Vezenje

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

tema odprta - 6. feb 2006 19:22 | ogledi: 17.359 | odgovori: 21

Prosim vas za pomoč in nasvet, kje lahko kupim revije ali knjige, kjer je opisana tehnika vezenja "rešilje". Nekaj sem našla v revijah Rakam in Mani di fata. Tudi v knjigarnah sem že iskala. Imajo vsa mogoča ročna dela vendar o tem nisem zasledila ničesar.

Zahvaljujem se za vaše odgovore on pomoč.

LP

Marjana

strukelck  

član od: 2.12.2002

sporočila: 91

6. feb 2006 20:09

Mogoče veš kakšen je izraz za tvojo tehniko vezenja v angleščini? Sama naročam knjige in revije preko spletne knjigarne iz Nemčije, ki imajo knjige v glavnem v angleščini. So zelo zanesljivi, mami sem naročila knjige za cross stitch vezenje. Če te zanima več... strukelck

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

6. feb 2006 20:22

Dalsi, morda imajo v Leclercu kako revijo, ne vem so kar bogato založeni, drugače pa morda malce povprašaj na sosednjem forumu http://med.over.net/phorum/list.php?f=109 vem da so je bilo že kar nekaj govora... lv, maja

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

7. feb 2006 9:28

Ne vem kako se temu vezenju reče v angleščini. malo sem se pozanimala in mi nihče ne zna povedati. Takoj, ko najdem kakšno primerno sliko jo pošljem, zaradi predstave, mogoče mi boste potem lažje pomagali. Zahvaljujem se za vaš trud. LP Marjana

Nena  

član od: 2.10.2001

sporočila: 98

7. feb 2006 12:08

Mislim, da se v originalu to imenuje richelieu, a roke v ogenj ne bi dala. Prtičke v tej tehniki se občasno najde v nemški reviji Anna (izdaja jo Burda), še več pa v kakšni njihovi posebni izdaji Anna Special (npr. Deckchen), ki izhajajo občasno. Žal je posebne izdaje pri nas težko dobiti - včasih kakšno najdem v ljubljanskem Maxi-ju. Nena

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

7. feb 2006 13:23

Sem malce pregledovala po internetu in dobila novico da je rešilje tehnika = beli vez no če kaj pomaga, bom pa še sama malce raziskala... p, maja Sporočilo je spremenil(a) majamarko dne 07. feb 2006 13:23:58

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

7. feb 2006 15:05

Ja in dela se ga tako, da stvar ki bi jo rad izvezel prej narišeš na laneno platno (po možnosti) in potem s posebnimi tehnikami šivanja to tudi izvezemo. Ko je vse izvezeno, pa izrežemo ven s škarjami tisto, kar moramo izrezati. Na žalost pa nas je vedno manj takih, ki to znamo. Nekaj vzorcev sicer imam, samo ne vem kaj pomaga samo papir brez znanja. Pa mogoče so tudi malo prezahtevni za začetnike. Če pa bi jih rada imela jih tudi lahko ob priliki prefotkam in pošljem. lp Vesna

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

7. feb 2006 20:27

Reca je napisal/a:
Ja in dela se ga tako, da stvar ki bi jo rad izvezel prej narišeš na laneno platno (po možnosti) in potem s posebnimi tehnikami šivanja to tudi izvezemo. Ko je vse izvezeno, pa izrežemo ven s škarjami tisto, kar moramo izrezati. Na žalost pa nas je vedno manj takih, ki to znamo. Nekaj vzorcev sicer imam, samo ne vem kaj pomaga samo papir brez znanja. Pa mogoče so tudi malo prezahtevni za začetnike. Če pa bi jih rada imela jih tudi lahko ob priliki prefotkam in pošljem. lp Vesna
Ja bila bi zelo vesela. Tega vezenja me je naučila moja mama še ko sem bila v osnovni šoli. Kar nekaj časa je že preteklo od takrat, vendar še nisem pozabila. Sedaj, ko so starši umrli in mi je ostala velika kmečka hiša in smo jo že skoraj prenovili, sem se odločila da jo opremim v bolj "domačem" kmečkem stilu. Imam tudi nekaj res starih stilnih kosov pohištva in rada bi naredila še platnene zavese za okna. Res sem vesela vsake pomoči in vaših nasvetov v tej smeri. LP Marjana

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

7. feb 2006 20:33

Ja, Rimljanka nekaj v tem stilu je in hvala tudi vama, Nena in Maja. LP Marjana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti