Odstranjevanje plesni s tekstila

lenčika  

član od: 18.12.2005

sporočila: 97

tema odprta - 16. apr 2006 9:32 | ogledi: 17.547 | odgovori: 5

Zanima me, ali ima kdo kakšno idejo, kako odstraniti plesen s tkanin. Imamo namreč otroški voziček, ki je star dve leti in je bil eno leto shranjen v kleti, vendar se je na njem (na tkanini) naredila nekakšna plesen. Ker bi sedaj ta voziček rabili, bi ga radi najprej očistili, vendar ne vemo, kako bi se znebili plesni. Zelo bi bila hvaležna za vsak predlog.

Lep pozdrav.

Lenčika

lenčika

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

16. apr 2006 9:44

Poskusi ,voziček pošpricati z Meglo(čistilo rumene barve,sigurno ga imajo v sparu),pa pusti za nekaj ur da bo delovalo,potem pa z vodo izperi, lp val val

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

16. apr 2006 10:28

Na mojem vozičku se je dal tekstilni del odpeti in sem ga lahko prala v pralnem stroju. Poglej, če se ga da tudi pri tebi - pač po načelu - če se ga je dalo sestaviti, se ga da tudi razstaviti. lp, vanja vanjatajnsek

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

16. apr 2006 11:06

Kaj pa na kvačkanem prtičku? Jaz imam fin, prcej star kvačkan prtiček, ki ga je nekdo po pomoti preveč vlažnega spravil v omaro in tam je dobil temno sive madeže od plesni. Ker gre za občutljivo stvar, ne vem, s čem bi zastarana plesen šla dol. Lepo prosim za kak preizkušen nasvet. Hvala vnaprej!

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

17. apr 2006 7:20

Da nebo izgledalo ,da navaljujem z Megliom,ampak je res čistilo ki je za vse.Jat ga že kar nekaj let uprabljam,tudi na tkaninah,madež od temnega vina , ki sem ga imela na bluzi iz naravne svile sem z pomočjo tega čistila odstranila.Na plesem pa nevem kako deluje, še vedno pa ostane kemična čistilnica,če nebo šlo drugače . lp val val

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

30. apr 2006 19:53

Nam so splesnele blazine za vrtne stole in prt, pa nam tudi v kemični čistilnici niso mogli pomagati. Tanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti