Silikonski pekač

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

tema odprta - 10. jul 2005 19:25 | ogledi: 2.472 | odgovori: 4

Živjo!

Pred nekaj časa sem kupila silikonski pekač za muffine, pa še nisem zbrala "korajže", da ga preiskusim. Kakšne so vaše izkušnje s temi pekači? Ali je potrebena papirnata košarica za muffine ali res kar "padejo ven"? Oziroma se nič ne prime na pekač?

Hvala!

Moycaa

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

10. jul 2005 19:34

Mojca nič mazat in res je, sami padejo ven. LP

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. jul 2005 11:54

Na mojem je pisalo, da ga je treba samo PRVIČ namazat z oljem, potem pa ni več treba, razen, če ga večkrat zaporedoma pereš v pomivalnem stroju, ki zelo razmasti. Če delaš tako, res sami padejo ven, če pa 2x opereš v stroju in ne namažeš več, pa se ponekod malo prime - po mojih izkušnjah - zato ga jaz verjetno ne bom več dala v stroj, se mi ne da mastit. Mogoče pa so pekači različni - moji so oranžni ali sivi. Mogoče so modri, ki so od druge firme, drugačni. Preberi navodilo prej, je na notranji strani embalaže - tistega kartona, ki je na pekaču! Veri

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

20. jul 2005 8:56

Lepo pozdravljeni! Včeraj mi je mož v Pekarni Vrhnika kupil silikonski pekač za šarkelj ali potico (oranžne barve), ki ima v obodu snemljiv obroč. Sedaj pa ne vem ali je ta obroč samo za ohranjanje oblike pekača dokler je le-ta v trgovini ali pa se ga uporablja tudi pri peki? Predvidevam sicer, da ne - ampak vseeno vas moram povprašati. Hvala za odgovor in prijeten dan vsem skupaj.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. jul 2005 10:50

nekateri silikonski pekači imajo snemljive obode, zato da lahko pekač lažje vzamete iz pečice - ga ni treba dajat na drug pekač, ampak ga kar tako date v pečico in tudi lahko vzamete ven, ker obod drži pekač, da ima neko obliko zgoraj. Ko ga spravljte, ga pa lahko daste dol, da zasede manjprostora. Seveda to velja samo, če je obod narejen iz kake toplotno neobčutljive snovi:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti