Kdo pozna to pecivo?

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

tema odprta - 30. mar 2005 7:19 | ogledi: 5.965 | odgovori: 59

Jedla sem snežno belo pecivo, narezano na kocke in posuto s kokosovo moko. Izvedela sem, da je v pecivu beljak in želatina. Je zelo mehko, rahlo gumijasto (zaradi želatine), vendar super okusno. Je iz enotne mase, torej ni testa in kreme, pač pa nekaj vmes. Upam, da sem opisala tako, da bo kdo razumel.

Dada  

član od: 13.10.2003

sporočila: 165

30. mar 2005 8:05

Mogoce je to pana cota. Darja Jensterle

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

30. mar 2005 8:52

tudi jaz bi rada ta recept, se mi kar sline cedijo, ko berem. _kekec_

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

30. mar 2005 10:31

pana cotta je iz smetane. mislim da je opisana sladica marshmellow. LP, R.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

30. mar 2005 11:55

Panna cotta, torej z želatino kuhana sladka smetana, to po moje ni, po sestavinah pa sploh ne, če praviš, da gre verjetno za beljak in želatino. Mogoče so to tiste penaste reči, kot pravi rebeca, marchellow ali kaj podobnega. Mamamia mamamia

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

30. mar 2005 12:16

Zelo dobro poznam Panno cotto in tudi marshmellow, vendar to ni to. Ta reč je nekaj med obema. Torej iz snega in želatine. Prosila bom mami, da dobi recept od gospe, pri kateri sem to jedla. Sicer se dogovarja že kakšen mesec, vendar za enkrat brez uspeha. Zato sem mislila, da ga bom tukaj prej dobila. Glede na to, da je ta server res tak neznansko velik možganski trust. Takoj, ko dobim recept, ga napišem, ker je sladica super lepa in super dobra. Mimika

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

30. mar 2005 14:25

Uf, zadj me pa že pošteno firbec matra :) Tako glede okusa kot izgleda....Mimika, res poskušaj dobiti recept! ;) LP Zala

Irencal  

član od: 2.4.2005

sporočila: 10

10. apr 2005 12:40

Mislim, da je to to. RAFAELO KOCKE 4 beljaki 20 dag sladkorja v prahu 1 dcl vode 20 dag kristalnega sladkorja 1 dcl vode 20 g želatine kokosova moka Beljake stepemo v sneg, temu pa dodamo sladkor v prahu. Sladkor prekuhamo v vodi. Medtem želatino namočimo, da se napije vode. Po nekaj minutah želatino pogrejemo, da se raztopi. Beljakom in sladkorju med stepanjem najprej počasi dolivamo raztopljeni sladkor, nato pa še želatino. Nato vse skupaj stepamo še 15 minut (obvezno). Manjši pekač po dnu posujemo s kokosovo moko, to pa prelijemo z zelo tekočo kremo. Nato vse skupaj postavimo v hladilnik za vsaj dve uri, da se strdi. Po dveh urah sladico razrežemo na kocke in jih še po ostalih straneh pomočimo v kokosovo moko. Tak recept sem dobila od sodelavke. Ker pa se mi to zdi preveč sladko, sem količino sladkorja zmanjšala (oba), pa zadeva kljub temu zelo lepo uspe.

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

10. apr 2005 13:08

Uf, super! to bom pa poskusila naredit čez kakšne 14 dni za moj rojstni dan...če pa bo to slučajno katera pripravila že prej, naj prosim sporoči kako je uspelo, pa tudi kakšna slikica bi bila dobrodošla :) LP Zala

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. apr 2005 9:51

irenca, ali ima ta recept že zmanjšan sladkor, ali je ta, ki si ga napisala original od sodelavke in moramo še zmanjšat sladkor? mimika, mogoče poznaš munchmallow, marshmallow je namreč točno to, kar je irenca poslala, res pa še vedno ne vem, če je to to, kar si ti mislila... Veri

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

11. apr 2005 12:26

Irenca, mislim res, da je to to. Včeraj sem govorila z gospo, pri kateri sem jedla to pecivo. Obljubila mi je, da mi bo zelo hitro posredovala recept. Potem ga bom napisala, da bomo primerjali. Njeno ni bilo preveč sladko.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti