Ponovno plesen

krizanka22  

član od: 1.10.2005

sporočila: 86

tema odprta - 3. jan 2006 9:54 | ogledi: 4.325 | odgovori: 23

Vem, da je bilo že govora o plesni pa vendar ponovno načenjam to temo. Poskusila sem že z vsem mogočimi čistili, prezračevanjem , ogrevanjem, z vložki, ki pobirajo vlago pa ni in ni rezultatov. Imam jo skoraj povsod v stanovanju, največ v otroški sobi, kar me najbolj skrbi, ker je škodljivo za zdravje. Edino kar še nisem poskusila je strokovno izsuševanje vlage preko različnih podjetij, vendar je le to predrago. Plesen se je pojavila, ko smo zamenjali okna in sicer ta nova okna preveč tesnijo. Prosim pomagajte.

krizanka22

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

3. jan 2006 9:59

Jaz sem ravno pred zamenjavo oken (se še dogovarjamo). Takoj so me opozorili, da plastična okna zelo tesnijo in da ni zraka, potrebno je zračenje. Glede na to, da imamo zelo staro hišo (leseni stropniki....) še oklevamo med plastičnimi in lesenimi. Sedaj malo povprašujem okoli, eni so super zadovoljni, drugi ne, jih tudi stene plesnijo. Baje je rešitev izolacija (zunanje stene) s stiroporom,. To mi je povedala kolegica, ki ima enak problem kot vi, le da te izolacije še ni naredila, tako da vam ne vem povedat ali je res ali ne. Pozdrav smrkolina

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

3. jan 2006 10:40

Smo v stari hiši,še z lesenimi stropi.Imeli smo težave s plesnijo,dokler nismo dali izolacijo.Imamo tudi plastična okna s termopan stekli,pa ni težav.Iz mojih izkušenj predlagam i z o l a c i j o .Mimogrede še glede kurjave.Kurimo z etažno centralno,z lesnimi briketi,dva nadstropja.. Za lansko kurilno sezono smo zapravili le 70.000 sit.Je pa res,da je potrebno ,da je vedno nekdo doma,da daje na ogenj in čez noč ne kurimo. Srečno! Vesna Leben

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

3. jan 2006 10:44

ligojna,koliko pa imaš veliko stanovanje,da ste zapravili za kurjavo samo 70.000 sit? Teka

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

3. jan 2006 11:22

mi imamo tudi staaaaro hišo,pa z vlago nimamo problemov,samo pri obnovi res nismo šparali z izolacijo.Letošnje leto tudi mi kurimo z briketi,pa smo do sedaj porabili približno25-30 000.Računica je čisto simpl.Za ceno 2000 litrov kurilnega olja imaš briketov za skoraj tri kurilne sezone(npr.3 tone briketov"odnese" približno 1500l. olja in stane približno60-70 000 sit)Aja,ogrevamo pa 90 kvadratov+vodo. Bernarda

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

3. jan 2006 12:45

Kje pa kupujete lesne brikete? Mi smo letos šli na biomaso - pelete. To je poraba približno 1:2 (1 l kurilnega olja je približno 2 kg peletov. Kg peletov je od 40-44 sit).

Dada  

član od: 13.10.2003

sporočila: 165

3. jan 2006 12:48

Mi smo v Merkurju kupili za 1500 SIT skatle UHU za razvlazitev prostora. Je zelo ucinkovito.Kjer pa je bila ze zelena plesen, sem pospricala z modrim desinfect Brefom in je slo vse dol. Je pa ta plesen res zelo zoprna stvar.Darja

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

3. jan 2006 13:29

Vprašanje za tiste, ki kurite brikete oziroma pelete? Katero peč imate? Sva pred obnovo hiše in razmišljava o kurjavi. Kakšno peč imate? A vam sekanci sami letijo v peč ali morate to početi ročno? Za enkrat sva si enotna, da ne bo olja, vendar je problem, da je sistem lesnih sekancev kar drag. pa še veliko skladišče za sekance rabiš. Tega pa nimava.

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

3. jan 2006 13:55

Pri nas imamo peč na biomaso (dvojno izgorevanje), v peč naložimo metrska polena in zakurimo. Po zimi je dovolj enkrat na dan (imamo kar precejšnjo akumulacijo za toplo vodo), poleti pa ekrat tedensko. Res je kar investicija a se povrne. LP, marelica

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

3. jan 2006 16:16

RAvno včeraj sem na enem forumu odgovarjala na podobno vprašanje in odgovorila takole: Dobra plastična okna, ki dihajo, veliko stanejo (med drugim tudi zato, ker je kot material prisoten tudi aluminij, ki zagotavlja visoko kvaliteto plastičnih oken, ki so izpostavljeni vsem vremenskim pojavom), ljudje se velikokrat na podlagi obljub, da so tudi poceni okna odlična, odločijo za cenejšo možnost, pa jim je potem velikokrat žal, ker imajo z odstranjevanjem kondenza in nejgovimi posledicami kar nekaj stroškov. Cenovno ugodna plastična okna imajo seveda tudi nekaj drugih pomanjkljivosti (npr. zaradi odstotnosti lahkih kovin se pod vročim soncem začnejo hitro kriviti, plastika slabe kvalitete začne rumeneti, itd.) Sama sem lani oklevala med zelo dragimi plastičnimi okni ali enako dragimi lesenimi okni, pa sem se odločila za les, ker je naraven material, ki diha, visoka kvaliteta pa ponuja enako zvočno in izolacijsko tesnenje. Kaj bo čez 30 let s plastičnimi okni, mi ne zna nihče povedati, ker ta nova tehnologija še ni toliko stara. Kaj bo čez 30 let z vzdrževanimi lesenimi okni, pa ve večina od nas. In nihče me ne more prepričati, da je plastiko lažje vzdrževati - dokler je nova in lepa, je res enostavnejše obrisati plastiko, ko pa se postara in spremeni barvo, se mi pa zdi, da je lažje prebarvati les in ohraniti lep videz. Upam, da kaj poma

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

3. jan 2006 16:52

Z našo etažno centralno ogrevamo čez 200 m2. Vesna Leben

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti