Fat burner

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

tema odprta - 13. avg 2005 17:54 | ogledi: 14.971 | odgovori: 14

Najprej en lep pozdrav vsem skupaj! Po nekaj neuspelih poskusih, sem se odločil, za tokrat resno hujšanje. Nazadnje sem resno hujšal konec prejšnjega leta, ko sem ob redni vsakodnevni telovadbi v cca. 2 mesecih zgubil približno 10kg, potem pa, ko je prišla zima, pa so se kilogrami povrnili, pa tudi voljo sem na žalost zgubil. Tokrat pa sem se odločil zares in rabim vaš nasvet. Na netu sem namreč (čisto po slučaju) našel izdelek "Fat Burner", o katerem več piše na spodnji povezavi:

http://www.popolnaprehrana.si/?p=9&t=274

Zanima me, če ima že kdo od vas izkušnje s tem izdelkom (razni "čangšlang" čudežni čaji me ne zanimajo), ali mislite, da zadeva res pomaga (seveda ob redni telovadbi), mislite, da ima lahko kake stranske učinke (na strani sicer piše, da ni stranskih učinkov)... Skratka, vesel bi bil kakršnekoli informacije in vaših mnenj, izkušenj o tem ali podobnih preparatih, ki naj bi pomagali pri hujšanju.

P.S.: Uredništvu se že vnaprej opravičujem za zgornjo povezavo, nikakor ni mišljena kot reklama.

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

13. avg 2005 18:32

Oh Anže, žal Božička ni! Bilo bi lepo, ampak.... Podobnih preparatov je cel kup, ampak bogati in lepi še vedno hodijo "pod nož", pa najemajo privatne trenerje in dietetike - a ti to da kaj mislit? Če si resen, pojdi na forum ločevanje živil in opusti misli na bližnjice. Na tak ali drugačen način je žal treba prehoditi celo pot! Lisa

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

13. avg 2005 18:41

Anže, pridruži se nam na forumu o ločevanju živil oz. 3MD. Veliko nas je že uspelo z njegovo pomočjo. Pozdrav! riba-ribica

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

13. avg 2005 19:09

Se mi je zdelo, da bom doživel tak odziv. :) Kako pa pridem do tega 3MD foruma? Po pravici povedano, že na začetku se mi je zdelo, da je bolje, da tistih 4 jurje tolarčkov kot stane "Fat burner" porabim rajši za kako sadje in podobno, pa vendar me je zanimalo mnenje drugih. No ja, če se bo pojavil kdo, ki ima izkušnje s točno tem izdelkom, pa seveda z veseljem prisluhnem njegovemu mnjenju o izdelku.

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

13. avg 2005 20:38

Poglej zadnjih pet ajst sporočil,čisto na vrhu kraljuje 3md forum,4 del! Tud men je ločevalna dieta spremenila življenje na bolje! Kaj vse sem že zmetala v šebe od čangšlangov do shujševalnih tablet,pa vse skupaj sam stran vržen denar.Vsi ti dietni pripomočki,ki jih tako na veliko reklamirajo so eno figo vredni. Shujšamo lahko samo z pravilnim prehranjevanjem, z veliko zelenjave in sadja,izogibanje mastnim in sladkim jedem in seveda veliko gibanja!Saj recept je čisto enostaven,težje pa je pri tem vztrajati! Zato se na forumu spodbujamo in je nam veliko lažje! drugače pa si lahko ogledate tudi tole stran in videli boste,kako malo človek potrebuje za zdravo in dolgo življenje! http://www.najhrana.si/ Anze,želim ti uspešno dietiranje,pa na kakršen koli način že! Upam,da z čimmanj kemije! Marjetka cvetka

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

14. avg 2005 1:42

Hvala Marjetka, v bistvu sem tudi sam proti kemiji, mislim sem samo, da je ta Fat Burner končno en izdelek, ki dejansko pripomore k hujšanju. Če pa je kaj podobnega kot slavni "Čang Šlang", ki ga omenjaš, potem pa itak rečem ne hvala, ker s tisto packarijo imam pa zelo slabe izkušnje. Takrat ga je sicer naročila mama, ampak stvar je popolnoma neučinkovita (ko nehaš piti se še bolj zrediš), prav tako mislim, da čaja bolj ogabnega okusa, kot ga ima "slavni" Čang Šlang še nisem pil.

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

14. avg 2005 10:54

Okej, tole sem njim poslal: Pozdravljeni! Zanimam se za vaš izdelek "Fat Burner", ker pa na vaši spletni strani ni navedeno, me zanima, kolikšna količina je v pakiranju ter za koliko časa zadostuje, vesel pa bi bil tudi kakršnegakoli podatka, kakšen učinek se z njim lahko doseže pri vsakodnevni vadbi 1-2h dnevno. Lep pozdrav in hvala, Anže Švajger Njihov odgovor: Pozdravljen Anže, Se najprej opravičujem zaradi zamude. Izdelek Fat Burner, proizvajalca Weider, je pakiran po 90 kapsul, enkratni odmerek pa je 3 kapsule. Glavni sestavini sta aminokisline l-holin in pa l-inositol. Vzamemo ga 30 min pred aktivnostjo ali pa 30 min pred glavnim obrokom. Slaba stran tega proizvoda je nizka vsebnost l-carnitina, ki je le močnejši "topilec maščob" kot zgoraj omenjeni aminokislini. Ob primerni vadbi (čim več aerobne vadbe) in pa prehrani (dnevno več manjših obrokov, izogibanje sladkarijam in maščobam), bodo tudi rezultati vidni. Težko pa je posploševati, kajti vsak posameznik je drugačen, in rezultati lahko zelo varirajo. Če imaš še kako vprašanje, kar piši. ----------------------------------------------------------- Če ne drugega me veseli, da povejo po resnici. Brez raznih "čudežev" mislim. Sedaj pa sem res zbegan, naj poskusim enkrat s tem ali mislite, da je brezveze? Tisti, ki se spoznate na te sestavine, kaj v bistvu sta te dve aminokislini in l-carnitin? Čudežev nikakor ne pričakujem, če pa res pomaga, potem bi poskusil tudi s tem. No ja, bom počakal še na kakšno mnenje, preden se odločim. BTW, kaj mogoče kdo ve za kak bolj "zdravstveni" forum, kjer bi se dalo dobiti tudi bolj strokovno mnenje okoli takih preparatov? Ali pa "fitness" forum, kjer bi se dalo zvedeti o učinkih tega preparata? No zdej pa grem veselo par km ven narest. :)

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

14. avg 2005 11:23

Za zdravstveni forum oz. strokovni nasvet se obni na med.over.net, fitness forum pa boš našel na mojtrener.com. Glede fatburnerjev pa... moj brat je par let aktivno hodil v fitness, vsak dan po službi, to je bil njegov "šport". Tisti čas je sprobal tovrstne kapsule različnih proizvajalcev. Nad enimi je bil zelo pozitivno presenečen, saj so mu res dodatno pomagale (tako pravi), vendar jih ni več za dobiti, ker naj bi vsebovale prevelike količine efedrina. Po drugih mu je bilo vsakokrat slabo, tretje mu prav tako niso ustrezale... iz njegovih pripovedi bi torej rekla, da fat burnerji niso nikakršen čudež. Bom dolgočasna, ampak ti bom povedala isto kot že ostale pred mano. Od 15. leta starosti dalje sem sprobala že vse možne vrste diet - kemijske (čaji, napitki, papice,...), stradanje in še kaj. Edina dieta, ki se je resnično obnesla, pa je bila vsakodnevna fizična aktivnost po vsaj eno uro in odpoved vsakodnevnim sladicam, večernemu nažiranju, mekdonaldsom in podobnim razvadam. V zadnjem času sem začela omejevati tudi to, koliko sira pojem, saj je to moj veliki gurmanski užitek, ampak tudi velik vir maščob. In tudi to je že pokazalo svoje pozitivne učinke. Lp in veliko uspeha pri delanju kilometrov, tjas

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

14. avg 2005 13:30

Pozdravljen Anže. Naj ti povem še moj "pogled" na vso to stvar. V primeru, da se boš držal njihovih "navodil" torej 3 kapsule, aktivno športanje ter urejena oz. zdrava prehrana, si lahko 100% prepričav v uspehe. Sedaj pa najpomebnejše...vprašanje je koliko bodo ti bodo ti fat burnerji v resnici pomagali???!!! Po moje zelo malo, če spoh kaj! Raje si uredi prehrano ter športaj po svojih zmožnostih in bodo rezultati definitivno vidni (pa še tistih nekaj tisočakov ne boš zapravil), najboljše od vsega pa bo to, da boš vedel, da si za vse rezultate "kriv" sam! Lp, in veliko uspehov! maychi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. avg 2005 19:18

Tako kot je rekla maychi - ob redu in disciplini ne potrebuješ fat burnerjev. Če zmoreš, se odloči za tisto ločevalno dieto, kot je omenja Marjetka Cvetka, akr nekaj jih poznam, ki so tudi po 90 dneh hranijo na podoben način in ohranjajo težo in vtkost. Jih pa poznam še več, ki so se potem znova zredili, a to je potem že stavr discipline. Jaz se tistih 90 dni ne lotevam, ker nisem toliko disciplinirana, da bi ločevanj eživil vzdržala na dolgi rok (no, sem pa v minulih dveh mesecih shujšala zaradi bolezni, a to ne sodi sem). Odvisno tudi, kakšno rpesnovo ima tvoj organizem. Sam si moraš odgovoriti na vprašanje, kakšen režim prehrane ti ustreza. Če ti je ta 90 dnevna ločevalna dieta prestroga, poskusi s starim in izkušenim ansvetom: zjutraj in dopoldne jej sadje, discipliniraj se pri kosilu in ne mešaj škrobnatih in mesnih jedi, ampak vsako od teh jej z zelenjavo (torej zrezek in solata, krompir in zelenjavat, testenine ali riž tudi samo z zelenjavo), pa poskusi pi 18. uri nič jesti. Nekaterim pomaga tudi na način. Še najbolj učinkvito pa je po moje jesti zmerno, število obrokov prilagoditi presnovi tvojega telesa in se zmerno rekreirati, Zdravnik mi je namreč povedal, da je za preprečevanje nabiranja maščob v telesu (in od tega se redimo) najbojše zmerno gibanje: pol ure do ene ure hoje dva do trikrat na teden, če se le da v hribm, pa zmeren tek, kolesarjenenje, rolanje in tenis (pa ne na pike). Tak način rekreacje je idelaen, ker se telo tako aktivira, da kuri mašlčobe tudi po pol ure po tistem, ko se že umirimo. Medtem ko fitnes programi in drugi intenzivni športi, s katerimi se ukvarjamo, vplivajo pretežnona izločanje tekočin iz telesa (potenje), manj pa se kurijo maščobe (čeprav jih nekaj tudi izgubiš). Vse glede prekomerne telesne teže (razen, če ne gre za bolezen) je v glavi, Ko tam razčistiš, kaj želiš, potem sledi odločitev, kakšno pot zmoreš prehoditi za željen učinek. Najbolj pomaga odkrit pogovor s samim seboj, brez postavljanja nerealnih ciljev. Bolj nerealne cilje si zastavljaš,. težje uresničiš celo tiste, ki bi ti bili sicer povsem uresničljivi. Izprašaj torej svoje telo, kaj potrebuje, in mu to zagotovi. In za to ne potrebuješ nobenih dodatnih preparatov, morda kvečjemu kakšne alge in podoben dodatek k prehrani, ki ima tudi druge koristne učinke. Veliko uspeha ti želim, Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

17. avg 2005 12:44

Anže, ker se mi zdi, da nihče ne govori o teh snoveh, o katerih si spraševal, ampak samo o hujšanju, ti napišem par stavkov: KARNITIN: L-carnitin je derivat aminokisline lizina. Lahko ga sintetiziramo sami, vendar pa je ob večjih potrebah po njem lahko pogojno esencialno (nujno) hranilo, saj težko poješ toliko mesa, s katerim ga tudi dobiš in ga tudi ne moreš dovolj sintetizirat. (Večje potreba so zelo intenzivna športna vadba, recimo). Ampak si lahko zelo aktiven rekreativec, pa bo šlo tudi brez, prav gotovo. Sicer skrbi za prenos maščobnih kislin v oz. na membrane mitohondrijev, kjer se porabijo kot vir energije. Maščobne kisline so v povezani obliki, skupaj z vodo nakopičene v maščobnih oblogah, (ki se jih hočeš znebit:). HOLIN: L-holin je esencialno hranilo, ki ga lahko sintetiziramo samo v majhnih količinah in moramo zato primankljaj dobiti s hrano. Skrbi za "pravilno tekočnost" membran, najdeš ga tudi v tabletah za boljše delovanje možgančkov;) Sicer je pod imenom lecitin prisoten tudi v mnogih bonbonih ipd., kjer v bistvu skrbi za isto stvar: gostoto, ampak nekako plastično gostoto, da ni trdo, ampak gumasto:) Torej bi lahko v principu pojedel tudi vrečko gumjastih bonbonov in bil približno na istem;) Malo heca, pa ni daleč od resnice... INOSITOL: Prav tako sodeluje pri prenašanju snovi skozi celične membrane, vendar ni pomembno vključen v presnovo maščobnih kislin, bolj pomembnen je v možganih, očeh,... ne toliko v mišicah (razen srcu). Pomaga pa baje proti plešavosti:) Zdaj pa par cak: telo bo vedno najprej porabilo ogljikove hidrate, če jih bo le imelo na razpolago. Če greš torej tečt takoj po čokoladi ali testeninah, boš najprej porabil te. Če športaš na tešče oz. nekaj ur po jedi, bo telo najprej porabilo glikogenske rezerve (glikogen je tudi OH), ki ga kopičiš v jetrih, nekaj pa tudi v mišicah, za take primere, ko bi se spomnil obremenjevat svoj telešček. ko se ta porabi, se začnejo porabljat še maščobe. Zakaj tako pozno? ker je maščobe težje presnavljat in se za to porabi več vode, kar pomeni večjo dehidracijo in napor za telo - in telo se temu izogiba - zato pa se tudi zredimo, ker se telo "izogiba naporu";) Če hočeš, da se maščobne zaloge porabljajo, moraš poskrbet za par stvari: za to, da nima telo na zalogi V ČASU vadbe preveč OH, da je vadba (tudi) AEROBNA, saj pri anaerobni vadbi tečejo drugi procesi, ne pa celično dihanje, za katero so zadolženi mitohondriji in pri katerem se porabljajo maščobe. potem pa se morajo maščobe še razbit in pripotovat do porabnikov (mišic). Pri zadnjem delu ti lahko pomaga L-carnitin, če boš toliko športal, da bi ga sicer primanjkovalo (kar se pri hujšanju lahko zgodi, saj dostikrat začne primanjkovat kake snovi). Ampak samo pri enem koraku... Zdaj pa samo še to, da me ne boš razumel narobe: NIKAKOR NE zagovarjam prehranjevanja samo z beljakovinami v želji, da bi se izognil ogljikovim hidratom in da bi se prej porabljale maščobe! V splošnem športniki jedo zelo malo mesa in veliko testenin (zanesljive info;)! Samo v času pred vadbo ne jej veliko OH, da se metabolizem prej preklopi na maščobe. Sicer pa jej normalno OH, rajši več kot manj, saj te telo hitro porabi, za razliko od maščob, ki jih rajši naloži za hude čase. Samo beljakovinska hrana pa itak ni zdrava in te po malem zastrupi čez čas... Pa tudi ne trdim, da pri anaerobni vaji ne boš shujšal, ker ni res. Vsaka vadba, ki ti bo pobrala več kalorij, kot jih boš pojedel, ti bo pomagala, samo aerobna mogoče hitreje. Res pa je, da lahko pri dolečenih anaerobnih vadbah porabiš več kalorij, ker so intenzivnejše in tako v krajšem času narediš večji deficit. Če potem takoj po vadbi ne greš jest, ampak mora telo porabljat maščobe, ker si glikogen pokuril, boš shujšal tudi na ta način, če ti je ta vadba bolj všeč. Je pa anaerobna vadba boljša, če želiš dobit mišice (vidne). Če mene vprašaš, pa je najboljša kombinacija obojega, malo aerobne, malo anaerobne, ker se mora telo na vseh frontah trudit, menjava presnovo in gre vse hitreje, pa tudi zaradi psihe, ker je bolj raznoliko in se ne boš takoj naveličal. Različni športi, različna hrana,... Za hitrejši preklop iz glikogena na maščobne rezerve pomaga tudi kofein, ampak SAMO ČE GA NISI navajen!!! Če piješ vsak dan kavo, ti ne bo čisto nič koristila, ker se je telo že navadilo nanjo in dostikrat brez nje sploh ne moreš v pogon. Če pa sicer ne piješ ne kave ne pravega čaja, ti ena kava na teden, najboljše pred dolgim tekom ali podobno aerobno aktivnostjo (važno je, da dolgo traja, hitrost ni tako pomembna) na tešče zelo pomaga pri porabi maščob in torej tudi pri hujšanju. Torej nehaj pit kavo, na tešče malo telovadi, ali pa pozno po večerji, vmes verjetno nimaš časa, da bi bil nekaj ur brez konkretne hrane in šel športat. V vsakem primeru pa bo telo najprej porabilo maščobne rezerve, ki so v mišicah, ker so tudi tam, samo da nas tam ne motijo, ker jih ne opazimo - zredimo se po vsem telesu, ne samo v "kritične dele", tja v bistvu nazadnje, zato tudi nazadnje tam shujšamo;) Zato ne obupat, če se prva 2-3 tedne ne bo dosti poznalo okoli pasu - nekaj se dogaja, ampak najprej mišice probaijo to kar je najbližje, so pač komot;) Potem pa začnejo tudi uvažat:) Kar se pa tiče prehranskih dodatkov, nimam pojma, koliko pomagajo, ker nisem še nikoli ničesar jemala, razen kake vitaminske šumečke sem pa tja;) Res pa tudi nisem nikoli imela problemov s težo, tako da ti iz tega vidika ne vem svetovat iz lastnih izkušenj. Športniki jemljejo svašta, verjetno ne berzveze - koliko pa to koristi navadnemu smrtniku, je pa vprašanje. O l-carnitinu sem slišala, da pomga samo in res samo, če veliko športaš, sicer ni nobenih učinkov, tako pravijo športniki, sama kot pravim nimam izkušenj. Če bi bila na tvojem mestu in bi se odločala o kakem tem proizvodu, bi verjetno zbrala kakega od tistih z več carnitina, ne pa tega fat burnerja, ki se po mojem prodaja bolj zaradi imena... Škodit ti verjetno ne more, je pa lahko problem, če nekaj jemlješ dalj časa, da se telo navadi na to, da to kar dobi in te snovi ne sintetizira več (dovolj). Zato v vsakem primeru ne jemlji tega več kot 1 mesec, po moji zdravi laični pameti;) verjetno bo pomagal ene toliko kot kava 1x tedensko na tešče pred tekom ali plavanjem;) Lahko pa se zgodi placebo efekt oz. da ti prehranski dodatek zviša motivacijo: daš 4 čuke za te tablete in tako bolj redno športaš, ker si pač dal ta denar, da boš shujšal, veš, da brez športa ne bo šlo in zato si bolj priden kot bi bil sicer, ko ne bi tvegal ničesar... Iz tega vidika so lahko take zadeve lahko zelo koristne, pa če je not karkoli, kar ni strupeno v dani količini:) http://lpi.oregonstate.edu/infocenter/othernuts/carnitin http://lpi.oregonstate.edu/infocenter/othernuts/choline/ http://www.anyvitamins.com/inositol-info.htm Upam, da nisem preveč zakomplicirala in da se ne bo spet kdo jezil, ker sem napisala vse bolj "prosto po prešernu", namen je, da je razumljivo glavno bistvo, ne da je vse do pike natančno;) O hujšanju samem pa ne vem veliko, vsaj ne na podlagi svojih izkušenj. Vsako leto poleti sicer neplanirano shujšam kaki 2 kili na morju (pozimi seveda poskrbim, da pridejo nazaj;), ker veliko plavam in ker nimam non stop kake sladkarije v ustih, kot je to navada doma;) Sicer se mi zdi, da se obnese, če 4 ure, predno greš spat, ne ješ - če ješ pozno, pač greš spat še pozneje;) Pa da poješ veliko sadja in vsaj 1 uro na dan plavaš ali tečeš ali rolaš ali fitnesiraš ali kar ti je pač všeč;) to ej vsa skrivnost - glede na to, da si moški in da nimaš toliko veliko za zgubit (za fanta, mislim), verjetno ne bo problem;) Če te še kaj zanima, vprašaj - če bom vedela, bom napisala, če ne, bo pa kdo drug;) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti