Priprava peciva za zamrzovanje

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

tema odprta - 18. maj 2005 11:35 | ogledi: 9.997 | odgovori: 10

Potrebujem vaš nasvet:

Kako vi pripravite pecivo,ki ga nameravate zamrznit?Ali je napr.breskvice,jurčke,figaro razne piškote bolje zamrznit čisto končane ali jih pelijete s čokolado potem ko se odtalijo.Rabim večjo količino peciva pa bi ga dala v skrinjo kakšne 3 tedne prej kot ga potrebujemo.Na tem forumu se zve prav vse in ni vrag,da se ne bi našel kdo,ki mi bo znal svetovati.Nj še povem,da manjše ostanke peciva večkrat pospravim v skrinjo ampak tokrat gre za večje količine.

jesen

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

18. maj 2005 11:42

Jaz ponavadi zamrznem končni izdelek.Samo pazi da boš tiste reči ki so oblite z čokolado odtajala na sobni temperaturi ali še bolje v hladilniku,da se čokolada ne zmehča preveč.LP Bernarda

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

18. maj 2005 12:13

Vse kar si naštela odlično preživi v skrinji, v skrinjo se da končni izdelek. Stvari, ki so prelite s čokolado pa... čokolada, ko se odtali, ni lepo svetla - je motna. Zato bi mogoče bilo dobro, da preliješ s čokolado potem, ko boš odtalla - pred uporabo. Pozdravček!

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

23. jan 2006 9:10

mene pa zanima, katero pecivo je najbolj ustrezno za zamrzovanje. Saj veste, gradnja, pa je treba kakšno stvar naprej pripraviti, ker potem ni časa. mimika

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

23. jan 2006 9:45

Potica se obnese zelo dobro, biskviti (če delam torto in mi ostane biskvit), drobno pecivo (piškoti vseh vrst) in rulada. Gibanica (nepečena), ko pa jo potrebujete, jo daste pečt. Super se obnese v naprej pripravljena pica, kar sicer ni pecivo. Poleg tega tudi krofi in kvašeni flancati. Kar se mi zdi najbolj pomembno pri zamrzovanju je, da je pecivo v skrinji, kjer ni zamrznjene paprike, fižola,... takih stvari, ki imajo zelo močan vonj oziroma okus. marelica

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

23. jan 2006 10:32

Marelica, nam odtajana potica ni dobra. Kdaj jo daš zmrznit? mimika

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

23. jan 2006 10:42

Mimika- jaz dam potico zamrznit popolnoma ohlajeno in v primeru, da je sploh kaj ostane. Res pa je, da pečemo samo t.i. "nočno potico", ampak mislim, da s pravo orehovo ne more biti drugače. Samo zavijem jo v aluminijasto folijo in vzamem ven, kadar nam "zapaše". LP Lep dan vam želim

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

23. jan 2006 10:58

Jaz zamrznem tudid orehove štruklje. Ko jih odtajam, jih samo še narežem, popečem na maslu v ponvi ali pa kar v grill toasterju. Nihče še ni posumil, da bi bili zmrznjeni. Tudi potico vseh vrst zmrzujem - pehtranovo, orehovo, lešnikovo, jabolčno. Slednja je edina, ki mi odtaljena ni več enaka kot sveža. Shranjujem jih pa zavite v srebrno folijo ali pa v vrečke za zmrzovanje. Lp, tjas

maji  

član od: 28.8.2005

sporočila: 126

23. jan 2006 11:06

Pri nas damo zamrznjeno potico vedno segret v pečico, pride zelo dobra in hrustljava. Pozdrav, maji

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

23. jan 2006 13:51

Meni pa odmrznjeno pecivo nikakor ne gre dol. Tole drobno pecivo ki ga omenja Jesen lepo preživi toliko časa tudi v pravi posodi, če je shranjeno v nepreveč toplem prostoru. Jaz sem namreč samo 1x zamrznila breskvice in ko sem jih odtajala, so bile čisto mehke, kot recimo biskvitno testo. Sicer je pa to stvar okusa in nekateri imajo to raje. lp Vesna Vesna Milek Recko

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

24. jan 2006 10:00

mimika, ko se potica ohladi, odvisno kdaj jo pečem, jo razdelim po vrečkah in v skrinjo. Ko jo damo v skrinjo naj bo "sveža". Štruklje pa zavijemo nekuhane v alufolijo in ko ji potrebujemo jih skuhamo. lp, marelica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti