Velemojstrice pomagajte -bučke

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

tema odprta - 22. jul 2005 18:26 | ogledi: 9.458 | odgovori: 58

Najprej vsem leeeeeeep pozdrav. Že kar dolgo prebiram to spletno stran vendar se nikoli nisem opogumila da bi se registrirala......kako naj le.............ko sem brala kaj vse znate in delate........me je bilo kar sram, ker nimam takšnega znanja kot vi.....Forum je odličen in res ste enkratne.Nikogar ne obsojate če kakšno stvar ne pozna ali jo ni našel v bazi...ste enostavno super..............Upam da bom tuda jaz kaj vam v pomoč - čeprav težko.........Mislila sem da sem u redu kuharica dokler nisem videla kaj ve vse znate .........

Imam problem...........Tast mi je z vrta prinesel fuuuuuuuuuuul bučk - ogromno velikih bučk, za eno 20 kg približno in ne vem kaj naj z njimi?

Vse recepte kar jih je v bazi sem že izpisala - vendar bi jaz rada še kaj drugačnega. Torej....nekaj sem jih narezala na drobno, nekaj na kolobarje.........nekaj vlagala.............ali še kaj obstaja.........kakšna mešanica z drugo zelenjavo ali kaj...........

Za kakršnokoli idejo se VAM iskreno zahvaljujem...........

LP vsem skupaj

cukrček

edis  

član od: 31.5.2005

sporočila: 25

22. jul 2005 20:14

Bom reku mami za recept za kompot je ful dobr. edis

edis  

član od: 31.5.2005

sporočila: 25

22. jul 2005 20:33

Kaj pa velemojstri? edis edis

PoloPu  

član od: 22.7.2005

sporočila: 12

22. jul 2005 22:22

cukrček, 20 kg bučk je res veliko, zato ti predlagam, da jih očistiš, naribaš, pustiš vsaj pol dneva na cedilu (da spustijo čimveč tekočine, dodatno jih še malo stiskaj ročno), nato pa jih spakiraj v vrečke in zamrzni. Tako jih boš lahko uporabljala še pozimi. Jaz z njimi najraje delam polpete (zmešam s praženo čebulo, ovsenimi kosmiči, mletim mesom, naribanim sirom, drobtinami, jajčkom, začimbami,...), ki jih potem spečem. Njami! LP

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

22. jul 2005 22:31

Živjo! Predlagam ti mešanico pečenih bučk in paprik, ki jih konzerviraš tako, da jih popečene rahlo posoliš in naložiš v steklene kozarce, preliješ z olivnim oljem, toliko, da jih prekrije, in shraniš za zimo. Za to varianto paprike razrežeš na velike zaplate, bučke pa na "zrezke" - če so majhne po dolžini na švoh centimeter debele rezine, če so res zelo velike pa na kolobarje iste debeline. Obe zelenjavi na hitro popečeš v ponvi ali na plošči in zmešano naložiš v kozarce. Moj drugi predlog pa je kombinacija bučk, paprike in paradižnika (če jih imaš rada, lahko vzameš tudi jajčevce, jaz jih ne maram, zato delam brez njih). Vse očistiš, paradižnike opariš z vrelo vodo in olupiš, bučke z lupilcem tudi malo olupiš (a ne do čistega). V veliki kastroli na nizkem ognju najprej prepražiš malo česna, da zadiši, nato dodaš na debelo sesekljano papriko, za tem na debelo sesekljane bučke in nato še paradižnike. Na nizkem ognju to cmariš toliko časa, da voda povre (bučke in paradižniki je oddajo res veliko). Proti koncu soliš in dodaš nekaj listov bazilike (za to res priporočam svežo baziliko in ne suhe). Še malo premešaš in pokuhaš, da bazilika ovene, še vroče nadevaš v kozarčke za vlaganje (manjše, ne tistih velikih za kompot!) približno dober centimeter pod robom kozarčka. Preliješ z olivnim oljem, toliko, da je zelenjava popolnoma prekrita. Pri nas imamo potem to za čez zimo za na pašto, včasih tudi za na pico ali pa za na palačinke. Pride zelo prav za hitro pripravljena kosila ali kočerje. Upam, da sem pomagala. Lp, Tjas

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

23. jul 2005 3:14

Dragi moji ..........(tudi velemojstri)........zopet ste se izkazali........... Nisem pričakovala tako hitrih odgovorov.............EDIS tebe bi pa prosila za recept.........oz. mami...za kompot.... Vse bom naredila.........kar ste priporočali in vas obveščala.............tast ne neha nositi bučk........niso glih bučke - buče na kvadrat pa res....... Stročjega fižola na kvadrat sem se rešila, bučk pa še ne.........kaj mi bo še z vrta prinesu, sam bog vedi.... POLOPU obožujem polpete z bučkami pa mi tud na pamet ni prišlo da bi jaz to lohk kr naribala pa v skrinjo............pa še nekja receptov mam za te polpete.........če bo kdo rabu........smo tu ne.....dežurni........(kot se vidi - že 3 zjutraj) ........ TJAS...........večno hvaležna tebi in ostalim..............če se kdo še kaj spomni...........pišite, ker res mi je škoda metat zelenjavo proč...........pa tolk lačnih naokol........ Še enkrat hvala od ta nove "kuharce" cukrček

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

23. jul 2005 9:28

Za sprotno porabo ti predlagam bučno (tikvino) pogačo - zavitek. Poglej recept, ki je od včeraj v bazi in v forum nekaj dni dni nazaj - nadev za bučni zavitek. V bazi je še nekaj dobrih receptov za bučni zavitek, pito ... Pri nas bo tikvina pogača danes v pečici. Ostalo se pa res splača zamrzniti. Jaz jih nekaj narežem na rezine za omake in pašte, nekaj naribam ... Nekaj sem jih vložila v olivno olje. P.s. Če bo kakšen kg bučk preveč, se priporočamo burbonka

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

23. jul 2005 16:12

BURBONKA.....z veseljem bi ti odstopila bučke...........ampak sem malo predaleč od domovine Slovenije.......vsakega nasveta sem vesela..........v bazi sem si že ogledala recepte.......sam me zanima, kakšnega okusa je bučni zavitek ali bučna pita......... približno..........mislim da je zadeva dost sočna če se ne motim Zanima me še..........ko so vložene bučke.........a jih samo postrežeš k hrani a dodaš še kaj kisa, limoninega soka......... BURBONKA obvesti me kako je uspela tikvina pogača...........jaz sem danes oz. danes zjutraj naredila Trešnjevački kolač in je fuuuuuuuulllllllllll dober LP cukrček

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

23. jul 2005 18:26

Cukrček, tikvina pogača oz. zavitek je Odličen Gostje ga danes popoldan kar niso mogli prehvaliti. Vlečeno testo vedno sama naredim, nadev je pa mmmmmmmm....... Kombinacija bučke, maka, kisle smetane in jajca v nadevu je res zelo dobra. Da ni (katerikoli) bučni zavitek preveč sočen, bučke prej naribam, posolim in pustim pol ure do eno (včasih celo več) uro stati, potem pa res dobro ožamem. Odličen je tudi nadev z bučkami, skuto, rozinami.... Bučke pa vlagam v olivno olje že rahlo okisane, recept sem našla v bazi. Tako, da jih bom pozimi postregla kot solato. Veliko veselja pri kuhanju in peki !!! lp, burbonka

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

23. jul 2005 19:52

Živjo Probaj še zelenjavni zavitek s piščančjim mesom ,je v bazi .Čeprav piše drugače jaz ga delam iz bučk in za ta namen imam že pol skrinje samih bučk.Bučke v vinu kot kompot so tudi prima,kot da ješ ananas. lp goga

VesnaG  

član od: 30.8.2003

sporočila: 65

23. jul 2005 21:10

Zivjo! Jaz delam podobno zelenjavno mesanico kot Tjas, le da dodam se cebulo (narezano na kockice, najprej poprazim cebulo) in rozmarin (kaksno vejico - pac po okusu, ker je precej mocan). Ohlajeno omakco nato nadevam v plasticne posodice in potem zmrznem. Pozimi je odlicno - za testenine, riz, kot omaka k pecenemu mesu.... Lp, Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti