Kam po pšenični drobljenec?

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

tema odprta - 12. dec 2001 14:13 | ogledi: 4.834 | odgovori: 3

Pred kratkim so zaprli moj "mlinček" v stari Ljubljani, zdaj pa ne vem, kje naj kupujem pšenico, ker doma ne premorem mlinčka, tam pa so jo na mojo željo tudi zdrobili. Če ne bo šlo drugače, bom pač kupila tudi mlinček. Še eno vprašanje; kje???LP Loni

Temo je spremenil(a) Loni dne 7. jul 2010 14:30

neznan uporabnik

22. dec 2001 10:02

Draga Loni! Ali vam v drugih ljubljanskih trgovinah z zdravo prehrano ne morejo zdrobiti pšenice? V pomoč vam bo imenik; mogoče pa boste našli kakšno trgovino v okolici Ljubljane. Kje bi lahko kupili mlinček, vam ne morem odgovoriti, rada bi vas samo opozorila, da se morate odločiti za pravega. To pomeni, da morate razmisliti o velikosti, o načinu mletja ( od tega je odvisna cena) in o čiščenju. Pred dvema letoma sem tudi jaz razmišljala o nakupu mlinčka, vendar sem to misel opustila. Dobri mlinčki s keramičnimi kamni so preveliki in predragi. Ravno včeraj pa sem v nekem intervjuju z bio pekom prebrala, da je za peko kruha najprimernejša 10 dni stara moka in ne sveže mleta (zaradi vlažnosti in da se struktura v moki stabilizira), tako da vam ne bo potrebno prevečkrat iti k "mlinu". Lep pozdrav, Helena

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. feb 2002 14:45

Sem vklopila svoje detektivske tipalke in odkrila trgovino z mlinčkom. Do naslednjega.

tkangler  

član od: 5.11.2001

sporočila: 50

1. mar 2002 14:07

Odlično moko, zdrob in še kaj drugega dobite v Sorževem mlinu: Samec Oton Polže 1 3203 Nova Cerkev Kako pridete tja: V smeri Celje - Maribor se peljemo po stari cesti in že izven kraja Vojnik zavijemo levo proti Dobrni. Na velikem ovinku je odcep za Socko in Vitanje. Tu stoji tudi kažipot za Soržev mlin. Lastnik je zelo prijazen in vam bo z veseljem postregel in razkazal mlin. Če želite večje količine moke, je dobro, da se najavite, da vam moko zmelje, ker jo melje sproti in je na zalogi nima vedno dovolj. Tel: 03/577-26-39 Lep pozdrav! Tanja Kangler

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti