Aparat za sladoled

bc  

član od: 25.1.2005

sporočila: 50

tema odprta - 18. avg 2005 11:26 | ogledi: 4.828 | odgovori: 16

Imam eno vprašanje za uporabnike teh aparatov, pri katreih je potrebno posodo prej imeti v zamrzovalniku za nekaj ur.

Ali se ta posoda potem lahko uporabi samo za izdelavo enojne količine sladoleda ali lahko izdelaš več različnih sladoledov zapovrstjo? Malo nerodno bi bilo, če bi moral biti aparat med vsakim delovanjem 18 ur v zamrzovalniku.

Hvala za odgovore!

bc

strukelck  

član od: 2.12.2002

sporočila: 91

18. avg 2005 11:56

Pozdravljen! Pri pripravi sladoleda v takem aparatu sem vedno doslej naredila samo enkratno količino, saj se je lonec preveč segrel, da bi lahko nadaljevala še z drugim okusom. Ko sem ga delala čisto prvič in sem lonec imela samo 24 ur v zamrzovalni skrinji (na -18 stopinjah), se sladoled kar ni hotel narediti. Mogoče bi ti uspela dva okusa naenkrat, če bi imel lonec predhodno na zelo nizki temperaturi zelo dolgo časa. Meni je kar malce neroden za uporabo, zato ga rabim veliko manj, kot bi želela. Poskusi in poročaj o uspehu! Srečno! strukelck

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

18. avg 2005 12:05

Tudi meni uspe - takole, približno 1 in pol-krat. Navadno se potrudim in sestavine že prej čimbolj ohladim, tako da se izzide za 2x. Sem bila precej razočarana nad aparatom, pričakovala sem več od njega. Domač sladoled z aparatom zato delamo zeloooo redko. Kvečjemu bananinega, ki ga imamo zelo radi. Lisa

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

18. avg 2005 12:52

Naredim 3 do 4 x na teden eno posodo tega sladoleda,običajno s fruktozo. Za vsako porcijo mora biti posoda dobro zamrznjena,če želim da je sladoled tak kot je treba.Nad aparatom nisem razočarana.Rešitev da naredimo dva okusa za povrstjo je ta,da gremo na servis in kupimo še eno posodo. veliko sladkih užitkov vam želi Vesna

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. avg 2005 13:43

Žal, je nepraktično, ampak je tako, vsakič mora bit posoda čez noč v zmrzovalniku. Mogoče res, če bi zelo fejst ohladila sestavine prej, da bi ratalo 2 rundi naredit, ampak verjetno sladoled ne bi bil tako zelo trd... Jaz mam namreč rada take, da se kepica še dolgo skup drži, ne da se kar razleze... Zato si pa nekateri želimo tistega, ki sam zmrzuje! Ampak sem si kljub temu kupila ravnokar kar tega, ki se mu posoda zmrzne (za slabih 8 jurjev), ker sem ugotovila, da še ne bova tako hitro imela in časa in denarja it po tistega v Italijo. Ta bo šel pa na morje, ko dobim ta boljšega;) Sladoled je bil pa zelooo dober;) Veri

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

18. avg 2005 19:41

Pri nas je pa ta reč kar v omari. Vsakič ko kaj iščem ga vidim in imam kar slabo vest. Res pa je, da nismo tao grozni ljubitelji sladoleda. Če pa katera napiše kak dober recept me bo pa mogoče prepričala, da ga vzamem ven. lp Vesna Vesna Milek Recko

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

18. avg 2005 22:27

Tudi pri nas aparat kar čemi v omari. Vsakič, ko ga vidim sem jezna sama nase. Imam občutek, da sem vrgla denar proč. Uporabljam ga pa zato bolj poredko, ker me moti posoda v zamrzovalni omari, ker jo moram kar naprej prestavljat, ko moram kaj na novo zamrznit. Dam jo v predal (žičnat), tam pa očitno ni toliko mrzlo, kot v zamrzovalnem delu. Potem pa sladoled ni tak, kot je rekla Veri, da se kepica skupaj drži. Če bi imela navadno skrinjo, tega problema verjetno ne bi bilo. Kaj mislite? Julija

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. avg 2005 10:31

Hehe, jaz pa aparatku ne dam mira; odkar ga imam, sem naredila že kar enkaj sladoledov - vsega skup mislim da 10, ampak niso vsi narejeni v njem. Včeraj sem naredila 3 sladolede: kavinega v aparatu, cimetovega in tiramisu pa kar za zamrznit, saj imata not mascarpone. Julya, res je, da mora bit posoda dolgo v zmrzovalniku in sicer tudi tam, kjer najbolj hladi - na prvi polici, zadaj, če imaš zmrzovalno omaro. daj jo vsaj kake po dneva prej (recimo zjutraj, če bošn pop. delala sladoled, še boljše pa prejšnji večer) na prvo polico, da se dokončno zmrzne! Meni so jo doma prestavli na drugo polico in sladoled je bil neprimerno bolj mehek kot zadnjič, ko je bila na prvi... Tak da je treba kar najbolj mrzlo pa konec - žal... Mojim sem že zagrozila, da če mislijo prestavljat posodo, ne bo nič sladoleda:) Jaz navadno delam tako: naredim sladoled, ki ga navadno takoj pojemo, če ga kaj ostane, ga dam takoj v plastične posodice (recimo od skute ali od smetane, ki jo kupiš na trgu) in takoj v zmrzovalnik z ostankom. Posodo pa takoj operem z mlačno vodo, da ni prehud šok in takoj obrišem, da voda ne zmrzne v njej. POtem jo pa takoj nesem nazaj v zmrzovalnik, da gre čim hladnejša spat tja. Če delaš sladoled 1x vsake kvatre to niti ni tako važno, ampak če ga pa delaš vsak drugi dan ali pa včasih takoj naslednji dan, je pa precej pomembno, da je čim bolj hladna, sicer ne zmrzne dovolj... Veri

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

22. avg 2005 11:15

Veri, hvala za nasvet. Bom žrtvovala tistih 30 x 30 cm v zamrzovalnem delu, postavila tja posodo za sladoled, pa ga bom večkrat naredila, da ne bom slabe volje ob misli, da sem denar vrgla preč. Julija

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. avg 2005 11:34

Veliko sreče in sladkanja s sladoledom! Na srečo smo sladoledniki tudi pozimi, sicer bi ob tem vremenu še jaz lahko enako mislila... Zadnjič sva si na morju s fantom hotla naredit sladoled, potem sva pa sporazumno rajši naredila vročo čokolado!!! Veri

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. avg 2005 12:42

Veri, ali imaš kak dober recept za sadni sladoled? lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti