Kostanjeva torta

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

tema odprta - 20. dec 2004 15:35 | ogledi: 5.496 | odgovori: 2

Lepo prosim za dober recept za kostanjevo torto, po možnosti polnjena s kostanjevo kremo.

Najlepša hvala

jade

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

21. dec 2004 0:05

Živjo! Tale recept sem dobila od prijatelja in je blazno dobr. Največji problem je bil olupit kostanj. Zdaj sem dobila zmrznjen kostanjev pire in bom probala še s tem. 200 g čokolade 1 skodelica skuhane kave 300 g kostanjevega pirea Čokolado raztopiš in zmešaš kavo in pire. 8 rumenjakov 2 jajca 200 g sladkorja Zmiksaš in dodaš kostanj, čokolado in kavo. Na koncu dodaš sneg 8 beljakov Pečeš na peki papirju, ki ga naoljiš in posuješ z drobtinami, 60 - 70 minut na 150*C. Fil: 1 dcl mleka 100 g kostanevega pirea 100 g raztopljene čokolade 100 g margarine 80 g sladadkorja Vse to dobro penasto zmiksaj. Ohlajeno torto prereži in nameži po sredini in povrh. Torto lahko poliješ s čokoladnim prelivom ali kako drugače okrasiš. Upam, da ti bo všeč. Mi smo jo že isti večer polovico pojedli. LP tana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti