Steklokeramična kuhalna plošča

milady  

član od: 4.12.2004

sporočila: 16

tema odprta - 11. apr 2005 19:40 | ogledi: 8.811 | odgovori: 11

Prosim za več informacij o tej kuhalni plošči, dobila sem jo v dar in ne vem česa je dobro pazit,... Do zdaj sem kuhala samo v plinskem gorilniku. Please, help me!!!

In še neki, za kaj se uporablja ventilatorska pečica? hvala, lp

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

11. apr 2005 19:43

Ventilatorska pečica je zelo fajn ker ti na vseh mestih enako lepo zapeče. Stare pečice so rade jedi, ki so bile bolj zadaj bolj zapekle, tiste, ki so bile pa bolj privratih pa manj zapekle. Dobra je tudi, ker lahko pečeš v dveh ali treh nivojih, pa se okusi naj nebi mešali... Lp Saša Mir in dobro!

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

11. apr 2005 20:51

Pozdravljena! Ventilatorska pecica porazdeli temperaturo enakomerno po vsej pecici,za to lahko pecemo vec pladnjev oziroma dobrot ki jih imas na njih naenkrat. Pri steklokeramicni plosci pa zelo pazim da se mi ne potrese sladkor po vroci plosci. L.P.in pogumno pri uporabi,pa veliko lepih uzitkov! marmeladka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. apr 2005 10:29

Pri ventilatorski pečici je potrebno paziti zgolj na to, da temperaturo nastavimo za 15 do 20 stopinj manj kot, če pečemo na običajen način. Glede steklokeramične plošče pa lahko samo rečem, da niti za trenutek nisem obžalovala, da sem s plinskega oziroma električnega štedilnika prešla na štedilnik s to ploščo. Tudi s čiščenjem nimam težav, pa naj teče iz posode karkoli. Plošči bi morala biti priložena posebna kovinska strglaka, izredno ostra je, a namensko narejena za odstranjevanje trdovratne umazanije s steklokeramične plošče. Ploščo čistim tako, da jo najprej ppremažem z vlažno krpo, s strgalko odstranim tisto, kar se je plošče prijelo (in nimam še nobenega risa, pa ne slovim ravno po pretirani previdnosti), potem pa ploščo očistim še s posebnim čistilom (imaš jih več vrst, pač preizkušaš, dokler ne najdeš najbolj primernega), ki ga po plošči razmažeš s suho krpo ali papirnato servieto in potem "zglancaš", da se plošač lepo sveti. Dve, tri minutke traja vse skupaj. Sicer pa je previdnost potrebna le v tem, da paziš, da ti na ploščo ne pade kaj težkega ali ostrega, da se ne poškoduje. Obilo užitka v pripravi hrane, Mamamia mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

12. apr 2005 15:18

Štiri leta je od tega, kar sem zamenjala pečico in ploščo. Imam 90 cm široko ploščo (štiri plina in ena elektrika). Ko sem jo zagledala v trgovini, sem bila navdušena. Sedaj mi pa navdih pada... Že dvakrat mi se zgodilo, ko sem čistila, je prišla vlaga nekam notri in je vžig cel čas delal, tako da smo mogli odklopit varovalko... Drugič pa vžig sploh ni delal, mogli smo klicati mojstra (spet kratki stik)... Vsakokratno čiščenje tistih mrež od plina... mukotrpno delo... Poslušam vas, kako ste navdušene nad steklokeramičnimi in indukcijskimi... Tako bi jo rada imela, ampak bojim se temne barve (namreč, še prej sem imela temno rjavo ploščo, sedaj pa belo), ker se vse pozna. Pa še nekje sem zasledila, da spodaj ne sme biti pečica, pri meni pa je, ker drugje nimam prostora. P o m o č! Kaj naj delam???? Pozdravček,

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

12. apr 2005 15:29

dragička, vsaj tole tazadnje, da plošča in peč ne smeta biti skupaj, ne bo držalo. Jaz ju imam prav tako namontirane, enako moj brat, kolegice, mamina soseda,... in vsem dela brez nobenega problema, niti jim ni nihče rekel, da ne bi smeli imeti tako zmontirane steklokeramične plošče in pečice. Torej glede tega ni bojazni. Kar pa se tiče čiščenja, če štedilnik po vsakem kuhanju obrišeš z vlažno krpo in zbrišeš s suho, kadar se ti kaj razlije pa tako, kot je opisala mamamia, potem res ni nobenih težav. Meni se zdi, da ga ne glancam nič bolj kot prej pri starših plinskega. Predvsem pa se mi zdi, da je tega še lažje opucati, ko imam eno samo ravno površino, prej s plinskim pa... pazi na plinski ventil, na mrežo, na električno plato. V glavnem, mislim, da če se boš odločila za menjavo, da ti ne bo žal. Lp, Tjas

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

12. apr 2005 15:42

Se že navdušujem... To, da ne sme biti spodaj pečica, sem prebrala na našem forumu, nekje septembra ali oktobra, ko je bilo govora o steklokeramični. Samo kaj - steklokeramično ali indukcijsko? Kje pa pražite čebulo za v juho. Namreč, sedaj imam tak krog, ki sem ga kupila v Merkurju, dam na plin in prepražim čebulo... Juho ne kuham brez tega... Uf, kako sem zakomplicirana... Mož me bo dal v top in torpediral..., ko bom prišla na mizo z novo ploščo. Pozdravček, sedaj pa gremo domov.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. apr 2005 17:29

Dragička, brez panike. Jaz čebulo za govejo juho pečem na steklokeramični plošči, potem pa ostnke postrgam s tisto kovinsko strgalko. In čiščenje plošče je mala malica proti čiščenju plinskega in električnega štedilnika ali kombiniranega. Sem ga imela prej, pa vem. Pa rešetka, pa mreže, pa ventili, pa krom okoli električnioh pločš. Pa žična krtača in polomljeni nohti. Zdaj pa - ravna plošča, strgalka, čistilo in krpa. Nohti celi, roke nič uničene, nobene žice, drgnjenja in še kaj. Užitek. In na rjavi ali sivi plošči se nič ne pozna, pravzaprav manj kot prej na beli. Bo dovolj za prvo tolažbo in lažjo odločitev, ko boš menjala štedilnik? Jaz sem si kupila dokaj poceni varianto, Gorenjevega, in to klasičnega, ne vgradnega, z ventilacijsko pečico in kar je še takega. Sem zelo zadovoljna. Mamamia mamamia

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

12. apr 2005 22:30

Ventilacijska ni ravno dobra za peko muffinov.. Na nivoju, ki je raven z ventilatorjem, mi jih je skoraj odpihnilo iz modela in bili so malo osmojeni. Tisti čisto pri ventilatorju. Je pa res, da so bili čisto zgornji in spodnji enakomerno zapečeni. Aja, pekla sem jih na 170C, da ne bo pomote.(Normalno jih na 190C). Tudi biskvit navadno malo odpihne. Mogoče je tako pri vseh sklaščicah s pecilnim. Kvasovih namreč ne potegne tako zelo..Al pa je moj šporet defektn...Hahaha... Pa lp juhica

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

13. apr 2005 7:42

Juhica, moja sestra pri nas pripravlja muffine in jih peče v ventilatorski pečici pa so naravnost božanski. Mogoče tvoja pečica nekaj štrajka? Pa ona jih tudi peče na 170, na sredini. lp, Marija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti