Kam z odvečnimi beljaki?

isiliel  

član od: 7.6.2004

sporočila: 62

tema odprta - 11. apr 2005 21:27 | ogledi: 8.519 | odgovori: 3

Živjo!

Pri peki maslenega kruha mi je ostalo precej beljakov in sedaj ne vem kam z njimi. Kokosovi poljubčki in podobne zadeve mi ponavadi ne uspejo, ker imam že precej staro in slabo pečico. Ali morda veste za kakšen recept, v katerem bi se dalo porabiti beljake?

LP, Katja

isiliel

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

12. apr 2005 9:40

Jaz imam dva zelo dobra recepta za pecivo iz beljakov, oba tudi dobro preneseta zamrzovanje: Marmorni kolač stepeš 4-5 beljakov, dodaš skodelico moke, o,5skodelice mleka, o,5skodelice olja, 1,5skodelice moke, pecilni prašek in limonovo lupinico. 2/3 testa daš v model, v preostalo pa zamešaš malo kakava in rumov sladkor, daš na svetlo testo, malo premešaš z vilico in daš peči. Testo lahko tudi po porcijah namažeš na peki papir - kot liste za torto. Sadni kolač iz beljakov stepemo 7 beljakov, dodamo 16dag sladkorja, še malo stepamo, dodamo 16dag moke, 8dag narezanih orehov, 4 rebra čokolade, rozine, suhe marelice, dateljne...kar pač imate doma in na koncu še 8dag stopljene margarine. peče se na srednji temperaturi, skorja na vrhu popoka - kar ni napaka. Lahko pa razvaljaš listnato testo, in ga spečeš napol. Medtem pa zmešaš 20dag marmelade in 10 dag drobno zmletih mandeljnov in s tem namažeš testo. Povrh pa namažeš se sneg iz 5 beljakov z 10dag sladkorja - in spečeš do konca. Lisa

isiliel  

član od: 7.6.2004

sporočila: 62

15. apr 2005 14:48

Hvala, bom poskusila :) LP isiliel

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti