Piščanec po mongolsko

panter09  

član od: 5.8.2004

sporočila: 1

tema odprta - 11. dec 2005 17:28 | ogledi: 20.594 | odgovori: 21

Zanima me če kdo ima recept za piščanec po mongolsko.

LP,Dejan

dejan sitar

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. dec 2005 19:26

Hm, a je to podobno kot govedina po mongolsko, torej s porom? Če je to to, lahko pomagamo, samo poiskat moram malo po buklah. Mamamia mamamia

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

12. dec 2005 11:11

Piščančje meso narežeš na rezance,in ga na hitro popečeš na olju.Malo ga zaliješ z belim vinom,Dodaš mu na kolobarje narezan por(srednje velik,cel) in skupaj vse še nekaj minut duši.10-15 min največ.Od začimb dodaš curry,poper sol,Če je presuho,po kapljicah dodajaš vodo ali vino,ker meso in por ne smeta "plavati"v omaki. Posebej skuhaš riž vslani vodi in ponudiš,kot prilogo.Njbolši je kot priloga jasminov riž. vemves

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. dec 2005 11:48

Vemves, mislim, da curry odpade, ker ga ne Kitajci ne Mongolci ne uporabljajo. Namesto tega in pa soli je treba dodati svetlo sojino omako (temna bi svetlo piščančje meso naredila pretemno), pa kanček ostrigine omake, da dopolni okus. Če pa želi kdo več omake, je ptrebno žlico ali dve riževe moke razmešati z ostrigino in sojino omako ter malo vode in s tem zaliti meso ter pustiti še nekaj minut, da omakca malo zavre. Mamamia mamamia

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

12. dec 2005 12:17

mamamia,meni tak okus usreza,enostaven,hiter.Pa saj sem hotela s tem receptom samo malo približati ukus,ki je zelo podoben mongolcu.Tako sem si zadevo poenostavila,ker tistih raznih omakc pač ne kupujem,bi rok prej potekel,preden bi porabila;)))))) vemves

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. dec 2005 12:42

Pa saj me poznaš, nisem mislila nič slabega, jasno da vsak pripravlja tako, kot mu najbolj ustreza. Jaz sem samo "občutljiva" na kitajsko, tajsko in tamkajšnjo kuhinjo sploh, pa morda kaj pripomnim, ne da bi hotela kaj slabega. Mi odpustiš? Mamamia mamamia

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

12. dec 2005 12:52

mamamia, kakšen je torej recept za klasično mongolsko meso? Meni je neverjetno dobro... Lp, tjas

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

12. dec 2005 12:58

Sojina in ostrigina omaka sploh nimata tako kratkega roka uporabe... V hladilniku ostane prav dolgo, pred uporabo jo pa daš ven, da se segreje na sobno temperaturo. Vemves, verjamemo da ti ustreza ampak to je samo variacija na temo, ni pravo mongolsko meso. Podobna stvar kot pri tiramisuju ko ga vsak dela drugače, ampak original ima pa predpisan recept. Tvoj recept lahko poimenujemo Piščanec po mongolsko a la vemves lp, Marija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. dec 2005 13:39

Tjas, kos sočne govedine (če ti je pljučna predraga naj ti mesar odreže kos od podplečja ali bržole) narežeš na tanke kose oziroma trakove /približno dva cm široke). Mariniraš ga v temni sojini omaki in malo olja, lahko pustiš tudi čez noč. Potem najprej segreješ vok in dodaš v vročega belo olje in dodašnekaj kapljic sezamovega olja, potem pa v to daš meso, ampak ne več kot dve porciji naenkrat. Meso se mora namreč lepo zapeči, če ga je v vokupreveč naenkrat, se bolj kuha kot peče in potem to ni to, kar bi moralo biti. Ko je meso lepo rjavo opečeno, ga prelij s še sojine omake in dodaj še ostrigino omako, potem pa še narezan por. Mešaj morda samo še minutko ali dve, potem dodaj malo osnove za kitajsko kuhinjo (je nekaj podobnega kot naša jušna, z izrazito aromo po kitajskih jedeh - ni pa nujno, da to uporabiš). Če želiš več omake, potem ostrigino omako, malo sojine in malo vode razmešaj z nekaj riževe moke in s tem prelij jed, malo pomešaj. To je to, preprosto in okusno. Mamamia mamamia

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

12. dec 2005 13:42

Mamamia, a je pomembno, kako olje dam v marinado - je lahko olivno al je bolje kako bolj "orientalsko", recimo sezamovo???? Hvala za recept! tjas

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

12. dec 2005 14:22

pa naj bo moj recept "instant mongolc" ;-0)) vemves

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti