Kam z beljaki?

barbara R.  

član od: 2.10.2004

sporočila: 108

tema odprta - 26. feb 2006 12:33 | ogledi: 18.599 | odgovori: 12

V teh dneh se mi je nabralo 12 beljakov. Kaj naj ustvarim iz njih? Prosim za ideje, samo da niso indijančki ali španski veterci.

Hvala za odgovore!

barbara R.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. feb 2006 12:45

Hm, če si blizu MB ti jih jaz z veseljem vzamem, obožujem pečene beljake (rumenjakov sploh ne smem jesti)... Kaj pa kokosovi poljubčki, pa čokoladni kokosovi poljubčki? Torta Pavlova mogoče? - beljakovo testo, pripravljeno tako, da se na dno torte nabrizgajo kupčki izistega testa, da nastane kod skleda, to pa se napolni z jagodnim nadevom in okrasi s smetano (to je torta Pavlova), ali pa jo nadevaš s kakšnm drugim sadjem ali nadevom (sadje, mešano s skuto, ali kakšna krema) in je to potem beljakova torta barbara R.? Ali pa tekoče testo z beljakom, pa se v to pomaka sadje ali zelenjava, škampovi repki, ocvre hitro na maščobi in je prigrizek nared? Mamamia mamamia

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

26. feb 2006 14:21

naredi beljakov biskvit, speci plošče za torto in zamrzni - ob priliki bo torta ekspresno narejena. Lahko ga seveda spečeš tudi kot marmorni kolač in tudi tega zamrzneš (enkrat naslednjič pa le še obliješ z glazuro). Pravzaprav iz 12 beljakov lahko narediš oboje. Lisa

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

26. feb 2006 14:25

V bazi je recept Pecivo iz beljakov a la Marina. Poskusi, meni je všeč. LP Marjana

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

26. feb 2006 14:29

Finančniške tortice 100g moke, 100 g masla, 125 g sladkorja. 4 beljaki. Beljake in sladkor stepamo, primešamo moko in zmehčano maslo.Zmes vlijemo v majhne, dobro pomaščene modelčke.Pečemo 20 minut v srednje vroči pečici. Nunice 125 g moke, 125g masla,250 g sladkorja, 100 g orehov, 5 beljakov, 1/2 naribane limonine lupinice. Beljake stepemo v sneg, mu primešamo zmlete orehe, moko , sladkor,lim. lupinico in nazadnje še zmehčano maslo. Pečemo v dobro namazanih modelčkih in pečemo 30 minut v ne prevroči pečici. Sama uporabim majhne, cca 5 cm velike modelečke in modelčke za magdalenice. So malce mastni in je potrebno navodilo o namazanih modelčkih vzeti zares. Druga možnost je peka v majhnem pekaču in nato biskvit razrezati na poljubne oblike. frina

zelvica  

član od: 2.12.2005

sporočila: 60

26. feb 2006 16:06

V bazi je tudi recept Beljakove rezine. Sem naredila danes z malo prirejeno kremo (banane, smetana in Nutella). zelvica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

26. feb 2006 18:23

Uporabi jih tako, kot sem jih jaz... nekaj sem hotela dati v hladilnik, ono sem odmaknila, na tretjem se je zaštekalo in fljekkk posodica s šestimi beljaki se je zlila po hladilniku. Tudi to se dogaja, a ne!? Pozdravček!

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

26. feb 2006 18:51

Pošiljam vam recept iz Merkurjeve knjige Advent in božič bananini poljubčki 3 beljaki 80 g sladkorja 2 banani 200 g mletih lešnikov, mandljev ali kokosove moke za premaz in okras 100 g mlečne ali grenke kuverture Iz beljakov napravimo sneg, dodamo sladkor, iz banan napravimo pire in ga skupaj z lešniki, mandlji ali kokosom vmešamo v beljakov sneg. Napravimo kupčke, velike za oreh in jih pečemo naa 170 stopinj15 do 20 minut. Poskusila sem že vse variante in je bilo dobro. Lp iz Mb riba-ribica Sporočilo je spremenil(a) riba-ribica dne 01. mar 2006 15:56:13

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

26. feb 2006 18:59

http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4671 Tale recept je odličen,kot nalašč za pustni čas,ko ostajajo beljaki.Jaz ga navadno naredim v pekaču za šarkelj ,pečeno zvrnem na krožnik in okrasim s stepeno sladko smetano.Lepo se nareže na rezine .LP Aki

tutifruti  

član od: 21.10.2005

sporočila: 151

26. feb 2006 19:11

Pecivo iz beljakov 6 beljakov 15 dag sladkorja 12 dag moke 6 dag raztopljene margarine ali masla . lahko so pa tudi 3 žlice olje cca 7 dag rozin ali marelic ali pa vsakega nekaj cca 5 dag orehov - grobo narezanih Beljake stepeš v sneg postopoma dodajaš sladkor (jaz sem uporabila zadnjič 1/2 rjavega slad.) in stepaš tako dolgo da dobiš čvrsto maso. Dodaš moko, raztopleno maslo (ne vroče) in rozite ter orehe. Lahko so samo rozine poljubno, kar imam pač dam. Z žlico polagam z peki papirjem obložene modele (za srnin hrbet) in pečem cca 25 - 30 min pri 180 stopinjah. Ko se ohladi narežem na tanke rezine. Beljakove rezine 3-4 beljake za težo beljakov sladkorja za težo beljakov moke 3 žlice olja nasekljan ali mlet janež Iz beljakov in sladkorja stepeš sneg , dodaš olje in moko, ter janež. Spečeš, kot v prejšnjem receptu. Ko je pečeno in malo ohlajeno narežeš na rezinice , katere daš lahko sušit v pečico in je potem to lepo hrustljavo pa še dalj časa zdrži. NAREZANO MAORA BIT NATANKO. Probaj mojemu možu, ki nesme jest rumenjakov niti krofov je oboje všeč. seveda tudi ostalim. Beljake lahko tu zamrznež in jih porabiš čez čas. Odtajaš in so prav tako dobri kot sveži. tutifruti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti