry in sesekljana bučna semena...nastalo je nekaj mehkega, puhastega, lepe barve in še boljšega kusa....sledi recept v bazo, slikca je tudio že nared... Nikoli ne računam, koliko me stane kruh ali je ceneje peči ga doma ali kupovati. Mi je čas za preračunavanje teh nekaj tolarjev preveč dragocen. Mamamia mamamia

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

27. sep 2006 13:29

Tudi jaz se strinjam,da je kruh predrag,sploh beli,ne rečem za kruh z raznimi semeni.V naši trgovini se da dobit kruh pečen v krušni peči(iz temne) moke,ki ga največkratkupim,čeprav je dokaj drag,vendar pri živilih običajno ne šparam(raje kje drugje),včasih za spremembo kupim koruzni kruh. Če mi čas dopušča ga spečem tudi sama(v bazi je veliko dobrih receptov),vendar je to bolj redko. kalcicl

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

27. sep 2006 13:38

Pred dobro uro sem šla kupiti kruh. Pri nas so odprli novo pekarno in imajo toliko vrst kruha,da nisem vedela kaj bi izbrala, je fantastičen. Bernarda, zdaj pa bom odgovorila na tvoja vprašanja. Ne vem koliko stane, kupujem ga vsak drugi dan, tudi sama ga spečem ( po starem, kot so ga naše babice), mislim pa da se ne splača ga speči doma, meni recimo zavzame kar nekaj časa, če še pomislim na elektriko... ne vem, Je pa tudi res, da ga ni čez domačega kruha. lp Anamarija

Zvončica  

član od: 20.7.2006

sporočila: 170

27. sep 2006 13:51

V naši družini se kupuje in je Martinov kruh, otroka občasno pojesta kakšno sirovo štručko (dopeka Mecator), včasih naredim in spečem kruh kot me je mati naučila (iz bele moke), črne žemlje so tudi včasih na sporedu. Zvončica

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

27. sep 2006 13:52

Meni se zdi cena kruha definitivno previsoka. Če računamo, koliko stane kg moke iz katere dobiš cca 1.8 kg kruha, je vse jasno. Sploh bela moka je zelo poceni. Jaz sicer večinoma kupujem polnozrnato pšenično in pirino ali črno moko, ki so malo dražje, ampak štruca kruha iz kruhomata, me ne stane več kot 200 SIT. Če pa kupiš Hoferjevo moko, ki jo samo streseš v kruhomat in dodaš vodo, te pride štručka manj kot 100 SIT. No, elektrike tu nisem računala. Torej kruha skorajda ne kupujem. Včasih imam kak hlebček v skrinji za silo rešit. Sicer je pa na roke zamesen in spečen kruh nared v slabi uri. V kruhomatu traja malo dlje. Doma spečenega kruha ne zamenjam za kupljenega. Julija

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

27. sep 2006 13:58

Odkar imam kruhomat (pribl. 1 leto bo), kruha ne kupujem. Pa ne pečem samo kvadrov, ampak tudi lepinje, razne štručke, žemljice ..., s tem da testo pripravim v kruhomatu. Najbolj mi je všeč, ker ni nobene packarije in skoraj nobenega dela, pa vedno rata. Tudi količinsko kruh na ta način uspem bolj obvladovati, starega kruha skoraj ni. Cenovno je tako v večih pogledih ugodneje. V trgovini je kruh odločno predrag, posebno peciva in posebne vrste kruha. Pa doma tudi veš, kaj je v njem. Lp Dolores

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

27. sep 2006 14:06

Meni je najbolj žalostno to, da je kruh tako drag, kmetje pa dobijo zeloooo slabo plačano pšenico. jade

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

27. sep 2006 14:14

Kruh je res drag. Moj ima najraje črni hlebec in ponavadi ga kupiva, in ker je za naju prevelik, ga dam v skrinjo in potem vzamem ven, ko je treba. Sicer pa ga ne pojeva veliko, ker skuham, ko pridem iz službe in je to za naju kosilo in večerja hkrati. Si pa zelo želim kruhomat, pa me vsi prepričujejo, da je brez veze. Naša mami pa ima še čudno foro in me prepričuje, da porabi preveč elektrike. Mislim.... Tašča ga ima in moj dragi pravi, da kruh iz kruhomata ni dober. Mogoče bi popustil, če bi pekla črnega?! Ga pa včasih tudi sama spečem. In ta je najboljši. Mami je pa itak mojster v peki kruha in ga je ponavadi toliko, da ga dobiva tudi midva. lp alexis Sporočilo je spremenil(a) alexis dne 27. sep 2006 14:15:10

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti