Pizza mann

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

tema odprta - 31. jan 2005 7:48 | ogledi: 7.551 | odgovori: 27

Zanima me ali kdo uporablja pekač pizza mann za peko pice,ali se tudi vam pizza prehitro zažge sir se pa še ne stopi.Jaz ga uporabljam več za meso in krompir ,kadar nas je več.

jesen

Zvvr7a  

član od: 5.1.2005

sporočila: 36

31. jan 2005 13:23

Ja tudi pri nas se uporablja za meso in krompir. Pizza pa nam do sedaj še ni uspela. Vedno jo popečemo še v pečici. Spodaj se zažge (tudi na najmanjši temperaturi) zgoraj je pa še surova. Upam, da bo imel kdo kakšen dober nasvet za uporabo tega pekača. zvončica

vanesag  

član od: 2.11.2004

sporočila: 18

31. jan 2005 21:05

Tudi jaz v tem ne pečem pizze.Dosti ga uporabljam za pečenje rib(se zelo lepo spečejo),zelo fino se speče tudi zelenjava(super za pečene paprike) in pa seveda tudi jaz v tem pečem meso. vanesa

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

1. feb 2005 8:25

Pizzo se lahko lepo speče tudi v tem pekaču. Postopek pa je naslednji: V mrzel pekač raztegnemo testo za pizzo in pekač pokrijemo, nato šele vklopimo termostat na 2-3 stopnje. Preverimo kdaj je spodnja stran lepo zapečena, nato pa testo obrnemo (kot palačinko). Na obrnjeno testo damo paradižnik, sir, šunko... (po svojem okusu) in pizzo spečemo do konca. tanja tominec

Ančka  

član od: 29.1.2005

sporočila: 18

1. feb 2005 16:40

Tatjana, tudi mi delamo tako kot ti. Samo je trajalo, da nam je prišlo. Mrzlo ponev namažem z olivnim oljem, raztegnem testo, fajn na tanko, ga popečem 2-3 stopinje, obrnem, pokamam z olivnim oljem, obležim s pelati, .... Najbolj uživamo v peki pice v tej posodi na morju, ker tako lepo okoli šotora diši, da se vsem sline cedijo. Mi na morju pečemo v njem tudi "šmoren". Ko je pečen v njem naaredim še sadno čežano (potenstana jabolka z začimbami) in potem namakamo šmoren v to sadno omako. Božansko .... lp Ančka

afko  

član od: 27.7.2006

sporočila: 1

27. jul 2006 20:19

še dobro da sem to prebral šele zdaj, po samo dveh propadlih poskusih. Če bi vedel da je s tem tako tega pekača ne bi kupil. Bo treba spoznati njegove druge vrline. Vaši nasveti mi bojo v pomoč afko

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

27. jul 2006 22:03

Pri nas pa testa nič okoli ne obračamo, ampak pečemo na 2. stopnji. Cel čas je pokrito s pokrovko. Prav velikokrat še nismo poskusili ( 4x ), vendar je vedno uspelo. Zelo dobro pa nam uspejo palačinke in tudi mi z njimi širimo prijeten vonj po kampu. limonca26

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

28. jul 2006 8:26

jap ta zadeva je res krasna, od kar ga imamo si ne znam predstavljati morja brez njega, sicer pečemo bolj klasično-meso in krompir, zrezke v omaki, pice še nismo probali bom pa verjetno v kratkem zdj ko vem kako, glede na njegovo skoraj smešno nizko ceno-5000 je zame zelooo poceni za tako zadevo, razmišljam da si bom enkrat kupila svojega-zaenkrat si ga delim s taščo lucijana

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

28. jul 2006 12:21

Čao, ja, prii nas smo ga toliko uporabljali, da je eden že fuč. Sem vidla te dni v enemu katalogu takšen pekač za 3.500, moram pogledati kje, da ga spet nabavimo. Posebno poleti je zakon, ven na mizo, notri pa malo mesa, krompir, pa je. Super je tudi za ribe, res. Lahko pečeš s čisto malo maščobe, ker je teflon. Tudi pico smo že pekli, ja čist ok ratala, samo ne sme biti predebela, pa ves čas mora biti pokrita. Saj pravim, nam je najbolj všeč ravno to, da ga lahko postviš tudi na teraso, pa pečeš. Je potem malo manj vroče poleti, kot če bi stal nad piskri v kuhinji..... Lep pozdravček, S.

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

28. jul 2006 12:30

ja no, midve s taščo ga zelo nerade uporabljava noter ker je velik, in ponavadi še malo vn "šprica" tako da ponavadi naštimamo zunaj....za poleti in morje je pa itak zakon... lucijana

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

28. jul 2006 20:18

Poizkusi dat na dno pekača peki papir, pod peki papir pa vlij malo vode, ne preveč in peci na 2,5. Meni se je zelo lepo spekla. Aja, pa nekaj časa sem imela pokrito, po 10 minutah sem odkrila pokrov in pekla še nekaj časa, pizza je bila zelo dobra. Pa dober tek želim! fakin712

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti