Prelivi za solato

AK  

član od: 5.1.2006

sporočila: 112

tema odprta - 15. jun 2006 11:50 | ogledi: 40.525 | odgovori: 10

Ker je sezona solat me zanima kakšne prelive uporabljate. Ali začimbe za solate kupite ali pa jih naredite sami. Trenutno imam na vrtu predvsem zeleno solato in že skoraj nimam več idej na kakšnen način naj jo pripravim zato vas prosim za nove ideje.

Lp.

AK

Temo je spremenil(a) AK dne 15. jun 2006 11:52:14

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

15. jun 2006 12:08

Jaz sem zadnjič pripravila takšno solato: domača berivka+ konzerva tune+ nariban sir+ na koščke narezan paradižnik in vse to začinjeno z oljem in kisom. Zelo dobra je tudi testeninska solata s paradižnikom, papriko in tuno. To pa prelijem s kupljenim jogurtovim prelivom. Ful dobro v teh vročih dneh. Če pa si ljubiteljica pire pa namesto testenin daš piro in zelenjavo po želji. Zraven take solate resnično ne rabiš nič drugega, ker je zelo nasitna in osvežilna. alexis

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

15. jun 2006 12:12

Jogurt z drobnjakom, peteršiljem, poprom in limoninim sokom. Drugič kisla smetana razredčena z malo jogurta, žličko majoneze, pa spet kakšne začimbe. Pač malo eksperimentiram. Včasih kupim od Kotanya mešanico zelišč za solato ali pa Hoferju, zamrznjena posušena zelišča. Ta slednja mi je še bolj všeč, ker je več zelišč in nekako bolj naravno mi deluje. Zamešam jih v jogurt, kislo smetano, včasih pa tudi kar v kis in olje. Z malo domšiljije narediš lahko čuda različnih okusov. Tukaj je pa še nekaj idej. http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=2768 lp Julija

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

15. jun 2006 12:15

Nekaj idej. majonezni preliv: žlica majoneze žlica kisle smetane sol poper rdeča paprika (začimba) kis jogurtov preliv: jogurt (tekoči) drobnjak ali pa tudi por ali mlada čebula sol oljčnoo olje rdeči preliv: žlica kisle smetane žlica kečapa sol rdeča paprika olje svetel preliv 1: belo vino jabločni kis oljčno olje sol poper peteršilj nariban korenček (1 žlico, zelo na drobno) svetel preliv 2: belo vino oljčno olje jabolčni kis bazilika peteršilj svež origano sol Ana

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

15. jun 2006 12:16

Zeleno solato jem ponavadi "po zajčje" (=brez preliva), tako pravi temu moja mama ki brez olja in predvsem obilice kisa ne more... Če ne, dodam kapljico dobrega olivnega olja, ko pa jem zunaj in je na izbiro veliko prelivov, si pa privoščim jogurtovega, izjemoma smetanovega. Lp, teya84 Sporočilo je spremenil(a) teya84 dne 15. jun 2006 20:28:47

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. jun 2006 19:51

Uh, pri zeleni solati - pa tudi pri drugih zelenjavnih - smo tradicionalisti, da je groza: bučno ali olivno olje, balzamični ali jabolčni domači kis, mlada čebula ali česen ali kar oboje, sesekljana semena bučnic, zrezan drobnjak ali peteršilj (na paradižnik seveda bazilika), morda še nariban svež korenček. Sama imam sicer rada solate z različnimi prelivi (zdaj jem samo jogurtnega), toda moji tako zavihajo nos, da ostajamo pri klasiki...Ali pa si jaz naredim posebno skledo. Mamamia mamamia

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

16. jun 2006 11:34

Letos sem "izumila" svoj preliv za zeleno solato, saj jo je bilo treba pojesti toliko, da imam zadosti za 2 leti Torej: na drobno nasekljan česen (ne preveč) gorčica kis olje poper sol drobnjak Vse skupaj premešaj in polij po solati pozdravček, Urša

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

16. jun 2006 13:52

Čao, tale je tudi dober, predvsem za solate s papriko, kumaro, paradižnikom....v glavnem za moj okus mora biti zraven tudi feta sir, kot recimo v grška, šobska... - olivno olje, limonin sok, sol, bazilika, origano, česen in drobnjak zmešamo z metlico, da nastane bogata emulzij in prelijemo po solati. Božansko! - pa tudi tale ni slab, v bistvi klasičen smetanov preliv: 2 žlice kisle smetane, 1 žlica majoneze, 1 žlica jogurta (takšno razmerje, količine ustrezno večje), drobnjak, česen, origano, drobnjak,....po želji. Zelo paše na mešane solate, kjer je osnova zelena solata, notri pa tudi koruza, korenček, por... Lep pozdravček, S.

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

16. jun 2006 15:29

Če se ti pa ne da pacat, pa v trgovini dobiš od Tomy-a French dressing....zelo dober...postopoma lahko dodajaš še navadni jogurt, pride manj kalorično in še boljše. ( V Sparu kar precej cenejši kot v Mercatorju ) Čeprav so mi pa tile vaši nasveti zelo všeč...mislim, da bo nekaj časa home made dressing na mojem jedilniku. Lep dan jessy6

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

17. jun 2006 19:01

Home dresing je po moje najboljši, ker potem sigurno veš, kaj je notri. Če pa ni časa, pa je kupljeni tudi dobra varianta za hitro solato, posebno, če je treba dosti zelenjave narezat. Meni osebno pa je najljubši preliv z domačega gostega bučnega olja, domačega jabolčnega kisa in česna. Dajem povsod, še na šopsko solato in moji so enaki kot jaz. Dresigov pa nekako ne maramo preveč, ampak jaz za spremembo vedno kaj po svoje naredim in tako so moji tudi tega vajeni, pa se ne pritožujejo. Rada pa včasih dodam tudi kakšno sadje v solato, njami! Kyara

BARTO  

član od: 1.6.2006

sporočila: 16

21. jun 2006 18:34

zelo zanimivi recepti- bom poskusila tudi jaz . jogurtova me zelo zanima. Kaj drobnjak mora biti svež??? BARTO

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti