Pralno-sušilni stroj

melitko  

član od: 5.4.2006

sporočila: 3

tema odprta - 24. apr 2006 13:29 | ogledi: 9.959 | odgovori: 25

Hej

Sem v fazi nakupa pralno-sušilnega stroja.

Eni mi odsvetujejo naj kupim kombiniranega,

eni mi predlagajo to znamko drugi ono.

Sama se odločam za Candy Alise 135.

Tista ki ima izkušnje s pralno-sušilnim strojem

naj mi pove kaj koristnega, da bo moja odločitev lažja.

melitko

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

24. apr 2006 13:51

Če imaš dovolj prostora kupi samo sušilec, ker lahko posušiš več perila hkrati in tudi lepše se posuši. Nam je Candy Alise delal brezhibno 10 let, ko pa se je pokvaril (centrifuga) pa ga več niso mogli popravit. (Mislim, da je krivda serviserja, vendar se nisem imela več volje se prerekat) Sedaj sem kupila tisti pralni stroj, ki so ga imeli v akciji ob otvoritvi HOFERJA, s starim CANDYEM pa še vedno sušim perilo. LP K

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

24. apr 2006 14:15

Stanujemo v bloku. Prostor v kopalnici ni primeren za dve škatli (sušilec na pralnem stroju), zato prakticiramo že drugo kombinacijo pralno-sušilnega stroja. Prvi je bil Ariston, po 10 letih letih (ko je odslužil svoje, po besedah serviserja) pa sem kupila Elektrolux. Sem zelo zadovoljna, je pa res, da imam sušilec kot kombinacijo sušenja: poleti na balkonu, pozimi pa pol stroja na raztegljivem sušilcu nad kopalno kadjo v kopalnici, ki je zelo topla in se perilo zelo hitro suši, pol stroja (nikoli debelih brisač, največkrat spodnje perilo, kuh. serveti, bombažne majice,...) pa pustim v stroju in posušim. Mislim, da kombinacija pralno sušilnega stroja ni namenjena, da se vse kar se opere tudi posuši v stroju! lp, Simona

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

24. apr 2006 14:23

Tudi jaz imam kombiniran stroj od Elektroluksa. Deluje brezhibno, res pa je, da sem vajena večino perila posušiti na zraki. Pozimi in ko se mudi, pa je super. mimika

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

24. apr 2006 14:58

Tudi jaz imam kombinacijo, znamke Brandt s polnjenjem od zgoraj (edino, kar mi gre v kopalnico), sem zelo zadovoljna. Susim na terasi, le pozimi ali v slabem vremenu dosusim ali v celoti posusim v stroju (iz ekoloskih razlogov, beri tudi skrtost:), mi ni do tega, da bi zapravljala elektriko za tisto, kar lahko dobim zastonj, ce je le vreme lepo :))))) lp, proxima

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. apr 2006 13:40

Moj oče ima pralno sušilni stroj in pravi, da "je za en drek":) Jaz mam posebej pralni in posebej sušilni stroj in delata ko urca, oba sta Gorenjeva. Veri

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

27. apr 2006 14:08

Pralno sušilni stroj je tudi po mojih izkušnjah "za en drek", kot pravi Veri. Pri sušenju se cunje zmečkajo kot , tako da se suši kakšno coto le v nujnih primerih. Jaz imam sedaj oba. Če nimaš prostorske stiske, kupi vsak stroj posebej... veš kako je lušno, ko ni treba kavbojk nič ali pa le malenkost polikat LP V.

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

27. apr 2006 14:16

Finta je tudi v tem, da perilo, ko ga vzameš iz pralnega stroja, lepo streseš, preden ga daš v sušilca in potem res ni skoraj nič zmečkano (če seveda ni preveč natlačeno). Mogoče bi se obneslo tudi pri kombiniranem stroju. Boste povedale tiste, ki imate kombiniranega, kako je s tem. Blanchy

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

30. apr 2006 19:51

Razen brisač, rjuh in volnenih oblačil sušim vse v pralno-sušilnem stroju. Problem je le, da lahko sušim manjšo količino, kot pa operem. Perilo, nogavice, posušim čisto do konca, vrhnja oblačila pa posušim, da so še malo vlažna, obesim na obešalnike in na stojalo, ali balkon. S tem načinom sušenja skoraj nimam več likanja. Tanja

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

30. apr 2006 20:03

Tašča je kupila pralno sušilnega Candy 5 +5.Pet kil opere in pet kg posuši.Prvo perilo je bilo malo zmečkano ,predolgo se je sušilo,pa je pogruntala kako in kaj .sedaj ga ne more prehvalit. lp goga

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

30. apr 2006 20:47

Prijateljica ima pralno-sušilni stroj že precej let,vem da je zadovoljna,edino kar je menjala je guma pri vratcih.Jaz imam posebej,pa je redko da sušim celo žehto notri,največkrat del perila obesim na stojalo.Tako da mislim da ne bo nič narobe če kupiš skupaj,je pa tako-navadit se moraš pa tako ali tako vsakega aparata.Pa uspešen nakup želim. andreja č.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti