Lignji na žaru

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

tema odprta - 9. jul 2006 7:57 | ogledi: 7.050 | odgovori: 3

Pozdrav, vem da je bilo že veliko govora o tem, pa bi vseeno prosila za nasvet....

Kako speči lignje na žaru, da bi čimmanj puščali vodo? Meni ne rata, tudi če jih osušim se mi le kuhajo, toliko vode spuščajo? Tudi solim jih šele na koncu. Rada bi lepo zlato zapečene lignje...kako?

Hvala in lepo nedeljo želim

Teka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. jul 2006 11:53

Ploščo za žar dobro razgrej. Lignji naj bodo res popolnima suhi (jaz jih potem, ko jih odcedim po čiščenju, zavijem v platneno krpo in nekaj časa pustim zvaite, tako da so res zelo suhi; če je treba, jih brišem tudi z notranje strani), potem jih premažem z olivnim oljem in čisto malo potresem z mešanico začimb (razen soli), in na zelo vroč žar z njimi. Naše izkušnje so takšne, da ne spuščajo vode, lepo so zapečeni in nič gumasti...Mamamia mamamia

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

9. jul 2006 19:43

Hvala mamamia, se pravi da si bom morala za pečenje vzet še malo več časa Teka

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

9. jul 2006 21:27

Pri nas so bili danes na sporedu lignji na žaru, jaz nič ne kompliciram. Malo jih odcediš, posoliš in zarežež vržeš na žar, premažeš z rožmarinom, ki ga namočiš v olivno olje in na hitro obrneš in so že končani! Gumjasti postanejo, če jih preveč časa pustimo na žaru!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti