Grčija

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

tema odprta - 1. avg 2006 9:48 | ogledi: 5.035 | odgovori: 59

Ker se že celo poletje pojavljajo teme v zvezi s počitnicami bom pa še jaz pristavila piskerček. Septembra grava s fantom v Grčijo. Najprej sva mislila na Krf, potem je fant prišel z idejo o Santoriniju, sedaj pa se meni dopade Samos. Poleg tega se ne morema odločiti ali bi bilo dovolj če vzamema apartma pa hodima ven jest ( v vročini nama itak ne paše kaj dosti) ali se naj zazihrama pa vzamema polpenzion. Kakšne so kaj cene? Ponudb je na trgu veliko tako da se je kar težko odločit. Če lahko kdorkoli deli z nama svoje izkušnje bova zelo hvaležna.

Lep pozdrav

vanya

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. avg 2006 10:54

Mi smo imeli na Krfu nočitev z zajtrkom, pa še tisti je bil bolj klavrne narave, toast kruh s putrom in marmelado. Konec debate. Sem se takoj na začetku zmenila, da dobim raje eno veliko belo kavo, jogurt in kosmiče pa sem si priskrbela v samopostrežni. Če bom šla še kdaj, grem v apartma. Enkrat na dan smo šli pa ven jest, navadno tam okrog sedmih. Čez dan pa sadje, morda kaka solata, pa njihovi frapeji. Loni Makaroni

Kajica  

član od: 11.7.2005

sporočila: 78

1. avg 2006 10:57

Obiskala sem dva grška otoka in sicer Kos(maturantski izlet) in Krf. Oba otoka sta zelo lepa, čeprav mi je Kos bolj pri srcu. Čeprav je bil to maturantski izlet, smo videli veliko stvari. Tam se splača vzet kolesa za par dni(jih rentajo) in prekolesariš lahko otok po mili volji. Vem, da smo mi za tri dni najema kolesa plačali 8€. zelo poceni. Tam sem bila v drugi polovici septembra in je bilo kljub vsemu še lepo, sončno toplpo vreme, čeprav morje ni bilo ne vem kako toplo. Na Kos se bom sigurno še vrnila.Aja, še to:tja smo potovali z ladjo, nazaj pa z letalom. Na Krf pa sem odpotovala s prijateljico pred dvema letoma in sicer last minute ponudba za deset dni, vsaka plačala 40.000 sit,ladja tja in nazaj, videle ogromno, ker smo najeli skuterje in se znova vozili po celem otoku in raziskovali majhne vasice in skrite zalivčke... Super. Mesto Krf je zelo turistično, ogromno nekih malih trgovinic, ozkih uličic. Mi smo bili v enem hotelu približno 5km iz mesta Krfa, mislim, da je bila Gouvia, nisem pa ziher. Tam mi ni bilo preveč všeč, ker je to že pravo turistično naselje. Skratka Grčijo ti priporočam, ker je res lepa, še posebej septembra, ker ni več tako pretirane vročine. Za ostale otoke pa ne vem nič pvedati, ker jih še sama nisem obiskala. :) lp Kajica

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

1. avg 2006 11:04

Pozdravljena! Midva sva bila letos teden dni na Kefaloniji. Imela sva nočitev z zajtrkom. V enem tednu sva zapravila 600 EUR. Nisva se preseravala, ravno na vsak tolar pa tudi nisva gledala. (600 EUR vključuje najem avtomobila za en teden - z drugim parom-deljeni stroški, kavice, pijače, najem ležalnikov in marele ter večerja).Vsak ležalnik 3 EUR-e marela ravno tako, na enih plažah ti računajo marelo na drugih ne. Zdelo se mi je kar drago. Kava je bila od 2 do 4 EUR. Grška solata okoli 5 EUR. Najceneje je bila Giros pita 2 eur. Najdražje so testenine in pizze nad 10 EUR. Liter namiznega vina (dober ko hudič, samo včasih pretopel) 6 EUR. Največ sva pomoje zapravila za vodo, v marketih jo sicer dobiš za 0,5 eur (veliko) vendar ponavadi toplo. Na plaži pa je od 1,5 do 3 EUR. Otok je izjemno gorat in ogromen. Najbolj me je motilo ker je zastrupljen z angleži. Sploh ne vem, če sem videle enega pristnega Grka. Tudi če naročiš pristno grško jed obvezno dobiš zraven ponfri in kuhan koren. Otok je res prilagojen angležem. Na Santoriniju so lansko leto bili fantovi starši in so bili zelo navdušeni. Za Samos pa ti lahko povem, da je izjemno lep, kamenčki na plaži so- kot bi vsakega posebaj poslikal slikar. V odročnih vasicah še vedno vidiš pristne Grke kako sedijo pri kavici in srkajo kavo in igrajo šah. V tvojem primeru bi se sigurno odločila za Samos ali Santorini. Na Samosu lahko komot najameta tudi motorček, ker otok ni velik. Je pa sigurno najbolje, da najdeta en par in skupaj najamete avto. Suzi

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

1. avg 2006 11:22

O super. Nisem tako hitro pričakovala odgovorov. Suzanaz 600 evrov!! Midva sva še študenta in to je malo preveč. Upam, da so to res bile pijačke pa kavice, ker temu se lahko odpovema. Si me prepričala za Samos. Upam, da bova našla kako ugodno rešitev, ker kolikor zdej gledam je Krf najcenejši. Ne gre se nama za neko razkošje, ker pač nimama neomejenih virov denarja. Res pa ne vem ali apartma ali polpenzion. Kuhat se mi nekako ne ljubi, razlika v ceni se kar pozna... vanya Sporočilo je spremenil(a) vanya dne 01. avg 2006 11:51:33

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

1. avg 2006 12:19

Na Samosu smo imeli nočitev z zajtrkom-kava, kruh(omejeno) 1marmelada 1 maslo in jajce, še dobro da smo imeli kohar, smo kar v trgovino hodili po hrenovke, jajca salamo sir in prinesli za mizo na zajtrk ter jedli, zvečer smo hodili ven jest, bilo je še v časih drahm in je bilo poceni, ko smo bili na Zakintosu smo imeli apartma, tisti zajtrk kupiš in imaš lepo vse v hadilniku, kar želiš, zvečer smo si tudi skuhali, ne nevem kaj, toliko da nisi lačen, tudi pijačo imaš v hladilniku mrzlo drugače moraš vsako stvar v "gostilno" piti, tu so bili že evri in so precej podražili. Je pa Samos lepši imaš kaj videti, na Zakintosu za videti ni nem kaj, je pa za žurirat.

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

1. avg 2006 12:36

Tudi midva sva bila na Samosu razočarana nad hrano v hotelu, sploh nad večerjo iz katere sva ponavadi odšla še lačna. Pomoje je bolje, da vzameta apartma. Trgovine niso drage, se za zajtrk fino najesta. Zvečer pa na kakšno solato-imajo res fenomenalne solate. Suzi

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

1. avg 2006 12:45

Ravnokar sem prišla iz Grčije - nisem bila na otokih, pač pa smo prepotovali celinsko Grčijo, še posebej Peloponez z avtom in šotorom. Cene so res kar visoke, so pa na srečo porcije kar velike. Ker smo bili družina - 2 odrasla in 2 otroka, smo povsod naročili samo 2 porciji in je bilo več kot dovolj. Ko smo v Delfih naročili dve pici, smo pojedli vsi 4 samo eno, ker je bila tako bogato obložena, drugo smo pač nesli s sabo. Splača se jesti v njihovih nekakšnih fast foodih, kjer dobiš poceni giros, suvlaki, pite,... vse je največ do 6 evrov (ceneje je, če rečeš, da boš vzel s sabo, če se usedeš in ti postrežejo na krožniku, je dražje, vendar ne povsod). Kar se pijače tiče, si lahko pomagata tako, da naročita samo eno pijačo, ker povsod postrežejo zastonj s kozarci vode, ne glede, kaj si naročil za pit (npr. naročiš eno kavo, pa obema prinesejo vsakemu svoj koazrec mrzle vode). Cene v majhnih trgovinah so kar visoke, tako da se splača kupovat v velikih marketih, na celini je na gosto posejan Lidl. Najbolj me je presentila cena mleka - 1,60 evra liter v trgovini, kruh je poceni - štruca je 0,60 evra. Grki imajo raje gotovino, kreditnih kartic praviloma ne jemljejo, redke so celo bencinske črpalke, na katerih lahko plačaš s kartico, je pa povsod dovolj bankomatov, na katerih lahko dviguješ z vsemi mogočimi karticami.

katica  

član od: 29.10.2002

sporočila: 57

1. avg 2006 13:14

No, mi smo bili letos že drugič na Samosu, tako nas je prevzel ta otok (kar je za nas neobičajno, saj doslej še nikoli nismo šli še drugič v isti kraj), in sicer v Kokkariju, v hotelu Arion****, in smo jedli kot kralji. Največkrat je ponudba odvisna od tega, koliko zvezdic ima hotel. Hodili smo tudi v taverne, okušat grško hrano, cene se nam niti niso zdele zelo pretirane. Tudi druge stvari po trgovinah se nam niso zdele dražje kot pri nas. Smo pa bili lani zelo prijetno presenečeni, ko nam, razen na eni plaži, ni bilo treba plačati ležalnikov in dežnikov, plačali nismo niti ene parkirnine (do takrat smo letovali na Hrvaškem in se nam je zdelo že noro, da so kar ogradili kakšen pašnik zraven obale in pobirali parkirnino), ljudje so bili super prijazni - v trgovini smo npr.kupili nekaj vod in so nam šenkali še ene bonbone za otroke, tako da nam je bilo včasih kar nerodno. Mi imamo res čudovite izkušnje. Se pa splača najeti kakšen skuter ali avto oz. bolje džip (nekatere ceste - npr.do pitagorove jame - so take, da z navadnim avtom težko prideš skozi - pa še zabavno je, voziti se z odprtim džipom okoli).

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

1. avg 2006 13:50

Katica 4 zvezdic si midva ne mislima privoščit. Ko gledam po raznih agencijah vidim, da večina ima Krf pa Rodos pa podobno, Samos pa niti ne. Prek katere agencije ste pa šli? Ko brskam po internetu mi vedno vrže nek hotel(nekaj podobnega kot ireon), ki pa ima samo 2 zvezdici. Jz sem sicer imela namen vsaj 3 vendar... Sej me ne moti, da nimam klime pa teh zadev, samo, kaki ščurki, razpadlo pohištvo al pa kaj vem kaj, ti pa lahko pošteno pokvarijo dopust. A slučajno poznaš ta hotel? vanya

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

1. avg 2006 14:04

Ali si pogledala stran Intelekte (mi smo bili i to agencijo, vendar hotela kjer smo bili ni več v ponudbi bili pa smo v mestu Pytagorio) na Zkintosu smo bili z Kažipotom, vedno pa izbiramo najcenejše variante Sporočilo je spremenil(a) xsara dne 01. avg 2006 14:06:14

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti