Naročanje knjig preko spleta

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

tema odprta - 11. mar 2006 11:01 | ogledi: 2.077 | odgovori: 14

rada bi naročila nekaj knjig preko amazon.com ali kaki podobni spletni ponudbi, gre za knjige v angleščini, strokovne, ki jih pri nas seveda ni za dobiti. Ima kdo kake izkušnje? je poštnina draga? Nisem se še "spustila" v branje pogojev naročila, me pa res zanima, če ima kdo kake izkušnje.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. mar 2006 11:29

Lahko ti v ponedeljek kaj več povem,moja prijateljica namreč redno naroča knjige preko tega naslova. Celo za nas je nekaj naročala, torej ni mogla biti kaka visoka poštnina, če se niti ne spomnim več, kolikšna je bila. Mamamia mamamia

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

11. mar 2006 11:50

Na amazonu sem naročil že veliko knjig. Izkušnje so pa bile samo dobre. V enem primeru, ko po dolgem času naročena knjiga ni in ni prihajala, so mi brezplačno, na njihove stroške, poslali novo. Kar se tiče poštnine je pa tako: bodite pozorni od kod naročate. Včasih se splača naročiti knjigo na www.amazon.de, ali pa na www.amazon.co.uk namesto na www.amazon.com. Prvi link je v Nemčiji, drugi v UK, tretji pa v ZDA, knjiga prej pride in poštnina je cenejša. Pa še carine ni, ker knjiga pride iz območja EU (pod pogojem, da je oni ne naročajo od zunaj). Splača se tudi naročiti več knjig skupaj, ker je poštnina enaka. Če pa res želite knjigo imeti v rokah v kratkem času (3 do 4 dni), imate možnost izbire DHLa, vendar vas bo v tem primeru poštnina stala približno toliko, kot knjiga sama. Skratka, najprej poglejte ali imajo knjigo na katerem od evropskih amazonovih linkov. Razlika v ceni poštnine zna biti drastična. Naj dodam še primer, da dobite občutek. Knjiga, ki jo trenutno čakam (prišla bo iz ZDA) stane 25.95 dolarjev, poštnina pa 12.98 dolarjev. Izbral sem pa srednje hitro poštno povezavo, najhitrejša bi stala tolkio, kot knjiga. Miroslav Vulović Sporočilo je spremenil(a) sarabande dne 11. mar 2006 11:54:31 Sporočilo je spremenil(a) sarabande dne 11. mar 2006 11:54:54

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

11. mar 2006 12:10

Res hvala, strašni ste! Tako hitro ste mi odgovorili, sem pa tudi jaz mislila bolj na amazon.co.uk in amazon.de. Bom kar naročila. Tudi knjige so neprimerno cenejše kot pri nas, so pač naklade visoke, pa še rabljene sem videla, da lahko kupiš...

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

11. mar 2006 12:18

TORTICA je napisal/a:
rada bi naročila nekaj knjig preko amazon.com ali kaki podobni spletni ponudbi, gre za knjige v angleščini, strokovne, ki jih pri nas seveda ni za dobiti. Ima kdo kake izkušnje? je poštnina draga? Nisem se še "spustila" v branje pogojev naročila, me pa res zanima, če ima kdo kake izkušnje.
Najbolj znane so spletne knjigarne amazon.com in barnes&noble. Naročila in plačila so varna ( jaz že nekaj let redno kupujem in nikoli ni bilo problema. Treba je povedati še to: amazon.com ima več knjigarn ( ZDA, Anglija, Francija, Nemčija, jaz za te vem ), jaz sem kupoval pri www.amazon.com ( ZDA ) in www.amazon.co.uk ( Anglija ). Sedaj smo v Evropi in pri nakupu v Angliji ni nobenih dodatnih stroškov, celo na računu je tudi znesek v SIT. Za knjige iz ZDA je treba plačati še ene dodatne stroške carinske pošte ( ali kaj podobnega ). Knjige iz ZDA pridejo v enih treh tednih, iz Anglije pa prej kot v desetih dneh. Najbolj zanimivo pa je, da so knjige v ZDA cenejše od enakih v Angliji, ( če se vse upošteva, transport, stroški pošte ). Meni se ne zdi poštnina velika, pri nakupu je poštnina že znane. Lahko greš "fiktivno" nakupovat, spelji celo proceduro in na koncu, ko vidiš vse stroške ne kupiš. Enako je pri Barnes&Noble. pa še to: velika je izbira rabljenih knjig, ki so zelo poceni, problem pa je da jih ne pošiljajo v Slovenijo. Sedaj, ko smo v Evropi, sem mislil da bo šlo, pa se mi je pred dvemi mesecmi naredilo da niso hoteli poslat. Rešitev je da knjige pošljejo v Trst na poste restante ( fermo posta, rečejo italiani ), tam knjige počakajo 30 dni tako da jih lahko dvigneš ( po telefonu se na da poizvedit a so knjige že prišle ).Teh problemov ni pri barnes&noble. Nove knjige pridejo brez težav. Pri naročanju jaz zmeraj pišem brez "kljukic", tudi ime in priimek ki je na kreditni kartici ( se pravi namesto ž,č,š- z,c,s ) in se ni nikoli nič zakompliciralo. Sprejmejo kartice diners, eurokard in visa. lp ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

11. mar 2006 12:38

No, v tem času ko sem jaz pisal, je sarabande že odgovoril, jaz tipkam bolj počasi. Kuharske in vrtnarske knjige so posebej poceni, kakšne strokovne ( naravoslovje ) so hitro $100 ali več. Včasih imajo isto knjigo vezano v "papir" in "karton", papirna vezava zna bit precej cenejša. Včasih se hkrati dobijo knjige od različnih založnikov in je tudi tam razlika v ceni. Včasih se dobi ista knjiga, različna izdaja, pa je spet razlika v ceni ( ne velika, pa vendar ). Upam da te preveč informacij ne bo zbegalo lp ežoj

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

11. mar 2006 17:29

Ežoj in Sarabande sta povedala že skoraj vse. Tudi jaz veliko kupujem pri Amazonu in imam same dobre izkušnje. Še več. Moja zadnja knjiga ni bila tista, ki sem jo pričakovala. Sem jo pa naročila in kljub temu so mi refundirali denar, knjige pa ni bilo treba vrniti. Naj razložim. Našla sem knjigo, ki sem jo potrebovala, pravzaprav 2, ker sta bili 2 izdaji. Potrebovala sem prvo izdajo, ki je bila precej drugačna od druge. Slednja je bila zelo sveža in na straneh niti niso imeli slike niti vsebine. Ne vem, kako da sem naročila drugo izdajo. Kot sem rekla, sem potrebovala prvo, in sicer samo zaradi enega poglavja, ki pa ga v drugi izdaji ni bilo. Sporočila sem jim svoj problem in potrebo po prvi izdaji. Ta jim je že pošla in tako so mi vrnili denar in druga izdaja knjige mi je ostala. Skratka. Stvar je popolnoma varna, hitra in učinkovita. Pa kakšna izbira knjig. Meni se kar meša, ko "listam" po strokovnih knjigah. Ežoj, hvala za info o rabljenih knjigah. To pa je novo za mene. mimika

strukelck  

član od: 2.12.2002

sporočila: 91

11. mar 2006 23:26

Hej! Sama naročam knjige na www.englishbookservice.com, ki ima sedež v Nemčiji, vendar prodajajo v glavnem knjige v ang. jeziku. So zelo hitri, korektni, vedno se da dogovoriti o zamenjavi knjige, če ti ne ustreza... Kar je meni najbolj pomembno, poštnina je 4 evre, knjige pa dobiš v maksimalno 5 dneh. Sem vedno zelo zadovoljna. Ob koncu leta pa so mi kot "zahvalo" poslali knjigo s komplet angleško slovnico in vajami ter 4 CD-je za utrjevanje angleščine. strukelck

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

12. mar 2006 11:26

strukelck, tale tvoj link mi nikakor ne potegne. tako sem naročila preko amazon.de, poštnine bo z davkom vred 30 EUR, no ni tako malo. drugič bom morda drugje... kako pa se ta skupen znesek plača? Dala sem možev Eurocard, ali bodo sami odtrgali z računa? sem računala, da se plača po povzetj ali pa mi pošljejo račun, kamor nakažem..???

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

12. mar 2006 16:58

Tudi jaz pogosto naročam knjige preko Amazona. Preden sem naročila prvič, sem bila zelo skeptična zaradi plačevanja s kreditno kartico, vendar me je potolažil sodelavec računalničar, ki tudi kupuje knjige na Amazonu, da je to zelo varen nakup in da se nimam kaj bati. Izbira je res ogromna, posebej strokovne literature, pa tudi glasbe vseh zvrsti, in je nakupovati pravi užitek. Zdaj izberem knjige ali cd-je (splača se jih več skupaj zaradi poštnine), plačam s kreditno kartico, čakam od 7-10 dni in dobim pošiljko. Poštnina se ti izpiše že ob nakupu in jo plačaš skupaj s knjigami. Tudi rok dobave se ti izpiše ob nakupu in moram povedati, da pošiljka še nikoli ni zamujala. Nakup s kreditno kartico se obračuna, kot če bi nakupoval v Sloveniji. Kot so povedali že predhodniki, same pozitivne izkušnje. LP Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti