Metersko pecivo

neznan uporabnik
tema odprta - 27. nov 2001 11:24 | ogledi: 7.878 | odgovori: 5

Bližajo se prazniki in lepo je če domače malo pocrkljaš s kakšnim novim pecivom.

Recept za moje pecivo ,ki mu doma pravimo kar metersko je naslednji.

sestavine:

Testo:

4.rumenjaki

25 dag sladkorja

1,5 dcl vode

1,5 dcl olja

26 dag moke

4 beljaki - sneg

1 pecilni prašek

2 žlici kakava in mleko za vmešanje kakava

za polovico testa

KREMA:

4 dcl mleka

1 vanilij puding

25 dag margarine

20 dag sladkorja v prahu

Čololadni priliv po želji:

20 dag čokolade za kuhanje

20 dag margarine

Postopek izdelave:

Dobro je če imamo dava pekača v obliki srninega hrbta 30 cm dolžine.

Rumenjake ,sladkor,in polovico vode penasto vmešamo. Nato počasi dolivamo še preostanek vode in olje.

V moko vmešamo pecilni prašek.Iz beljakov naredimo sneg. Na stepene rumenjake damo najprej sneg in nato moko.Rahlo vmešamo.

V dobro namazan in pomokan pekač vlijemo polovico testa. V drugo polovico testa vmešamo tekoč razmešan kakav. Na rahlo premešamo in damo v drugi pekač.

V prej ogreti pečici na 180 c pečemo pecivo 35-40 minut.Pečemo takoj zvrnemo na desko.

Med tem pripravimo kremo. Skuhamo puding.

Sladkor in margarino penasto vmešamo.

Kuhan puding, ko se ohlaja večkrat premešamo ,da se ne naredi skorica in grude.

Ko je puding ohlajen ga dodamo spenjeni margarini. Pazimo ,da imata obe masi enaki temparatuti. (lahko se sesiri ,če je puding še topel ali zgrudi).

Pripravimo podlago za sestavljanje peciva.

Jaz vzamen debelejši karton v velikosti širine police v hladilniku(caa 40x30cmm ).

Ohlajeno pecivo razrežemo na rezine po rebrah.Na vsako rezino damo 1 srednjo žlico kremo in razmažemo po rezini. Nato zlagamo eno rezino rumeno in prilepimo temno rezino in napaljujemo z zlaganjem na pripravljen karton. Ko je pecivo zloženo ga še malo poravnamo in po želji premažemo z preostalo kremo ali prelijemo s čokoladnim prelivom.

Pecivo damo v hladilnik ,da malo otrdi.

Sedaj pa še k bistvu tega zlaganja in efekta peciva.Pecivo režemo postrani (v kotu npr.30 stopinj)Odrezana rezina je polovico rumena ,polovico temna.

Upam ,da nisem kaj pomenbnega izpustila.

Metersko pecivo je dobilo ime po dolžini ga je približno 80 cm.Jaz na kartonu naredim dve koloni.

Pa veliko uspeha .

neznan uporabnik

27. nov 2001 12:23

MARIČKA, moj recept za metersko pecivo se malo razlikuje od vašega,so malo večje količine in imam v ta namen dva rebrasta modela ,ker v enem pečem rjavi biskvit v drugem pa rumeni in potem samo režem po rebrih mažem s kremo in je hitro gotovo . POZDRAV! ČAO!

neznan uporabnik

27. nov 2001 14:38

Jaz bi pa bila zelo vesela, če bi ta recept spravili med bazo receptov na KulSlo.Tam je tako lep obrazec in jaz imam potem vse tako lepo urejeno v mojih receptih.Recept za metrski kolač pa si že dolgo želim. Samo upam, da ne bo trajalo teden ali več, ko bodo uredniki recept objavili....

neznan uporabnik

27. nov 2001 16:19

..ampak Marička bi ga pa le morala najprej poslat..

neznan uporabnik

27. nov 2001 19:37

No jaz pa naredim biskvit za metersko pecivo iz naslednjih sestavin: 6 jajc 30 dak sladkorja 1 jogurtov lonček tople vode 1 jogurtov lonček olja 2 vanili sladkorja 1pecilni prašek 40 dak moke 2 žlici kakava in 2 žlici mleka Krema ista -spreminjam samo okuse pudinga(jagoda, čokolada, kokos)z dodatkom ruma. Glazura tudi čokoladna. ČAO! MARTIKA

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

6. dec 2001 11:16

Sem že zadnjič hotela napisat, pa me je nekaj odvleklo stran: Krema: dva vanilij pudinga v pol litra mleka skuhaš po receptu, posebej zmešaš sladkor v prahu (200g minus tisto, kar gre v puding) in eno celo maslo (250g). Ko je puding ohlajen, ga vmešaš po žlicah v masleno kremo, s tem mažeš biskvit kot je opisano zgoraj. Premaz/glazura: tablico jedilne čokolade stopiš in zmešaš s KISLO smetano.. lp, Irena Irena Ulčar Cvelbar

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti