Kakšno pecivo ....

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 6. mar 2006 14:35 | ogledi: 4.612 | odgovori: 9

......bolj kosovno, pečeno na ˝plehu˝ mi predlagate, da spečem za pogostitev večjega števila ljudi.

Lp,

Klavdija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

6. mar 2006 14:39

Če ge za veliko ljudi je res bolje "pleh", ali pa kak enosatven recept za piškote, iz katerega jih pride veliko. Pa sistem "nušine slastne rezine" je super stvar, konec tedna pa sem sama naredila en velik "pleh" kokosovih kock. Zmešaš sladkor smetano, sladkor v prahu in kokosovo moko, pustiš v hladilniku v modelu, čez nekajur vzameš ve, razrežeš na kocke, pustiš, da se malo posuši in slastne kokcke so nared. Zdržijo tudi 14 dni, v kakšni škatli seveda, in jih torej lahko pripraviš v naprej. Tudi piškote lahkopripraviš v naprej, tako da ti za dan pred slavjem ostane le kakšno pecivo za "pleh", morda bolj sočno, ki ne more toliko stati. Imam pri roki nekaj receptov, če hočeš, ti jih pošljem - pa še slikice so zraen - pa preberi in se odloči. Mamamia mamamia

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

6. mar 2006 14:50

Mamamia, lahko za te kokosove kocke napišeš sestavine (količine). Glede na to, da smo pri nas nori na kokos (izjeme potrjujejo pravilo), bi jih rada pripravila. Sploh, ker praviš, da se shranjene v škatli tudi nekaj časa obdržijo. Samo jaz bom morala še škatlo nekam shraniti, sicer bo vse takoj izpuhtelo. Vse kaže, da so pri nas večkrat palčki na delu. ) lp Julija

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

6. mar 2006 15:28

Julya, če imate radi kokos, je primerno tudi pecivo, o katerem sem pisala pri temi Kam z beljaki. Tudi pri nas so večkrat palčki na delu, še dobro, da so, saj tako nič ne ostane za taveliko palčkinjo. Lp iz Mb riba-ribica Sporočilo je spremenil(a) riba-ribica dne 06. mar 2006 15:29:13

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

6. mar 2006 15:52

Ker ste glih pri velikih plehih enega za Trojane prpravte. Če pa katera ne more (pridet) naj ga pa po drugem pošlje - pleh s pozdravom. LP Matjaž-šepavi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

6. mar 2006 17:01

Bom poslala recept, najprej kar sem na forum, potem pa še v bazo. Sem kocke namreč tudi slikala. Julya, če imate radi kokos, potem tudi torta, ki je od včeraj v bazi, ne bi bila slaba izbira... Kocke pa se naredijo tako, da se da v skledo 30 dag sladkorja v prahu in čajna žlička pecilnega praška, potem se prilije štiri dl tekoče sladke smetane (jaz sem vzela pol rastlinske od Pomurskih mlekarn in pol alpske za stepanje), se malo premeša. Dodaš polovico od skupno 315 g (mera pa tak!!!) kokosove moke, dobro premešaš, in dodaš še drugo polovico moke. Del mase lahko obarvaš s kakšno jedilno barvo ali nekaj kapljicami soka (jaz sem uporabila Etolovo marelično barvilo, lahko pa je tudi kaj rdečega, zelenga). Primeren oglat model (jaz sem vzela majhen pekač, 20 krat 30 cm) obložiš s peki papirjem in daš na to belo maso. Potem daš na vrh pobarvano maso in dobro pritisneš (kolikor lahko, ker je vse skupaj mehko). Daš za nekaj ur v hladilnik. Potem izrežeš kocke in jih daš na kak krožnik ter pustiš nekaj časa, da se kocke posušijo. Ne smeš jih čvrsto prijemat, ker ostanejo mehke. Dalj časa, ko so v škatli, bolj se posušijo, a nič ne izgubijo na okusu. Se res topijo v ustih. Pač kalsika - bolje je kaj enostavno, boljše je. Mamamia mamamia

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

6. mar 2006 19:13

Super Mamamia. Sem že prenesla v beležko. Me pa zanima, kakšno vlogo ima pri vsej stvari pecilni prašek. Ne uporabljam ga rada, ker me po njem rada peče zgaga, pa me zanima, če ga lahko tudi izpustim. Sem si pa tudi že ogledala recept za tvojo kokosovo torto. Izgleda fantastično in verjamem, da je tudi zelo dobra. Bo na sporedu v aprilu, ko imamo na sporedu tri rojstne dneve. ) Julija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

6. mar 2006 21:01

Tudi jaz ne vem, čemu pecilni prašek, po moje ga lahko komot izpustiš. Jaz ga bom tudi pri naslednjem poskusu. Prvič se pač vedno držim recepta do potankosti, naslednjič pa potem eksperimentiram. Možno pa je, da so prevajalci brošure kakšen izraz tako zelo pametno poslovenili neko reč, ki sploh ni pecilni prašek, kaj vem. Saj ne bi bilo prvič, da pihnejo mimo. Jaz sem namreč tudi spraševala, čemu pecilni, ko pa se reč ne peče, in sinisem znala odgovoriti. kaj pa če je bila mišljena soda bikarbona in ne pecilni? Oziroma ni to eno in isto? Jaz bom naslednjič gotovo naredila brez tega. Če se ponesreči, bomo pa maso vkuhali v puding s kokosovimmlekom pa bo....MAmamia mamamia

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

10. mar 2006 9:54

Včeraj sem naredila tele kokosove kocke Danes so še precej mehke, drugače pa Malo me sicer skrbi, da ne bojo dočakale sušenja Vsakič, ko grem mimo poskusim, če so že kaj suhe.. stana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

10. mar 2006 11:51

Ja, naši so jih tudi pojedli, preden so se posušile...Sploh nisem vdela,d a ima sin tako rad kokos, le ko sem hodla mimo krožnkana pultu semvidevala na njem vedno več prostora...Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti