Kaj za večerjo?

fordfiesta  

član od: 25.2.2004

sporočila: 61

tema odprta - 31. jan 2006 13:54 | ogledi: 3.391 | odgovori: 18

Mi lahko pomagate s kakšnim nasvetom?

Ker sem na porodniškem dopustu, moram malo več časa posvetiti tudi kuhanju. Prej sva z možem jedla v službi, zvečer pa pri starših, zdaj pa kuham sama. Dogaja se mi, da enostavno nimam nobenih idej za večerjo. Kosilo še nekako gre, zrezki, rižote, zelenjavne juhe, testenine, juhe, musake. Ampak kaj pa naj pripravim zvečer? Palačinke, mlečni riž, različni sladki cmočki in narastki s kompotom, potem pa je že konec. Poleti prakticiramo s solatami, kaj pa naj sedaj? Še posebej, ker zaradi dojenja še malo pazim pri prehrani.

Prosim za pomoč.

Mateja

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

31. jan 2006 13:59

Za večerjo so najboljše beljakovine, ker se presnavljajo hitreje kot OH. Torej, kakšen tunin namaz, lahko sama tuna, skuta. Potem hrenovke, jajčka. In podobno. Sonja

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

31. jan 2006 14:35

Jaz včasih naredim ocvrte kruhove šnite in čaj. Prija sedaj, ko je zunaj mraz ali pa skutine palačinke in kompot, poleti kakšno solato. Sicer pa tudi meni zmanjkuje idej. ROMANAD

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

31. jan 2006 15:14

A dejansko jeste večerjo? Pri nas je nikoli, je pa kosilo ob petih popoldan, ko pridemo iz službe...

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

31. jan 2006 15:47

Mateja, oprosti, z mojim odgovorom verjetno ne boš zadovoljna, vendar me tako srbi jezik, da ga moram razmigati. Kaj pomeni tvoja ugotovitev, da sedaj, ko si na porodniški, MORAŠ malo več časa posvetiti tudi kuhanju? Saj ne, da ne bi kuhala, ampak mislim, da imaš kar precej dela z najmlajšim članom družine. Dobila sem občutek, da misliš sedaj, ko si doma, do moraš ostalim v družini nuditi popoln komfort. Upam, da se v teh predvidevanjih motim. Saj veš, porodniška je predvsem zate in za otročička. Sicer pa: kak mlečni zdrob, polenta, pica, zadostuje pa verjetno tudi kak kos kruha s pašteto, margarino, marmelado, maslom, sirom, itd. Pa brez zamere! LP cervus

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

31. jan 2006 15:55

Kakšno polento na mleku, jogurti, palačinke, kakšno ribjo konzervo, sir, toast, popečeno poli salamo, goveja ali krompirjeva juha ali pa kar korenčkova z zakuhanim pšeničnim zdrobom. Lumpica

ddarinka  

član od: 9.12.2004

sporočila: 158

31. jan 2006 21:10

Avokado na različne načine! ddarinka

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

31. jan 2006 22:55

Živio. S podobnim vprašanjem se ubadam tudi jaz. Tudi mi imamo kosilo zgodaj, zato ni niti misliti, da bi šlo brez poštene večerje. Pri nas gredo najbolj v promet najrazličnejše testenine, v omako včasih podelam kakšne ostanke od kosila. Enako je hitro kuhana tudi kakšna enolončnica, pa tudi s kakšno zelenjavno zloženko, ki se zapeče v pačici ni preveč dela. Saj vem da je to razvajanje družine, ampak meni se pa zdi, da je čas, ki ga skupaj preživimo za mizo, tudi za medsebojne odnose zelo dragocen. Lep pozdrav. Pesnica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

1. feb 2006 9:10

Pred kratkim sem prišle s porodniške, pa verjemite, ni bilo nikoli časa kuhati večerjo... Mož si je vzel kar je ostalo od kosila, ali pa kaj na hitro. Itak nismo presuhi, tko da... Zato mi je čudno, kuhati večerjo, saj ne rečem kdaj, ampak vsak dan?

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

1. feb 2006 10:47

Tudi pri nas je večerja obvezna. Kosilo imamo vsak dan ob 13.00 uri in če bi bil to zadnji obrok..... Pripravi jo pa tisti ki ima čas. In kaj jemo? Različne solate, mlince zabeljene s česnom in peteršiljem, včasih kako kos pizze, različni biskviti, domači namazi in kruh, sir včasih testenine ali rižota, palačinke, jeseni pečemo kostanj, koruzo in krompir (kar zunaj v žerjavici) pa če ostane kaj od kosila. Vse je odvisno kolikšna je lakota. Še veliko bi lahko naštela. Se pa močno strinjam s Pesnico. Pri nas so kosila in večerje, pa največkrat tudi zajtrki pravi mali obred pri katerem se marsi kaj pametnega tudi pomenimo. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti