Dragi Dušan!
Kot si že sam pravilno ugotovil, potrebuješ riževo moko za pripravo "goste" kitajske omake. Ker ti odgovarjam s službenega računalnika, ti natančnega razmerja med vodo/tekočino in riževo moko ne morem posredovati, na vsak način pa z moko ne smeš pretiravati, ker se riževa moka bolj, pa tudi hitreje "napne" od nam bolj domače pšenične moke (zato jo dodamo čisto na koncu, preden jed postrežemo) in boš hitro dobil pocasto gosto zmes namesto omake. Zgoraj sem omenila tekočino: to je lahko sojina omaka (pazi, da ne bo preslano; lahko jo razredčiš z vodo ali juho) ali različne juhe.
Riževa moka pa je nepogrešljiva za pripravo mesa (če si vegetarjanec, preskoči tale odstavek): pred cvrenjem/peko mesa v voku ga moramo obvezno (tega tudi jaz nisem dolgo prakticirala, dokler nisem obiskala kuharskega tečaja in ugotovila ogromno razliko) najmanj 15 minut marinirati v omaki, ki smo jo dodali riževo moko. V kuharskih knjigah lahko najdeš različne marinade za različne vrste mesa, za ribe, perutnino,.., v vseh pa je zraven riževa moka.
Dober tek
Helena