Čufti

neznan uporabnik
tema odprta - 3. jun 2001 22:02 | ogledi: 6.177 | odgovori: 7

Pozdravljeni, iščem recept za dobre čufte v omaki (ta naj bo bolj kremna)!

neznan uporabnik

18. jul 2001 2:55

Živjo Beti! Nekaj sem ti našel. Čufti s čebulo. Potrebujemo: Poldrugi kg čebule, kg mletega mesa, poper, česen, maščobo, paradižnik, krompir ali suho krušno tezino. Medtem ko drobno narezano čebulo pražimo, pripravimo iz mletega (lahko tudi mešanega)mesa maso za hlebčke (čufte): suh kos kruha (še bolje sta dva naribana krompirja), malo popramo, posolimo, dodamo česen in pol žličke maščobe. vse to dobro premešamo in oblikujemo hlebčke. Prepraženi čebuli dodamo malo rdeče paprike in soli ter na čebulo postavimo hlebčke, jih prelijemo z nekoliko vode, dodamo dva narezana paradižnika ter zapečemo v pečici Ažokoh

neznan uporabnik

28. jul 2001 22:51

Hojla, ce se mi mudi in zelim pripravit polpete z omako, uporabim kar vrecko Fant-a in sledim navodilom. Omaka je precej gosta, odvisno pac od tega koliko vode dodaste. Vem da to ni prava stvar, je pa hiter trik.

neznan uporabnik

29. jul 2001 22:42

Hvala za nasvete. Zdaj delam čufte tako kot "faširane" zrezke in jih popečem. Omako pa naredim po trenutni inspiraciji. Včasih namesto paradižnikove kar gobovo ali zelenjavno. Beti

neznan uporabnik

31. jul 2001 1:51

Zelo bi bila vesela recepta za gobovo ali pa zelenjavno omako ki jo omenjate... Ze vnaprej hvala!

neznan uporabnik

31. jul 2001 17:07

Recept za gobovo omako: 2 žlici olja 1 žlica moke ¼ l mleka ¼ kg ostrigarjev ali šampinjonov sol, poper, peteršilj, 3 stroki česna po želji kisla smetana Na maščobi svetlo prepražim moko in med neprestanim mešanjem počasi dolivam mleko. Ko je masa gladka in gosta, zakuham vanjo gobe. Vse skupaj primerno začinim. Vre naj 10 minut. Tik pred serviranjem vmešam vanjo kislo smetano. Če nimam časa, kupim gobovo omako kar v vrečki in jo naredim. Zelenjavne omake delam po inspiraciji in nimam konkretnega recepta. Zmeraj pražim veliko čebule, dodam na kocke narezano zelenjavo, dolijem vodo, dodam kocko in začimbe ter dušim. Za barvo uporabim paradižnikovo mezgo. Na koncu s podmetom malo zgostim. Zraven se prileže pire in faširani zrezki. Lep pozdrav, Beti.

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

3. sep 2002 14:57

MENE PA ZANIMAJO ČUFTI Z RIŽEM? buci

hana039  

član od: 3.6.2002

sporočila: 87

3. sep 2002 22:44

Tako na hitrico : mešano meso, začimbe (sol, poper, majaronček, pa še kaj se najde), napol kuhan riž in jajce. Narediš kroglice in jih daš kuhat v paradižnikovo omako. Zraven ponudiš pire krompir in zeleno solato... Lep pozdrav.Tanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti