Obloženi kruhki

neznan uporabnik
tema odprta - 7. okt 2001 20:41 | ogledi: 10.448 | odgovori: 8

Zbiram ideje, kako na čim bolj domiseln način obložiti kruhke. Iščem pa tudi recepte za kakšne dobre namaze (ribji, liptauer, zeliščni,...).

Hvala in lp,

Beti.

neznan uporabnik

7. okt 2001 22:36

Nekoč sem poizkusila kruhke, ki so bili namazani s klasičnim smetanovim namazaom- kot Tamar- in po vrhu obloženi s svežimi na lističe narezanimi šampinjoni. Okus je bil odličen, jaz bi dodala le še kak listič zelenesolate in to je to! Anja

neznan uporabnik

9. okt 2001 11:48

Poskusite z naslednjim namazom: eno kislo smetano zmešate z nakockano mortadelo, dvema vrečkama parmezana, enim jajcem, po okusu začinite (sol, poper, peteršilj, drobnjak ipd.), naložite na kruhke in popečete pod žarom.

neznan uporabnik

9. okt 2001 19:57

Pozdravljeni! Vprašanje se mi zdi prav zanimivo... Moje mnenje je, da je bistvo obloženih kruhkov to, da so nadvse lični, da so pravilno oblikovani, enostavni (na enem kruhku se pojavita 2 - max. 3 sestavine), da so na pladnju pravilno zloženi in da jih je veliko vrst. Zaradi tega je po mojem mnenju najbolj primerno, da naenkrat postrežemo takšne bolj klasične npr. z majonezo in šunko in tudi take, ki gredo v slast le petičnežem. Sedaj pa moji predlogi: *bel kruhek s suho salamo in kumarico *polnozrnat kruhek z maslom z zelišči (drobnjak, peteršilj, bazilika,...) *koruzni kruhek s hrenovim namazom in šunko *črn kruhek s plemenitim sirom in orehom *kruhek po izbiri z mozzarelo, paradižnikom in baziliko *kruhek s semeni s smetanovim namazom in korenčkom *finski kruhek z maslom in papriko *črn kruhek s koščkom špeha in mleto rdečo papriko *bel kruhek z maslom in arašidi *bel kruhek s pršutom in olivo *bel kruhek s kuhanim pršutom in vinagrette omako *bel kruhek s kečapom, sirom in šampinjoni *črn kruhek s hladno kuhano govedino in šalotko v kisu *koruzen kruhek z liptaverjem in listom zelene solate Toliko zaenkrat... sicer pa domišljija je tu na prvem mestu. Praktično lahko kruhek obložite z vsem, kar imate v hladilniku, paziti morate le, da niste le preveč "ekstravagantni". lep pozdrav

neznan uporabnik

10. okt 2001 9:23

Hojla! Jaz prisegam na vse spodaj napisano. Dodala bi le se to, da se mi pri kruhkih zdi bistveno, da so delani iz francoske struce ali krekerjev. Le toliko, da clovek prime in da naravnost v usta. Torej en sam grizljaj. to tudi bolj "nobel" izpade. Lp, sara prelogar

neznan uporabnik

10. okt 2001 11:21

Hvala vsem za nasvete! Veverica, mi lahko poveste, kakšen je finski kruhek? Zanj še namreč nisem slišala. To pa je res dobra ideja, da ponudiš več vrst kruha, ne samo klasičnega belega francoza... Lp, Beti Ps: dela morda kdo izmed vas majonezo doma? Na tem mestu bi vas prosila še za recept za tatarsko omako (ki sicer ne sodi ravno v to rubriko).

neznan uporabnik

10. okt 2001 12:51

Beti! Zdi se mi , da je finski kruhek podoben pumpernicklu (kruh iz rži in vode, brez kvasa), pa ne bom trdila. Majonezo delam doma, ampak samo pozimi, predvsem ko potrebujem osnovo za razne omakce (k fondiju ali čemu podobnemu), naredim jo pa takole: V visoko posodo ubijem jajce (po potrebi dve) - celo, rumenjak in beljak. Prilijem približno dvojno količino olja in v to postavim palični mešalnik. Vključen mešalnik držim pri miru (nič še posebej ne mešam), da se jajce in olje združita v majonezo. Če pride majoneza preredka, dodam ob vključenem mešalniku še tanek curek olja, dokler ne dosežem zaželjene gostote. Ustavim mešalnik, dodam gorčico, sol, poper in malo kisa (eno žličko) in spet premešam. Taka majoneza je malce "lažja" in predvsem primerna tudi za francosko solato (v katero jaz dodam še gosti jogurt)ter za tatarsko omako. Za tatarsko omako dodam še: sesekljan peteršilj, čebulico, jajce, kumarico in kakšno žlico belega vina. Lahko zmiksate s paličnim mešalnikom, ali pustite bolj na grobo. Predvsem je pomembno, da nikjer ni niti kapljice vode (na paličnem mešalniku oz v posodi), ker boste vse skupaj vrgli stran. Nisem še slišala, da bi se sesirjena majoneza dala za kaj uporabiti (ostane popolnoma tekoča in sploh zgleda bljak ) LP tinca

neznan uporabnik

10. okt 2001 13:25

Pozdravljene! Me veseli :), da so vam všeč moji predlogi in z veseljem odgovorim na vprašanje o tem kaj naj bi bil finski kruh. Gre za kruh, ki je zelo zbit, temno rjave barve, vsebuje veliko semen, mislim da tudi riža. V naši pekarni ga prodajajo tudi kot hlebček, sicer pa se dobi v vseh večjih trgovinah, kjer ga prodajajo narezanega na zelo tanke rezine in pakiranega. V sosednji pekarni imajo sicer krasno izbiro kruha in pekovskega peciva. Predvsem mi je všeč, da ne prodajajo le klasičnega "sosedovega kruha", temveč hlebčke z različnimi semeni, lahko tudi z le eno vrsto, tako da je dovolj izbire za čez teden. Sicer pa ne vem, če lahko na tem mestu omenim ime pekarne!?! Najverjetneje bi lahko (glede na to, da delamo reklame za marsikatero gostilno)... Sicer pa se strinjam, da morajo biti obloženi kruhki majhni!!! lp, Ana

neznan uporabnik

10. okt 2001 19:07

Tinca, kolikšna količina olja je potrebna za dve jajci? Pri vašem receptu gre torej za surova jajca? Pri surovih sem malo skeptična... Sicer pa Veverici in Tinci hvala za pojasnilo. Beti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti