Rdeče obarvan kokos

Janina  

član od: 31.12.2001

sporočila: 101

tema odprta - 10. dec 2004 12:20 | ogledi: 5.564 | odgovori: 12

O barvanju smetane in podobnem je bilo že veliko napisanega, mene pa zanima kako obarvati kokosovo moko na živo rdečo barvo?

Pomislila sem na tiste arome (jagoda), ki so v majhnih stekleničkah, samo vprašanje, če bi bilo po okusu dobro, pa še verjetno bi porabila precej stekleničk za posuti torto veliko cca 50 x 50 cm.

Kakšen boljši predlog?

Lahko tudi za kak rdeč kokosov preliv.

Janina

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

10. dec 2004 14:03

Improviziram. Tisto jedilno barvo bi močno razredčila z vodo, vanj stresla kokos, malo pustila, da se napije, nato precedila in potem poskusila posušit. Sanja se mi ne, ali bi se kokos sprijel ali ne. Mimika

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

10. dec 2004 14:58

jANINA JAZ SEM NA TAK NAČIN Z AROMO ZELENE BARVE POBARVALA KOKOS IN JE BILO ČISTO OK. 10 DKG KOKOS SEM STRESLA NA PEKI PAPIR POTEM PA SEM AROMO DODAJALA PO KAPLJICAH IN VMES MEŠALA S PRSTI( PRIPOROČAM DA SI PREJ NATAKNEŠ ROKAVICE). KOKOS JE POTEM IMEL ZELO DOBER OKUS PO MENTOLU, V TVOJEM PRIMERU PABI IMEL OKUS PO JAGODAH. NATA NAČIN KOKOS TUDI OSTANE LEPO SUH IN NE NAPOJEN S TEKOČINO. Dipsi

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

10. dec 2004 15:09

jaz vedno barvam kokos z aromo jagode in je super. Dodaš le par kapljic in je lepe barve in prijetnega vonja. biba

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

11. dec 2004 10:27

V eni od kuharic sem zasledila, da pri barvanju kristalnega sladkorja jedilno barvo raztopimo v špiritu in vanj zamešamo sladkor (sladkor se v špiritu slabše topi in še hitro se posuši- tako dobimo obarvane kristalčke. Verjetno bi bilo prav tako dobro, če bi stekleničko arome razredčila s špiritom, dodala kokos in ga nato razgrnila, da bi se posušil.. V.

Janina  

član od: 31.12.2001

sporočila: 101

13. dec 2004 9:34

Najprej hvala lepa vsem za predloge. Ni pa mi čisto jasno, kako lahko le z nekaj kapljicami obarvam toliko kokosa... Koliko arome pbl. naj bi porabil na 100g kokosove moke? Janina

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. dec 2004 10:03

Jaz bi kokos raje obarvala z barvami v prahu - jedilne barve iz Etola - lahko jih prej zmešaš v malo vode, da se lepše razporedijo po kokosu. Z esencami imam namreč izkušnje, da niso tako močne in kokosa ne bojo obarvale živo rdeče ampak roza - če boš redčila pa sploh... Baje so barve za pirhe (tiste naše, v vrečkicah, ne v tubah) praktično iste kot jedilne barve in ustrezajo vsem dekalaracijam o užitnosti, tako da lahko uporabiš tudi te. Raztopi vrečko barve v žlički vode, polij po kokosu in hitro močno zmešaj. Pusti da se posuši, ampak ne na direktni svetlobi, da ne bo zbledelo. V hipermarketih se dobijo tudi barve v tubicah (po 4 različne barve skup), lahko probaš tudi s tem. Vsi pišejo, da so zeloo močne in da moraš pazit, koliko daš itd... Ampak meni se zdi, da moraš za res živo barvo dat kar veliko barve zraven, skoraj celo tubico v tvojem primeru - res pa je, da bolj po malem... Veri

Janina  

član od: 31.12.2001

sporočila: 101

13. dec 2004 10:38

Spomnim se, da je bilo pred kratkim že govora o tem, kje se kupi te jedilne barve, vendar ne najdem več tiste teme. Sem šla na spletno stran o Etola, vendar o trgovinah, kjer to prodajajo nisem nič našla. Zato vas prosim, če mi lahko še enkrat napišete kako do njih. Janina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. dec 2004 12:29

Janina, Etolove barve (v stekleničkah) prodajajo v vseh samopostrežnicah, tudi tiste v tubah, v prahu pa mislim da se dobijo v vsakem malo večjem marketu. Sploh zdajpred prazniki. mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. dec 2004 13:55

Hoj! Jaz vem sicer samo za Merkator, ampak tam nisem našla jedilnih barv v prahu, mamamia, ti si jih videla? Mogoče sem jih spregledala, bi bila zelo vesela, če bi zvedela, da jih imajo, ker zdaj čakam, da grem enkrat na obisk k sorodnikom iz Celja po te barve:) Do 16h, da bi ujela pekrarno Vrhnika, namreč nikoli ne končam:( Te v stekleničkah so pa arome+barve, pa mislim, da Janina noče arome zraven. Barve v prahu imajo v pekarni Vrhinka in Etolu Celje, tema, ki si jo gledala je pa verjetno tale: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2764 Pravo? Pomagalo? Veri

Janina  

član od: 31.12.2001

sporočila: 101

13. dec 2004 15:26

Ja Veri to temo sem iskala, najlepša hvala. Bom šla verjetno kar zdajle spotoma, ko grem iz službe v pekarno Vrhnika. Če torta uspe pa v ponedeljek pošljem še fotko. Janina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti