Muffini

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

tema odprta - 27. okt 2005 19:41 | ogledi: 5.630 | odgovori: 4

Večkrat sem že delala muffine (po različnih receptih), sicer so vsakokrat dobri, žal pa ne tako lepi kot napr. tisti "profi" ki se jih da kupit v lokalih in trgovinah. Vedno so bolj nizki in nimajo tiste značilne "gobaste" oblike. Zanima me če mogoče veste za kakšen trik kako to doseči... Sem poskusila z več pecilnega ali pa sode, vendar neuspešno...

LP

ivonja

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

27. okt 2005 21:41

Papirnate modelčke dajte v vdolbinice pekača za muffine in jih napolnite skoraj do vrha z testom .Jaz tako delam in "gobasta oblika "je tu . lp Marta

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

28. okt 2005 8:43

Prvič, več pecilnega/sode oz. toliko, kot je v receptu. Meni se tako ali tako zdi količina iz originalnih receptov čisto preveč, tako da prej zmanjšujem. Drugič in še pomembneje, kot je rekla Marta. Modelčke napolni do vrha, tj. da je surovo testo poravnano z višino pekača. Biskvitno oz. umešano testo se mora dvigniti, to ni dileme - in če starta iz poravnane višine, ne more, da ne bi bilo gobice . Mogoče malenkost vplivajo tudi dodatki, če jih je prav veliko, kakšna stopljena čokolada v testu ipd., se bo tudi manj dvigalo, ker dodatki "vlečejo" dol. In še nekaj sem se spomnila. Recepti za mafine so različni, tudi postopek oz. vrstni red priprave je različen, saj vem. Želim mehke, sočne, visoke mafine brez velike količine pecilnega. Ne glede na to, kaj piše v receptu, sem po dolgih poskusih prišla do tega, da mafine sedaj vedno in vedno delam po vrstnem redu za biskvit. Najprej jajca dobro stepem v multipraktiku skupaj s sladkorjem, šele nato dodam maščobo, tekočino. Nato suhe sestavine (moko s pecilnim) presejem na mokre preko cedila, dodam še ostale dodatke, na hitro vmešam, samo da se suhe stvari skrijejo. In ne delam tistih receptov z 1 jajcem in 30 dag moke, to ne more priti drugega kot nizko, zbito in suho (razen če dodaš 3 vrečke pecilnega, kar zna pisati v originalnih ameriških receptih). Premisli, kaj od tega lahko vpliva pri tebi. LP Fani

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

28. okt 2005 10:45

Jaz sem se pred začetkom moje peke mafinov dobro pozanimala o tem in dobila sledeč napotek, da pri mafinih vedno mešamo skupaj suhe sestavine (moka, pecilni, sladkor, sol, orehi,...), mokre pa v drugi posodi( jajca, mleko, sadje, maščobo,...), šele nato jih združimo, nalijemo v modelčke skoraj do vrha. Meni vedno uspejo. ANJA

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

28. okt 2005 20:24

1 jajce, 30 dag moke, 1 jabolko, 12g pecilnega (ta mala vrečka) ali malo manj, 20 dag dodatkov (čokolada, oreški, sadje, skuta) in tekočine (jogurt, mleko, mineralna voda), da je masa kremasta, je moj univerzalni recept.Loči suhe in mokre sestavine, da pecilni ne zreagira prehitro. Je brez maščobe, zato so muffini bolj krhki. In za model za 12 muffinov, posodice pa so skoraj polne.. Če hočeš bolj gobaste, daš več pecilnega in če maš veš kislih sestavin pa malo sode bikarbone.. Če predolgo mešaš, če pustiš maso v modelčkih predolgo, padejo skupaj ali pa ne zrastejo.. Pečem jih zmeraj 30 min ali 40 min na 190C. Moji nikoli niso prej pečeni... Sicer pa, če ti ratajo bolj ploščati, še vedno lahko rečeš, da so taki bolj zdravi..hehehehe LP juhica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti