Reca, ti ne svetujem, da kvašeno testo en dan prej vzhaja v hladilniku. Sama sem že tudi pekla na tak način, vendar se mi zdi, da potica vseeno ni bila tako rahla. Pri potratni potici pa skoraj vedno en dan prej spečem biskvit, da ni na en dan toliko dela. O kakšnem suhem biskvitu pa itak ni govora, saj nadev vse prepoji.
Kako dobra bo potica je odvisno od nadeva in dobrot v njem. Jaz naredim orehov nadev tak, kot za orehovo potico, skutin pa tako kot piše Carmen, kot za štrudel. Kot pri vsaki potici je potrebno tudi tukaj malo počakati, da se ohladi, šele nato jo obrnemo na podlago.Mislim, da ni potrebno čakati naslednjega dne. Zadnji stavek od Carmen pa ne razumem, kaj šele naslednji dan vzame iz pečice: potico iz pekača ali pekač iz potice.
Malo šale tudi ne škodi.
Lp
oliva