Štruklji

tej@  

član od: 24.6.2005

sporočila: 33

tema odprta - 13. sep 2005 16:10 | ogledi: 7.410 | odgovori: 28

V receptu za skutne štruklje piše , da jih moramo zaviti v alu folijo in potem kuhati 25 minut v kropu. Točno tako sem naredila pa se niso skuhali. Ali naj jih dam še malo v pečico ali raje ne, da ne bo ratal skutni štrudel.

Pa še za testo me zanima. Kupila sem vlečeno testo, (v receptu ga sicer pripraviš sam) pa mislim da ni pravi,saj je v lističih, to pa se mi ne zdi ravno primerno za štruklje. Ali prodajajo tudi kakšno drugačno lvlečeno testo?

tej@

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

13. sep 2005 16:14

Vlečeno testo dobiš tudi v roli - vse je v enem kosu. Če je bilo še surovo, pa ej verjetno problem v tem, da si naredila debelejši štrukelj kot pa ga dela avtorica recepta, in bi zato morala kuhati dalj časa. tjas

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

13. sep 2005 22:21

Živilo, zavito v alu folijo se kuha cca 10 minut dlje. Aluminij je namreč slabši prevodnik toplote. Julija

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

13. sep 2005 22:33

Pozdravljena! Jaz delam skutne štruklje po Vandelini in sicer z vlečenim testom. Priprava je v njeni bukli lepo opisana. Meni so zelo dobri. Kar se pa tiče aluminijaste folije....nekateri tarnajo, da se štrukelj obarva, nekateri da ima štrukelj kovinski okus, sem pa slišala tudi to, da naj bi taka folija zelo rada reagirala s slanimi jedmi (pršuta nikoli v alufolijo, če si hočete dobro). Če sem sodi štrukelj, pa presodite sami! Lep večer še naprej! veverica

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

14. sep 2005 7:26

poskusi jih drugič skuhati v prtiču iz blaga. pozdrav smrkolina

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. sep 2005 9:19

Vlečeno testo v listih jaz zložim po 3 skupaj, vmesne plasti skupaj "zlepim" z mineralno vodo. Potem pa še oba štruklja razpolovim, tako da dobim štiri kose. To delam zato, da jih lahko kuham v manjšem loncu. Ravno včeraj sem tako naredila štrukje s perutninskim nadevom (iz knjige Štruklji avtorja Štruklja). Loni Makaroni

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

14. sep 2005 10:38

mislim da je glavni problem tej@-e, da je uporabila kupljeno vlečeno testo (je suho), potem pa zavila v folijo, skozi katero je voda slabo ali sploh ne pronicala. Torej, naslednjič raje kuhaj v prtičku (opranem brez mehčalca), liste testa pa namoči z vodo (jaz jih poštpricam s šprico za rože ) za štrukelj je tudi bolje, da je testo debelejše, zato jaz zlimam po dva lista skupaj (Loni po 3 !). Testo na roli od Pečjaka je prav tako v lističih (6 kom), le da niso prepognjeni in se zato manj/ne trgajo. Kateri je tak, ki je v enem kosu? Sporočilo je spremenil(a) malan dne 14. sep 2005 10:39:32

luthien  

član od: 13.8.2005

sporočila: 145

14. sep 2005 11:46

Skutne ali orehove štruklje delam iz doma narejenega vlečenega testa. Glede na to, da res ni potrebno, da je testo razvaljano na tanko, nimam nobenih problemov z njim. Zavijem pa vedno v prtič in kuham 20 minut. luthien

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

14. sep 2005 11:51

No, samo kot zanimivost. Pri nas doma se pa štruklji od vedno delajo iz istega testa kot potica - finega vzhajanega. Bolj taki penasti in kruhkasti so, ko jih skuhaš.... tjas

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

15. sep 2005 8:31

Malan in Loni, ali prav razumem, da liste testa naložita enega na drugega, tako da rata bolj debelo testo? Jaz sem vedno mislila, da mora biti normalno tanko razvaljano, ne debelo posuto s skuto in nato ustrezno večkrat zavito. Ko sem brala Loni, sem si predstavljala, da 3 liste položiš enega poleg drugega, da dobiš dooolg pravokotnik? Za skutne štruklje naredim tanko vlečeno testo, posujem s skuto, zvijem. Res je velikokrat zvito, tako da je znotraj "dolga" spirala, surov štrukelj pa še vedno dokaj tanek. Pa še kljub temu se mi je zdelo testo debelo, ko se je skuhalo ?!! Ali pa imam jaz napačne predstave, da morajo biti štruklji mehki, brez zatrdlin od testa... Tej@, res je tako, kot je napisala Malan. Kupljeno vlečeno testo obilno namočim z mešanico vode in malo olja. Včasih sem mazala s čopičem, zadnjič se mi je neznansko mudilo, pa sem odkrila, da samo vliješ gor kakšen dl in kar z odprto dlanjo pomažeš po celi površini, pa je. Moja mama je tudi jokala, da kako zanič zavitek je prišel iz kupljenega vlečenega testa, trd kot podplat. Razložila sem ji, da je to testo sušeno (pri šiptarjih celo malo pečeno), da ga lahko zapakirajo, zato mu moraš vrniti vodo. Pri kuhanju v alu foliji težko pride kaj vode noter, včasih smo bolj na rahlo zavili ali nalašč naredili kakšno luknjico. Sedaj raje kuham v krpi. Na Goljatovem tečaju menda zavijajo tudi v prozorno folijo za živila, naslednjič bom poskusila tako v bolj ohlapno zavito folijo. Ko se enkrat malo skuha, se štrukelj tako sam utrdi, važno je, da ga drži na začetku. LP Fani

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

15. sep 2005 8:55

ja, fani, dejansko hočem imeti debelo testo. Mogoče je to samo moja preferenca, pač. Če naredim testo sama, ga za štrudel razvlečem do prosojnosti ("da se cajteng skoz bere"), za štrukle pa ne. Tudi način od tjas, s kvašenim testom, je pač testo delbelejše. meni je to dobro.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti