Vprašanje

neznan uporabnik
tema odprta - 30. sep 2001 19:08 | ogledi: 11.754 | odgovori: 11

Zanima me, ali gre pri lovski pečenki in Štefani pečenki za eno in isto jed? V mislih imam jed iz mletega mesa z jajcem in/ali hrenovko. Ali pa je morda lovska pečenka kaj drugega? Mi doma uporabljamo ime Štefani pečenka.

Iščem tudi zanimive recepte za pripravo jedi iz mletega mesa (pol svinjsko, pol goveje).

Hvala za morebitne odgovore in lep nedeljski pozdrav,

Beti.

neznan uporabnik

30. sep 2001 21:31

Ne gre za isto jed, ampak za sila podobno. V sesekljani pečenki po lovsko niso v sredi vtisnjena jajca ali hrenovka ali kot v mojem receptu tudi korenje, dodana pa so pražene gobe. Takoj, ko utegnem bom objavil recept za "mojo" pečenko. Lep pozdrav! Ri Po

neznan uporabnik

2. okt 2001 13:36

Beti Ravnokar sem prebrala vaše vprašanje pri palačinkah, pa vam odgovarjam v temi, ki je bolj primerna. Mleto (jaz ji rečem kar mozaik) pečenko naredim tako, da mleto meso (lahko mešano) dobro pregnetem z začimbami (sol, poper, muškatni orešček, malo sl. paprike, sojina omaka) dodam malo (1/2)na maščobi prepražene čebule, sesekljan peteršilj, jajce, lahko tudi drobno nastrgan korenček. Če je masa premokra, dodam malo drobtin. Maso razgrnem na deski (cca 1 cm na debelo). Potem lahko meso obložim po celi površini (in zvijem v rolado) ali pa samo na sredini in zagrnem z vsake strani proti sredini čez nadev. Pravzaprav se o tem odločim takrat, ko vidim ali se je masa lepo povezala (včasih se trga in drobi, pa ne vem čisto zakaj). Oblogo naredim iz cca 3 palačink spečenih brez sladkorja in z dodatkom peteršilja v maso. Na palačinke podolgem položimo lahko tudi hrenovke, kuhan korenček, malce dušen por (vse celo oz v velikih kosih), lahko tudi na polovico prerezana trdo kuhana jajca....Priporočam, da ne kombinirate preveč stvari, ker se potem težko lepo zavije oz. pokrije. Pomembno je da rolado oz. pečenko dobro stisnete, sicer bo pri rezanju prav nemarno razpadala. Ko je po cca 1 uri pečena malo počakajte, da se umiri (pa saj to baje velja za vse pečeno meso, kajne)sicer jo boste težko razrezali. Če rata (tudi meni ne vedno, sicer pa komu pa )je tudi hladna zelo dobra. Domnevam, da je elastičnost mase odvisna tudi od tega, kako mastno je meso, ki so nam ga zmleli. Kolegica pa da v maso tudi malo na kocke narezanega in v juhi namočenega (ožetega)kruha. Jaz nisem opazila kakšne posebne razlike. Še to! Ker kot po navadi pišem "na pamet" - v pomoč samo to - za našo tričlansko družino običajno vzamem cca 800 gr. mletega mesa, tako da še malo ostane za večerjo. Upam da vam bo uspelo, javite rezultat. Lp Tinca

neznan uporabnik

2. okt 2001 18:13

če hočete dobro sekljano pečenko, ji dodajte sojine kosmiče.....sojini kosmiče malo navlažite z vodo in pustite v cedilu da odteče odvečna voda......pomebno pa je, da jo potek ko je že oblikovana zavijete v moker kuhinjski serviet id dobro "stolčete" ob delovni pult, tako se bodo dobro sprijele vse sestavine in ne bo pokala ko bo pečena....med pečenjem jo večkrat polijete s sokom...... hetero

neznan uporabnik

21. maj 2002 13:19

Ko smo že pri pečenkah. V bazi receptov sem si ogledala nekaj načinov priprave pečenke. Zanima pa me VAŠE mnenje oz. preprost nasvet, kako pripravite dobro govejo pečenko. Ali jo prej marinirate (kakšna marinada in koliko časa)? S čim jo začinite? Ali jo pečete na štedilniku v kozici ali jo pečete v pečici (v kakšnem pekaču)?? Koliko časa in na kakšnih stopinjah - z ventilacijo ali brez.-...? Ali jo zalivate? S čim (z vodo, s posebno marinado...)? Ali bi se dobro obneslo pečenje v pekaču iz jenskega stekla (pokrito ali odkrito)?? Ali potem naredite kakšno posebno omako? Vse to sprašujem, ker pri nas se vsi bolj spakujemo zraven pečenke? Morda je ne znamo prav naredit. Ker imam v zamrzovalniku kar precej kosov pečenk, bi res želela, da jih napravim, kot je potrebno (ko mi je mesar rezal meso, sem želela, da mi vse pečenke zmelje v mleto meso, pa je rekel, da sem nora. Zato sem upoštevala njegov nasvet in zdaj bi rada res naredila dobro...) Hvala že vnaprej za odgovore. larisa

Vesna5  

član od: 5.11.2001

sporočila: 36

22. maj 2002 9:01

No...recept za dobro govejo pečenko bi pa tudi jaz rada zvedela. prijazne pozdrave

neznan uporabnik

23. maj 2002 7:23

Dajte no, kuharji. Jaz bi rada v nedeljo naredila zares dobro pečenko, pa mi nočete pomagat. Mi pa vsaj povejte, če je možno, da bi pečenko spekla v pečici in to v pekaču iz jenskega stekla?? Morda zavito v folijo?? Nepokrito?? Pokrito?? Z vključenim ventilatorjem?? Brez?? larisa

neznan uporabnik

23. maj 2002 9:03

moj nono pečenko pripravlja tako, da jo natre s soljo in poprom, postavi v pekač, zalije z oljem (najraje da olivnega), zraven postavi polovico čebule, dva stroka česna, nekaj na polovico prerezanih korenčkov in malo rožmarina, nekaj vej in to vse skupaj peče na 150 stopinjah, vsaj dve uri. vmes pravi, da je treba non stop zalivati, torej, na vsakih deset minut odpre pečico in zalije meso z omakco, ki nastaja med peko. če se kani izsušit, potem doda še malo vode. V tem naj bi bil trik. jaz pa, ki se mi ne da non stop zalivat, pač ne napravim pečenke niti od blizu tako mehke in sočne. baje da je vseeno, v kakšni posodi je, vsekakor pa ne smeš kar postavit v pečico in čakat na čudež čez dve uri. v končni fazi da nono zraven potem še na kose narezan olupljen krompir, ki se odlično zapeče in se stepemo zanj :).. pozdravček, maja maja terzič

k.matjaz  

član od: 6.1.2002

sporočila: 6

24. maj 2002 16:36

kos govedine našpikaj z vseh strani z slaninoNato meso premaži z gorčico, dodaj začimbe ( rožmarin obvezno pa kumina pa poper ) zalivaj z vodo,pred koncem po z rdečim vinom( ne šparat ) Peči na 150 stopinj.Po dveh urah zapiči skozi meso tenak nož in če je tisti del noža , ki je bil v sredini mesa vroč imaš pečenko pečeno.Pozabil sem ,da poleg slanine potlači v meso še koščke česna. DOBER TEK matjaz kosir

neznan uporabnik

27. maj 2002 14:54

Maya2k, v nedeljo sem naredila pečenko po receptu tvojega nonota. Uspelo je. Pekla sem v pekaču iz jenskega stekla in to pokrito, tako da mi sploh ni bilo potrebno zalivat,no, morda pa bi le bilo še boljše, če bi zalivala. larisa

giaia  

član od: 21.5.2005

sporočila: 5

5. sep 2005 14:40

hvala lepa za nasvete!!! morda imate se kaksne izkusnje oz. nacine kuhanja pecenke? giaia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti