Božična večerja

-goga-  

član od: 16.8.2005

sporočila: 154

tema odprta - 19. nov 2005 16:45 | ogledi: 11.423 | odgovori: 25

Naredila sem načrt peke peciva za praznike. Zdaj pa bi rada še kakšno idejo za praznično večerjo. Torej, kaj bo za Božič na vaši mizi?

gogy

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

19. nov 2005 19:37

Joj -goga- ta je pa še daleč. Najprej bo Miklavž, pa Adventni čas, šele nato pa bom začela razmišljati o večerji na Božični večer. Imam pa občutek, da bo na mizi to, kar mi bo v soboto zvečer zadišalo. Če bo kaj posebnega sporočim. Lp, marelica Sporočilo je spremenil(a) marelica dne 19. nov 2005 19:37:54

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

19. nov 2005 21:24

Marelica, to sploh ni več daleč. Do božiča je le še dober mesec!!! O pišuka, kako hitro se je obrnil čas! Čez sva tedna bo prva adventna nedelja in jaz se bolj ubadam z venčkom in dekoracijo, kot s hrano. Za božično večerjo se zberemo vedno pri naših starših in takrat imamo že tradicionalno na jedilniku krvavice, pečenice, rdeče zelje z vinom in rozinami, 2 vrsti cmočkov, pečenega purana, potem pa še kakšno stvar trenutnega navdiha in vse tiste obupne potice, piškote, sadne kruhe...Grozljivka! Ljubše mi je novo leto, ko smo doma sami z otroci, se dan prej zmenimo kaj bi nam pasalo za novoletno večerjo in potem to na Silvestrovo skupaj spacamo. Imeli smo tudi že novoletno pizzo, pa pečene brancine in krompirček, sirov ali mesni fondue,... Nič posebnega, pa vseeno dobro in predvsem prijetno. Pa še otroci so radi pojedli, ker ni bilo nobene pretirane eksotike in raznih fancy variant. Pozdravčke vsem in prijetno pričakovanje praznikov!

-goga-  

član od: 16.8.2005

sporočila: 154

19. nov 2005 21:30

Glede na to, kako čas beži, bodo mimogrede prazniki. Sem listala razne reklame, kjer je že vsa praznična ponudba, pa se mi je porodila ideja za to vprašanje. gogy

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

19. nov 2005 23:32

Noa, pozor. Adventna nedelja je naslednji teden ! frina

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

20. nov 2005 0:48

a je treba kej posebnega dat na mizo??? vsaj zame je to en čist navaden dan v letu, kot vsi ostali... za včasih razumem, da so bili potrebni dnevi, ko so si lahko privoščili malce več kot običajno porcijo zelja in repe, ampak danes? poseben dan je tist, ki ga narediš posebnega, ne pa tist, ki je "predpisan"... Drejček

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

20. nov 2005 9:43

O Frina, madonca, pa res! Nekako sem mislila, ker Božič pride letos ravno na nedeljo, da je potem na isti dan tudi 4. adventna. Na, potem se bom pa že kar danes lotila izdelave venčka. Še dobro, da sem že med letom zbrala material Oh, Drejček, tudi o tem je bilo že toliko povedanega, še zlasti kar se tiče valentinovega... Načeloma se strinjam s teboj, ampak zakaj pa ne? Iz otroštva mi je ostalo v najlepšem spominu ravno to. Ta december, prežet z nemirnim, sladkim pričakovanjem. V teh časih, ko vse skupaj drvi nekam s svetlobno hitrostjo in ko smo do nezavesti obremenjeni s službami, otroci s šolo in vsi skupaj še s kopico drugih zadev, je to idealen čas da podarimo našim otrokom in konec koncev tudi sebi malo pravljice in za nekaj dni ustavimo čas. Moji otroci se tako veselijo in komaj čakajo, da začnemo izdelovat okraske, pa venčke, pa prižigat svečke in pisat pisma "dobrim možem", pečt medenjake, pa ko prinesemo v stanovanje našo smreko, ki celo leto čaka v loncu na vrtu in ko z atijem napeljejo na njo lučke... Res je, poseben dan si lahko naredimo kadar koli v letu. In si tudi ga. Večkrat. Takega čara za otroke, kot ga ima pa ta praznični čas pa ne. Pozdravčke vsem, tistim ki imajo radi "predpisane" praznike in tistim, ki praznujejo nepredpisano

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

20. nov 2005 13:51

aa ne, ne bomo spet načenjal te teme... smo jo že pa se ni obnesla; jest se tega ne grem, na tale topic me ne bo več. LP Drejček

nena 55  

član od: 7.10.2005

sporočila: 19

20. nov 2005 14:31

Za ta čas poleg vseh dobrot pristoji še dober adventni kruh: 1 zav in 1/2 suhega kvasa 500 g grobo mlete bela moke 2 čajni žlički soli 40 g masla 100 g marcipana 390 ml vode 40 g rozin 40 g kandiranih pomarančnih lupin 40 g kandiranih limoninih lupin Poizkusite, morda vam bo všeč nena 55

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

20. nov 2005 15:11

He, he, Drejček, saj sem napisala ravno to...no pa še malo zraven. Začel si pa ti...če se ne motim Lep pozdravček in lep dan še naprej!

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

20. nov 2005 15:47

Pri nas je božična večerja tradicionalna, še odkar sem bila jaz otrok. Nič posebnega. Domče prekajene kuhane klobase, domač kruh, kislo zelje v solati, orehova potica in mogoče kozarec dobrega primorskega vina oz. brezalkoholna pijača za otroke. Naredimo pa si čisto družinski praznik in verjemie, tako nam je to priraslo k srcu, da se ga že v naprej vsi veselimo. Zraven paše še kakšna božočna melodija pa čeprav samo s CD-eja. LP Marjana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti