Služba

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

tema odprta - 5. sep 2006 17:12 | ogledi: 3.440 | odgovori: 28

Nekateri pravijo, da delodajalci prejmejo že preveč prošenj za zaposlitev in da je najboljša taktika ta, da jih direktno po telefonu pokličeš in se z njimi dogovoriš za razgovor, saj naj bi ti ljudje veljali za ¨tiste ki si nekaj upajo, so nad povprečjem¨. Kaj pa menite vi? Je boljše poslati prošnjo in jih še poklicati ali samo čakati na njihov odgovor? Kakšne so vaše izkušnje?

ariella

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

5. sep 2006 17:16

Kaj pa, če kar osebno neseš tja prošnjo? Po moje bi bilo še boljše kot po telefonu. jade

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

5. sep 2006 17:22

Ko sem bila še na takem mestu, da sem imela "pod" sabo 40 zaposlenih in sem jih tudi izbirala, sem bila navdušena nad prošnjami. Par tednovi prej sem pregledala vse prošnje, izbrala najbolj VŠEČNE...katerim smo potem tudi poslali dan in uro razgovora, razgovor sem imela sama, pripravljenih pa sem imela 10 vprašanj, zelo hitro se je razkril človek pri odgovorih....in če bi me kdo nonstop motil in klical, mi to sigurno nebi ugajalo. Ker mislim, da bi bil tak moteč faktor tudi kot zaposleni. Lepo pa je poklicati- po opravljenem razgovoru, čez kakšen dan. Takrat ni bila navada klicati.......lahko, pa, da se je sistem spremenil ??? Saj je že tako vse okrog obrnjeno... Petra 1

angro  

član od: 30.3.2005

sporočila: 20

5. sep 2006 17:28

Petra 1, pa nam lahko zaupas teh magicnih 10 vprasanj? Hvala. angro

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

5. sep 2006 17:53

Petra 1, mi lahko daš primer tebi najbolj všečne prošnje? Vsi samo govorijo kakšna naj bo prošnja, kakšne konkretne pa še niti od daleč nisem videla. Lahko mi pošlješ tudi na ZS. Kam danes še prideš brez vez in poznanstev? ariella

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

5. sep 2006 20:54

jade, hvala za pomoč. ariella

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

5. sep 2006 22:17

Se grem stavit, da je eno izmed tistih 10 vprašanj : Kje se vidite v prihodnosti? Joooooooooj, kok sovražim to vprašanje. Bi jim najraj rekla: Če mi bote dal dobro plačo...se vidim marsikje!!! Jaoooooo! jessy6 Sporočilo je spremenil(a) jessy6 dne 06. sep 2006 19:53:37

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

5. sep 2006 22:40

To je moje gledanje in tako sem tudi izbirala: Prvi vtis......splošen izgled, ne glede ali je bilo napisano z roko ali z računalnikom-. Sploh nisem še nič čitala....to je šlo na en kupček Na drugi kupček so šle prošnje, kjer se je videlo- spet prvi vtis, da se spreminjajo samo naslovi firm - in datum- jedro pa je samo dodano. Vedno so mi bile pri srcu prošnje, ki so mi dajale vtis , da so narejene samo za to da pridejo k nam. Tretji kupček.....zanikrno napisano, brez interesa... hočejo samo štempelj za ZZZS, in molijo boga, da niso sprejeti. In potem grem na prvi kupček, začnem čitat, sedaj gre za ožje sito......naši pogoji, izobrazba, prečitam vse.... prvi vtis...full dober- dobi svoj kupček.....srednje dobro..?? kakšen pogoj za preverit-drugi kupček in tako dalje do konca. Vedno sem jih razvrstila po lestvicah od najbojše do najslabše. Do nekako zlate sredine, so bili poklicani na razgovor.... Vprašanja..... 1/3 vprašanj iz izkušenj in znanja, 1/3 vprašanj kako se kandidat vidi v našem podjetju, 1/3 vprašanj psihologija osebnosti. Včasih sem dala narediti kompatibilno sliko nove osebe z vsemi ostalimi že zaposlenimi. Tega se sedaj vedno bolj poslužujejo in so določena podjetja , ki imajo najete astrologe,( psihoanaliza ) da po znamenjih ugotovijo kakšen človek je. jaz mam na srečo prijateljico, ki mi je kdaj naredila tako analizo osebnosti in mi je bila odločitev na koncu lažja. Nekoč sem bila trmasta in vzela gospo, za katero mi je bilo rečeno, da ni iskrena in da se rada krega. Smo imeli l čez pol leta kar nekaj problemov z njo... Zdaj že nekaj let ne delam več tega....bi morala v svoj blok pogledat, katera vprašanja sem postavljala, ker so predvsem zadnja tri izdelana do potankosti tako, da se človek razkrije nevede. Če ga bom našla kje ti javim čez kakšen dan. Da malo natreniraš STONE FACE. lp Sem videla kaj je Jessy 6 napisala.....ne me ni nikoli zanimalo kaj so delali v preteklosti, razen izkušnje.....zanimalo me je , kje se vidijo pri nas, ker s tem preveriš ali si je nekdo vzel čas in mogoče vsaj malo preveril kam je dal prošnjo.! Petra 1 Sporočilo je spremenil(a) Petra 1 dne 05. sep 2006 22:43:14

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

5. sep 2006 22:49

Jaz se nekako strinjam s Petro v tem, da ne maram, da ljudje klicarijo po telefonu. Seveda je to od podjetja od podjetja in do človeka do človeka različno. Sama enostavo ne mara, da me sredi dela motijo klici. Že tako imam precej drugih klicev in zelo razgibano delo, tako da v osnovi čisto vsakemu, ki imam kakršno koli že prošnjo (naj gre za zaposlitev, informacijo, ki je ni možno kar tako izstreliti iz glave), rečem, naj pošlje mail / faks / navadno pošto. Delno sodelujem v postopku iskanja novih zaposlenih in moram reči, da v našem podjetju najbolj cenimo običajne pisne prošnje, ki so izdelane na približno tak način, kot je opisala Petra. Sasenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti