Mravlje v kuhinji

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

tema odprta - 9. maj 2005 12:01 | ogledi: 10.106 | odgovori: 19

Ravno včeraj so se mi v kuhinji pojavile mravlje,ki so res zoprna nadloga.

Zanima me na kakšne načine jih preganjate.Meni najbolj uspeva sesalec in pecilni prašek.

Mravlje enostavno posesam,potem pa na njihovo stezico posujem pecilni prašek.

Marjetka cvetka

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

9. maj 2005 12:22

Marjetka cvetka, jaz sem imela lani invazijo mravelj, ampak samo enkrat, hvala bogu! Potem mi je prijateljica prinesla insekticid v razpršilcu FARAKSID proti faraonkam. Če sobile faraonke ali katere druge mravlje ne vem, mravlje so bile! Pa sem samo enkrat pošpricala, pustila celo dopoldne učinkovat, pomila tla in posesala, pa imam mir. Vsaj do danes še niti ene mravlje nisem zasledila. Lep pozdrav! Galja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. maj 2005 12:54

najbolj pomaga tista kemikalija, ki jih sicer ne ubije, ampak jim lepo diši in jo nesejo matici, da postane sterilana. Se mi zdi tudi najbolj humana! Veri

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

9. maj 2005 13:46

Veri, bi lahko prosim napisala ime tiste kemikalije, ki jo poznaš za mravlje, pa jih ne ubije? Bi nas zanimalo! Prosim, odpiši mi na tisto pošto, ki sem ti jo poslala zasebno! LP! Galja

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

9. maj 2005 14:22

Se mi zdi da bi to lahko bile tiste zelene"hiške" od raida. Bernarda

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

9. maj 2005 14:48

Tudi meni je problem z mravljami predobro poznan. Faraonke so se mi pojavljale v omarah med oblačili, lezle so iz vtičnic in stikal, iz nape, iz pečice, iz pip... Celo v posteljici od hčerke sem jih dobila. V kuhinji sem vsa živila imela zapakirana v dveh vrečkah, določene stvari pa sem morala shranjevati v hladilniku, čeprav tja ne pašejo. Sem zaradi njih skoraj živčni zlom dobila. Za uničenje smo nastavili neke praške ki naj bi uničili gnezda, pa s tem ni bilo nič Nasprotno, so se kar namnožile. Tudi s pecilnim praškom smo poskusili, pa so veselo korakale dalje. Po mnogih poizkusih nam je po več kot enem letu uspelo s peno Raid. Enkrat mesečno sem našpricala vse. Dobesedno vse. Hčerko sem za par dni dala starim staršem v varstvo, ker mali otroci vse znesejo v usta. Par dni našpricanih mest nisem pobrisala, tako da niti kuhala nisem doma. Sedaj je že kakšno leto mir. Vsake toliko časa pride kakšna pokukat, ampak navalov pa hvala bogu ni več. Upam da tako tudi ostane. tejčica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. maj 2005 16:15

Bom vprašala očeta, on je to nabavljal! Veri

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

9. maj 2005 16:49

Veri, humano ali ne humano mravelj nočem v kuhinji in pika - predvsem faraonke so zoprne ker lezejo po kanalizacijah, umazanem perilu, krvi in ti na koncu pristanejo na koščku kruha z suhim paradižnikom, ki si ga naredil pet minut prej. To se mi je zgodilo pri teti, ki se te nadloge ne more rešiti, pa še slabo vidi... Lumpica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. maj 2005 17:10

Mi smo mravlje uničili šele z peno raid. Pošpricali smo je toliko, da smo še mi skoraj "pocrkali". Humanost gor ali dol, ko ti mravlje lezejo iz vseh lukenj in rinejo v sladkor, na kruh, v kozarce, med začimbe in kaj vem kam še vse, te mine volja. Sploh, če prijazni (humani) načini ne prinesejo uspeha. Pena pa je res učinkovita. Mamamia mamamia

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

10. maj 2005 8:14

Najlepše se zahvaljujem za vse odgovore.Za peno raid sem že slišala,vendar je še nisem poskusila. Jaz sem že tudi enkrat nastavla tiste"hiške",pa ni nič pomagalo.Faraonke notri še pokukale niso. Danes sicer nisem opazila še nobene mravljice,vendar pričakujem še kakšen napad,tako,da se bom po vaših nasvetih primerno oborožila! Marjetka cvetka

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

10. maj 2005 14:37

PRi nas so nam deratizatorji prodali neko reč v kovinskih rumenih posodicah, izgleda kot škatlica s kremo za čevlje. Notri navrtaš luknje in postaviš po kotih, mravlje očitno zlezejo tja noter in potem raznosijo vsebino v gnezda. Te škatlice enkrat na leto zamenjam in imam odtlej pred mravljami mir. lp, Irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti