Lignji

gladiola  

član od: 11.4.2006

sporočila: 100

tema odprta - 18. jun 2006 23:16 | ogledi: 2.535 | odgovori: 3

Saj ne vem, mogoče že obstaja ta tema, ampak je že preveč vsega, da bi lahko preverila celotno bazo. Povejte mi prosim, kako dolgo naj dušim lignje na olju, da ne bodo preveč žilavi. Zadnjič ko sem jih dušila, mi niso uspeli, pa tudi varianta s kuhanjem se ne obnese.

gladiola

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

18. jun 2006 23:40

Jaz jih pečem na litoželezni plošči, ki jo na tanko namažem z oljem. Vržem jih na vročo ploščo, parkrat obrnem in so hitro pečeni. Enih deset minut bi na pamet rekla.Radi imamo fajn zapečene, po moje je važno, da imaš dovolj visoko temperaturo, da se ti ne dušijo in spustijo preveč soka. Vem pa, da je tudi odvisno, kakšno vrsto lignjev imaš. Enkrat sem kupila ene (ne vem, neka neznana firma) in so bili žilavi kot šment. jasna

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

19. jun 2006 9:43

Pa lignje moraš vedno soliti šele na koncu pečenja. Kot je rekla že Jasna, lignji ne prenesejo predolgega kuhanja. Gobica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti