Mravlje!!!

zal  

član od: 12.7.2006

sporočila: 2

tema odprta - 12. jul 2006 20:29 | ogledi: 2.898 | odgovori: 4

Pozdravljeni!

Imam velik problem, in sicer mravlje mi grenijo življenje;( Živimo v bloku in poleti se na nekaterih mestih kar sprehajajo v koloni gor pa dol. Predvidevam, da so v stenah. Prosim, prosim, prosim za kakršenkoli nasvet, kako se jih znebiti oz. doseči vsaj to, da ne pridejo na plano. Pomemben podatek: imamo 3 letnega mulčka, zato kakšne strupene zadeve po tleh ali kjerkoli drugje odpadejo. Če imate kakšne izkušnje, predloge, nasvete, bom zelo vesela. Hvala!!!lp

zal

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

12. jul 2006 20:34

To tudi mene zanima. Stavim, da ti bodo predlagali cimet, kvas z marmelado, poper......ipd. Sem poskusila vse, a moje mravlje niso vedele, da jih to preganja in so ostale. Lisa

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

12. jul 2006 21:41

Na pot jim nastavi pecilni prašek. Aki

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

13. jul 2006 8:10

Še en nasvet: mravelj se najlažje znebiš tako, da pospraviš kakršnokoli hrano, paziti je treba tudi na hrano v tankih vrečkah, ki jih brez problema pregriznejo. Poleg tega si gnezda rada naredijo v kupih papirjev, npr. starih zvezkih, časopisih ali na kakršnemkoli zelo zavarovanem in toplem kraju. Ampak najpomembnejša je hrana. Če je ni, sicer še nekaj časa videvaš posamezne mravlje, ki jo iščejo, vendar na koncu obupajo in jih ni več blizu. (Problem je le, če imate kakšne hišne ljubljenčke, ki ponavadi imajo hrano nastavljeno). Upam, da sem kaj pomagala. piščanec

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti