Kaneloni

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

tema odprta - 26. jan 2005 10:14 | ogledi: 10.270 | odgovori: 35

hojla,

kako pripravite kanelone - testenine? S čim jih napolnite itd. Sem iskala po kulslo bazi receptov, pa nič našla . Prosim za idejce in recepte, predvsem za take brez mesa, šunke in podobnih "mesastih" zadevščin.

hvala

maja

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

26. jan 2005 11:04

Mi doma imamo zelo slabe izkušnje s temi testeninami. Namreč tiste rolce so popokale in vse skupi je zelo klavrno zgledalo. Prisegam samo na kanelone iz palačink. LP

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. jan 2005 11:41

No ja, mi kar vneto delamo kanelone iz kupljenih tulcev, pa še nikoli niso popokali. Pripravljamo jih sicer tudi iz palačnik, a to je spet ena tistih variacij na prave kanelone. Za nadev imamo najraje tistega iz mletega mesa: na maščobi prepražimo čebulo, česen, začinimo s soljo in poprom ter morda s timijanom, baziliko ali petreršiljem, potem dodamo mleto meso in ko to porjavi, dodamo malo paradižnikove mezge ali domačega kečapa. Dodatno začinimo po okusu. S tem nadevamo cevke iz testenin. Na dno pekača denem najprej plast bešamel omake (na maslu prepražiš moko, zaliješ z mlekom in dodaš muškatni orešček, masa mora bisti gosto tekoča), na to položim kanelone, pa posujem z bešmelom in tako, dokler ne porabim vseh sestavin. Na vrhu naj bo bešamel. Nekateri potem sredi pečenja vse potresejo še z naribanim sirom in to je to. Nekateri pa pripravijo zelenjavni nadev (skuta s špinačo na primer), ali pa iz mletega mesa z dodatkom gob. Mc maxa, če te zanima kaj bolj podrobnega, ti lahko pošljem, imam tega precej na zalogi. Pozdrav vsem ,Mamamia mamamia

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

26. jan 2005 12:08

Delam kot mamamia, ampak z palacinkami. Zelo okusno in nasitno. Mamamia, prosim poslji recepte, sem prepricana, da si nas jih kar nekaj zeli. Mislim predvsem na razlicne nadeve. julia

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

26. jan 2005 12:28

Ali je kakšna varianta brez bešamela ? Lp, Klavdija

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

26. jan 2005 12:32

Ojla, Klavdija! Tudi jaz nisem ravno navdušena nad bešamelom, zato sem poskusila s smetano za kuhanje. Zelo okusno! Lep pozdravček in dober tek! Harmonija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. jan 2005 13:35

Seveda gre brez bešamela, a potem ni tako poln okus. Kot pravi Harmonija je potem pač treba uporabit smetano, saj se morajo kaneloni v neče namakat, da postanejo sočni. Morda bi šlo tudi s smetano, pomešano z jajci, ali pa zgolj z mlekom in jajci. To samo ugibam, nisem še namreč delala drugače kot z bešamelom. Julia, jutri pošljem kaj nadevov za kanelone (zdaj sem v službi, pa bom popoldne doma prebrskala). Pozdrav vsem, mamamia (lačna ko volk, ob mislih na hrano se mi samo še sline cedijo) mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. jan 2005 13:49

Naredim testo za testenine (moka in jajca) in ga zvaljam na strojšek v plahte. Te razrešem na želeno velikost, zali na hitro pokuham (naj bojo malo trše kot al dente, ker se še pečejo), dam na sredo nadev (recimo skuta, sir in gobice, pa seveda začimbe) in zvjem v rolico. Je precej enostavneje kot kupljene roleice filat... Potem jih naložim v nepregotno posodo, zalijem z omako (paradižnikova, smetanova, lahko tudi bešamel...) in potresem s sirom ter zapečem v pečici, da dobijo zaltorumeno skorjico. probaj, ni toliko dela kot izgleda. Idelano za kako deževno popoldne:) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. jan 2005 13:53

Mamamia, tudi jaz se priporočam za različne nadeve. Veliko dobrih stvari se najde v tistih knjižici 50 idej Sveže testenine (mali format, A5, v slovenščino prvedene iz italjanščine), tale je res fina, nekatere so bilj tako tako (teh pač en kupiš), ampak iz Svežih testenin mi je pa vse ratalo:) Aja, še to: če boste dali veliko redke omake, mogoče niti ne bi bilo treba kanelonov prej skuhat, nisem še probala. Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. jan 2005 14:31

Jaz nimam veselja testa sama delat, zato uporabljam kupljeno in to tiste kanelone (ali pa lasagne), ki jih prej ni potrebno kuhat. Dam pa kapo dol pred vsako, ki testo dela sama. BOm poslala recepte za nadeve, ima neko originalno italijansko knjigo o testeninah in vsem, kar sodi zraven. Punce, lepo se imejte, pa si še kaj pišemo, Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti