Namaz s papriko

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

tema odprta - 8. avg 2006 12:35 | ogledi: 34.954 | odgovori: 10

Obožujemo izdelek Eta-Kamnik namaz z papriko.Zanima me ,če ga katera zna narediti.Jaz imam en recept,samo mi ni všeč,ker na koncu dodaš kozarec gorčice in ima potem čisto okus po njej.Mogoče pa kdo zna narediti to stvar drugače,javite se.

Lep dan

kuharca37

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

8. avg 2006 13:08

Lani sem ga naredila po temle receptu, ki sem ga zasledila tule na kulinariki na enem forumu in bil je odličen. Gorčica se sploh ne opazi preveč, pri nas smo imeli še dosti polpekočih domačih feferronov, tako da je bil namaz še malo pikanten, pa so ga vsi hvalili. NAMAZ IZ PAPRIKE Recept ki je zelo podoben Etinemu namazu: 3 kg paprike - narežemo na rezine, male, ozke, po želji 2,5 dl kisa za vlaganje 2,5 dl vode 2 čebuli 1 česen 3 žlice sladkorja poper v zrnju žlica soli 0.5 kg gorčice 2 dl ajvarja Kis zavremo z vodo, čebulo in česnom. Dodamo sladkor, sol in ostale začimbe. Ko zavre, dodamo papriko in to kuhamo približno deset minut. Nato jo odcedimo, izločimo čebulo, poper, česen in damo v veliko posodo. Papriko ohladimo in jo zmešamo z gorčico in ajvarjem - tega dodajamo po okusu. Ko je gotovo, damo v kozarce in zapremo. Jaz jih nič ne steriliziram in lepo počakajo kar nekaj mesecev. Lahko dodajate tudi paradižnik namesto ajvarja.

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

8. avg 2006 13:15

Aha,Renatana,berem ,da dodaš ajvar-to bo pravi recept,hvala ti.Izgleda,da ajvar ublaži okus gorčice. Pridna bodi kuharca37

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

8. avg 2006 13:41

Jaz sem malo eksperimentirala z zgornjim receptom: - uporabila sem 3 kg ociscene rdece mesnate spicaste paprike (tista, ki pride na trg enkrat jeseni) in 2 kg buce hokaido brez lupine in semen; temu sem dodala kakih 8 velikih olupljenih cebul, vse skupaj pa narezala oziroma naribala na rezance z multipraktikom; - vse skupaj sem stehtala in glede na zgornji recept sorazmerno povecala kolicino kisa in soli, ne pa tudi vode; - v mesanici vode in kisa sem razen popra in soli zavrela tudi nekaj brinovih jagod in lovorjevih listov, ki sem jih potem pobrala ven; - med kuhanjem sem dodala precej vec strtega cesna kot v originalnem receptu (pri nas smo hudi ljubitelji) - ajvar sem izpustila, dodala sem pa 3 dl soncnicnega olja. Zal ne morem povedat nicesar o trajnosti, ker sem nekaj kozarcev namaza razdelila okrog, tistega, ki je ostal doma, je v prej kot dveh mesecih zmanjkalo Vsi, ki so ga jedli, so ga mocno pohvalili, zlasti dodatek buc je bil zadetek v polno. lp, proxima

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

8. avg 2006 13:50

Jaz sem sinoči naredila tak namaz iz 5 kg paprik,narezanih na rezance sem skuhala v mešanici kisa, vode, soli, sladkorja, popra in lovorovrga lista. Na malo olja pa sem podušila okoli 2 kg čebule in 2 glavici česna, ter 1 čili. Posebej pa sem zdinstala na kockice narezane 3 večje melancane. a posodi sem posebej zmiksala 1 1/2 veliko steklenico senfa in počasi med miksanjem vlivala 3 dcl olja. Ko se je lepo spevilo, sem malo dosolila, dodala 1 malo stekleničko ajvarja. Na konco sem vse skupaj zmešala v eni veliki pisodi in napolnila stekleničke. Danes že ena manjka, moji so za zajtrk pojedli. Baje je božanski namaz. Jaz pa delam in bom popoldan probala. Iz te mase pa je prišlo 14 steklenic, ki držijo od 4 dcl, do 6 dcl. Kyara

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

8. avg 2006 19:02

Jaz imam recept za namaz iz paprike in gorčice, ki je tak kot od Ete. V okisani vodi z začimbami se kuha na grogo narezana paprika, čebula in česen. Vse skupaj pustimo da se odcedi in ohladi, nato na grobo zmiksamo in primešamo mešanico olja in gorčice. Če se ti po opisu zdi da je to to, napiši, bom zapisala s točnimi količinami. Aki

Milenci  

član od: 12.7.2004

sporočila: 110

8. avg 2006 22:11

Mene zanima a mora biti za namaz nujno rdeča paprika, ali je lahko tudi zelena, rumena? Sporočilo je spremenil(a) Milenci dne 08. avg 2006 22:13:01

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

9. avg 2006 0:27

kolegica mi je lani dala 1 kozarec zelenega namaza pa je biu tud super

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

9. avg 2006 7:13

Paprika je lahko kakršnakoli, rdeča pač malo poživi, da lepšo barvo. Res ima rdeča malo bolj specifičen okus, pa vseeno.

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

18. avg 2008 11:04

Jaz med paprikami babura izberem polovico  rdeče obarvanih.

Lejla13

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti